رفع خطای soft 404

ارور soft 404
ارور soft 404

ارور soft 404 یکی از خطاهایی است که ممکن است در هنگام گزارش‌گیری از سرچ کنسول (search console)  سایت خود با آن مواجه شده باشید. خطای soft 404 یکی از آن خطاهای عجیب و غریب است؛ چرا که معمولا برای صفحات با خطای 404  و صفحاتی که به ظاهر معمولی به نظر می‌رسند، اتفاق می‌افتد.

ارور Soft 404 با ارور 404 not found متفاوت است هر چند برادران ناقلایی می‌باشند 🙂

در این مقاله از میزفا قصد داریم به این سوالات جواب دهیم:

 • خطای soft 404  چیست ؟
 • چرا خطای soft 404  اتفاق می‌افتد؟
 • چگونه می‌توانیم مشکلاتی که این نوع خطا در سئو سایت به وجود می‌آورد را برطرف کنیم؟

خطای soft 404 چیست

گوگل در راهنمای سرچ کنسول این خطا را به شکل زیر تعریف کرده است :

خطای soft 404 به این معنی است که شما در حال نشان دادن صفحه‌ای به کاربر هستید که وجود ندارد و عملا یک صفحه 404 است؛ درحالیکه HTTP status code مربوط به این صفحه کد 200 را برمی‌گرداند.

برای دیدن کدهای HTTP status code مربوط به یک صفحه کافی است بر روی صفحه راست کلیک کرده و گزینه Inspect Element را انتخاب کنید. در پنجره باز شده داخل بخش Network  شوید ومطابق شکل کد مربوط را پیدا کنید.

البته اگر به دنبال همه کدهای HTTP هستید حتما مقاله کدهای HTTP status code را مطالعه بکنید، و با کلی خطا که مهم هستند آشنا شوید.

http status code - وضعیت کدها یک سایت در مرورگر
وضعیت کدها یک سایت در مرورگر

به زبان ساده تر، شما در سایت خودتان صفحاتی دارید که به کاربر می‌گویند این صفحه وجود ندارد اما همزمان به مرورگر می‌گویند که این صفحه موجود است.

اما چرا این اتفاق می‌افتد

در اکثر موارد، صفحاتی در سایت شما وجود دارند که یا محتوای کمی دارند یا اصلا محتوایی داخل آن‌ها وجود ندارد.
به عنوان مثال، سایت شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار می‌کند و شما یک تگ جدید به مجموعه تگ‌هایتان اضافه کرده‌اید که هنوز هیچ محصول یا مقاله‌ای از آن تگ استفاده نمی‌کند. وردپرس به صورت اتوماتیک صفحه‌ای با عنوان آن تگ تولید می‌کند که محتوایی داخل آن وجود ندارد. در نتیجه، با این کار سایت خود را در معرض مواجه شدن با خطای soft 404 قرار داده اید.

صفحاتی که محتوای کمی دارند به شدت برای ربات‌های گوگل گیج کننده هستند. بیایید نحوه کار ربات گوگل در هنگام خواندن این نوع صفحات را برررسی کنیم.

وقتی ربات گوگل یا هر موتور جست‌و‌جوی دیگری در حال بررسی سایت شماست، سرور پیغامی تحت عنوان HTTP status code به این ربات‌ها ارسال می‌کند. همانطور که می‌دانید، کد 200 به معنای موجود بودن یک صفحه است. ربات از سرور پیغام موجود بودن صفحه را می‌گیرد اما با صفحه‌ای بدون محتوا، محتوای کم یا تکراری روبرو می‌شود. واکنش ربات موتورهای جست‌و‌جو به این حالت این است: “این صفحه ارزشمند نیست و دلیلی برای index شدن آن وجود ندارد.

هم‌چنین ممکن است بخواهید آدرسی از صفحات سایت تان که در گوگل ایندکس شده‎ است را  به یک صفحه دیگر مثل صفحه اصلی ریدایرکت کنید. اتفاقی که می‌افتد این است که کاربر در صفحه جست و جوی نتایج موتور جست و جو (SERP) روی لینک مطلبی که ریدایرکت شده است کلیک می‌کند و به صفحه ای کاملا نامرتبط با درخواستی که داشته هدایت می‌شود. در این حالت صفحه اول که به صفحه اصلی ریدایرکت شده است برچسب خطای soft 404  می‌گیرد.

 

آیا مشکل خطا soft404 احتیاج به حل شدن دارد

صفحه‌ای که توسط گوگل برچسب soft404 می‌خورد از ایندکس گوگل خارج می‌شود و دیگر در نتایج جست و جو نشان داده نمی‌شود. ( توجه داشته‌باشید که این خطا جزو کدهای وضعیت رایج بین سرور نیست و تنها برچسبی است که گوگل به بعضی صفحات می‌زند.)

چگونه متوجه وجود صفحاتی با برچسب soft 404 شویم

برای اینکه ببینید صفحات سایت شما به چه شکل توسط ربات‌های گوگل دیده می‌شوند کافی است داخل حساب سرچ کنسول سایتتان شوید و آدرس آن صفحه را فچ (fetch) کنید. در این حالت شما نمای شبیه سازی شده از زمانیکه ربات گوگل آن آدرس از صفحه شما را می‌خواند خواهید داشت. اگر صفحه‌ای به صورت دائمی یا موقت ریدایرکت شده باشد، باید بعد از فچ شدن حالت ریدایرکت به شما نشان داده شود.

