آپدیت دیتابیس در روش Code First

Update دیتابیس در روش کدفرست
update database in entity framework core

چگونه در روش کدفرست دیتابیس پروژه را آپدیت کنم ؟ در آپدیت دیتابیس به روش CodeFirst مشکل دارم چطوری میتونم مشکل خودم را حل کنم؟

سلام ، آرزو ابراهیمی هستم برنامه نویس .net ، با یک مقاله آموزشی دیگر از سری مقالات آموزش mvc core سایت میزفا در خدمت شما دوستان هستم مطالعه این مقاله آموزشی از نون شب هم واجب تره پس آب دستتون هست بزارید زمین و با این مقاله آموزشی همراه باشید.

آموزش بروزرسانی Database در روش کدفرست در EF Core

فرض کنید که دیتابیس خودتان را به روش CodeFirst ساختید و حالا قصد دارید که یکی از جداول این دیتابیس را آپدیت کنید به عنوان مثال من می‌خواهم به جدول Students که در جلسه‌ی  آموزش ساخت دیتابیس به روش کدفرست با هم ساختیم یک ستون دیگر به نام کدملی اضافه کنم خب چطوری می توانم اینکار را انجام دهم ؟ خیلی ساده است فقط کافیه که یک migration جدید اضافه کنید و بعد با دستور update-database دیتابیس خودتان را آپدیت کنید.

پس Domain Class مربوط به موجودیت دانشجو را به صورت زیر تغییر می‌دهیم (برای اضافه شدن ستون کدملی یک پراپرتی جدید به نام NationalCode به این کلاس اضافه کردم.)

 public class Student
  {
    public string StudentId { get; set; }
    public string NationalCode { get; set; }
    public string Name { get; set; }
    public string Family { get; set; }
    public DateTime BirthDate { get; set; }
  }

خب حالا باید یک migration جدید اضافه کنیم برای این منظور دستور add-migration را در پنجره Package Manager Console وارد نموده سپس یک نام برای ماگریشن قرار دهید من نام این ماگریشن را Update_StudentsDB_AddColumn_NationalCode قرار میدهم شما می‌توانید از نام های کوتاه تری برای نام گذاری migration استفاده کنید ولی به این نکته توجه داشته باشید که هر چه نام های پرمعناتری برای ماگریشن انتخاب کنید مدیریت آپدیت های دیتابیس در آینده برای شما راحتتر خواهد بود.

پس دستور زیر را در محیط پکیج منیجر کنسول (Package Manager Console ) وارد می‌کنم و دکمه Enter را میزنم.

add-migration Update_StudentsDB_AddColumn_NationalCode

و حالا دستور update-database را در محیط Package Manager Console وارد می‌کنم و دکمه Enter را میزنم تا دستور اجرا و دیتابیس آپدیت شود.

update-database

تبریک میگم شما موفق شدید با یک تغییر در کلاس domain و وارد نمودن دوتا دستور ساده دیتابیس خودتان را آپدیت کنید . آپدیت دیتابیس گاهی وقتا برای ما دردسر های ایجاد خواهد کرد و اونقدری که فکر می‌کنیم راحت نیست در این حالت باید حتما کلاس های domain و روابط بین اونها را بررسی کنیم تا مشکل حل شود.

بسیار خب این مقاله آموزشی از سری مقالات  آموزش Entity Framework Core هم به پایان رسید ، شما اگر مشکلی در بروزرسانی دیتابیس به روش کدفرست دارید و یا داشتید خوش حال میشم تجربیات خودتون و یا سوالات خودتون را در قسمت نظرات مطرح کنید حتما پاسخگوی شما دوستان خواهم بود.

فیلم آموزشی asp.net core 2

آرزو ابراهیمی
بیش از 6 سال است که زمینه طراحی و توسعه سایت فعالیت می‌کنم، طراح و برنامه نویس انواع سامانه‌های تخصصی پزشکی، مناقصات، فروشگاهی و … بودم و هستم و هدفم در سایت میزفا ارائه اطلاعات بروز و ناب در زمینه طراحی سایت است. تا از این طریق بتونم تجربیات و دانسته های خودم را با تمامی علاقمندان به مباحث طراحی سایت به اشتراک بزارم .

فیلم آموزشی asp.net core 2

22 نظر

با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند.

عضویت در خبرنامه هفتگی برای دریافت:

 • فیلم و مقاله رایگان سئو
 • آموزش‌های UX ، GA و GTM
 • مقاله های تخصصی ASP.NET Core
 • اطلاع رسانی از محصولات
فیلم آموزشی asp.net core 2
ترک میزفا خوب نیست!
دوره سئو، رایگان شد.
فرصتی رایگان برای یادگیری
کاراکتر اشاره گر
دوره سئو، رایگان شد.
فرصتی رایگان برای یادگیری
کاراکتر اشاره گر