طراحی لوگو میزفا

فلسفه طراحی لوگو میزفا

طراحی لوگو باید مرتبط و مفهومی باشد. بسیار از افراد فکر می‌کنند لوگو باید به‌صورت مستقیم به فعالیت برند اشاره کند و این همیشه درست نیست. برای مثال شرکت اپل سیب فروشی یا میوه‌فروشی ندارد و خبری هم از موبایل و کامپیوتر در لوگوی آن نیست. این موضوع خود سوالی را در ذهن بیننده مطرح می‌کند و سوال یعنی درگیری بیننده با لوگو و درگیری یعنی صرف زمان و صرف زمان یعنی بیاد سپرده شدن!

معمای لوگو بهتر است نه آن‌قدر ساده، و نه آن‌قدر حل نشدنی باشد. درعین‌حال که بیننده را درگیر می‌کند، او را سردرگم هم نکند.

همین اصل در مورد اشکال هم صدق می‌کند، پس طراحی لوگو باید مرتبط و مفهومی باشد زیرا:

  1. یک لوگوی مفهومی بیننده را به فکر کردن وا می‌دارد و بهتر در یاد می‌ماند
  2. لوگوی مفهومی پیامی برای بیننده دارد که او را با نوع خدمات و اهداف و معنی نام برند و موارد دیگر آشنا می‌سازد
لوگو میزفا
لوگو میزفا

لوگوی میزفا نمادی از خدمات و قدرت آن و  آینده درخشان را نشان می‌دهد، حال چگونه؟ در لوگو طراحی‌شده قلم نمایانگر طراحی سایت می‌باشد و ذره‌بین نشانه سئو یا بهینه سازی سایت است، حال این دو نماد در هم عجین شده و هم دیگر را قطع می‌کنند ولی علت این عجین شدن چیست؟ شما اگر بهترین سایت را طراحی کرده باشید و بهترین ابزارها را داشته باشید ولی سایت شما دیده نشود و به خوبی بهینه سازی نشده باشد، بهترین طراحی هم فایده‌ای برای شما نخواهد داشت، همانند گنجی در کنج ناکجاآباد است و حال اگر سایت شما به خوبی بهینه سازی شده باشد و بازدید مناسبی داشته باشید ولی طراحی مناسبی نداشته باشد بازدهی سایت نسبت به تعداد کاربران تناسب نسبی نداشته و در نتیجه جز ضرر چیزی حاصل کسب و کارتان نمی‌شود. درنتیجه می‌توان گفت طراحی سایت در کنار بهینه سازی آن موجب سود در کسب و کار می‌شود و جدایی این دو در کسب وکار آنلاین حاصلی بی‌ثمر خواهد داشت.

قلم و ذره بین

نماد سپر بیانگر امنیت سایت است، حال سوالی مطرح می‌شود، آیا بدون امنیت می‌توان در کسب و کاری موفق شد؟ قطعا خیر، برای همان نمادهای طراحی سایت (قلم) و بهینه سازی سایت  (ذره‌بین) توسط نماد سپر احاطه شده و این نوع طراحی نشانگر مهم بودن امنیت سایت می‌باشد.

سپر میزفا

گندم‌ها نماد جوانه‌زنی، رشد و توسعه عملی برای کسب موفقیت است که اولین بار رومی‌ها از آن استفاده کردند و در کشور ما بعضی از مقامات ارشد نظامی نیز درجه‌های گندمی شکل دارند که نماد پیروزی است، خوشه‌های گندم‌ها خدمات سایت ما را احاطه کرده و می‌توان این مفهوم را داشت که ما در کسب و کار خود در آینده موفق‌تر از دیروز خواهیم بود و در آن شکی نیست 😉

و قسمت پایانی لوگو آدرس سایت درج‌شده تا هرکسی در هرجایی لوگوی ما را دید متوجه صاحب آن لوگو و خدمات ما شود و این عمل باعث راهنمایی کاربران و افراد مختلف می‌شود.

گندم میزفا

نمونه کار بیشتر

آموزش طراحی سایت

تماس بگیر

میتونی از طریق واتس‌آپ و یا مستقیم با من محمد ولدی (مسئول طراح لوگو و هویت بصری) در تماس باشی.