اگر صفحه‌ای از سایت شما وجود داشته باشد که بعد از فچ شدن پیغام ریدایرکت به شما ندهد، در حالیکه آن صفحه ریدایرکت شده است نشان می‌دهد خطایی در قسمت  HTTP status code  برای آن صفحه وجود دارد.

فچ گردن در گوگل fetch a page
fetch

اگر آشنایی نسبت به ابزار قدرمند سرچ کنسول گوگل ندارید پیشنهاد می‌شود حتما به آموزش سرچ کنسول میزفا سر بزنید.

چگونه ارور soft 404 را برطرف کنیم ؟

دقت کنید اگر صفحات اصلی سایت شا مثل صفحه محصولات، دسته‌بندی ها یا صفحاتی که برایتان ارزشمند است دچار خطای soft 404 شده اند باید خیلی زود مشکل آن‌ها را برطرف کنید تا این صفحات سریعتر توسط گوگل ایندکس شوند.

داشتن تعداد زیادی صفحه که از طرف گوگل ارور soft404 خورده‌اند، باعث می‌شود گوگل سایت شما را به عنوان سایتی که اطلاعات درستی از وضعیت صفحات خود ارائه نمی‌دهد شناسایی کند. این حالت باعث می‌شود crawl budget سایت شما کاهش پیدا کند.
منظور از crawl budget چیست ؟ یک مقدار بودجه تقریبی است که گوگل برای بازدید ربات‌هایش از سایت شما در نظر می‌گیرد. اگر سایت شما یک سایت با تعداد آدرس‌های زیاد است کم شدن crawl budget  می‌تواند بر روی رنکینگ سایت شما تأثیر منفی بگذارد و باعث کاهش رتبه سایت در نتایج گوگل شود. و اگر جدا از این خطاها، مشکلات دیگر در سئو داشته باشید احتمال پنالتی شدن صفحات سایت در کلمات مرتبط و یا خاص وجود دارد.

برای اینکه بتوانید  مشکل صفحات با خطای soft404  را حل کنید ابتدا باید به علت وقوع این خطا پی ببرید. قبل از هر اقدامی مطمئن شوید  صفحاتی که این مشکل را دارند HTTP status code ، 200 را برگردانند.

چند راه حل برای برطرف کردن خطای soft 404

 1. آدرسی که با این خطا روبه‌رو شده، دیگر وجود ندارد

  صفحاتی که دیگر وجود ندارند باید کد 404 یا 410 را به سرور برگردانند. این کد به مرورگرها و موتورهای جست‌و‌جو اعلام می‌کند که آدرس مدنظر دیگر وجود خارجی ندارد.
  اگر یکی از 3 حالت زیر برای صفحات سایت شما وجود داشته باشد، ممکن است با خطای soft404 رو به رو شوید.

  ۱) صفحات خالی
  ۲) صفحات دسته بندی محصولات که محصولی در آن وجود ندارد
  ۳) صفحات دسته بندی مجله سایت که هنوز مطلبی مختص آن دسته بندی داخل آن قرار نگرفته و خالی مانده است.

  اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید و دسته بندی جدیدی به سایت خود اصافه کرده اید که هنوز مطلب یا محصولی داخل آن قرار ندارد مشمول یکی از 3 حالت بالا شده اید.

  در این حالت بهترین راه برای برطرف کردن خطای soft 404 ، طراحی یک صفحه 404 است که HTTP status code 404 را به مرورگر برگرداند.  صفحه 404 شما باید به گونه ای طراحی شود که کاربران را به صفحاتی مشابه با درخواستشان انتقال دهد. تنها در این حالت است که ربات‌های گوگل قانع می‌شوند سایت شما پاسخ درستی به نیاز کاربران ارائه داده است.اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید و دسته بندی جدیدی به سایت خود اصافه کرده اید که هنوز مطلب یا محصولی داخل آن قرار ندارد مشمول یکی از 3 حالت بالا شده اید.

  در این حالت بهترین راه برای برطرف کردن خطای soft404 ، طراحی یک صفحه 404 است که HTTP status code 404 را به مرورگر برگرداند.  صفحه 404 شما باید به گونه ای طراحی شود که کاربران را به صفحاتی مشابه با درخواستشان انتقال دهد. تنها در این حالت است که ربات‌های گوگل قانع می‌شوند سایت شما پاسخ درستی به نیاز کاربران ارائه داده است.

 2. آدرسی که با این خطا روبه‌رو شده، به صفحه ای دیگر منتقل شده است.

  فرض کنید آدرس یک صفحه را که قبلا در گوگل ایندکس شده است را به  صفحه ای با محتوای کامل تر و آدرسی جدید تغییر داده اید.در اینصورت باید آدرس قبلی را به صورت دائمی به آدرس جدید منتقل کنید. (redirect 301)

 3. آدرسی که با این خطا روبه‌رو شده، در سایت شما موجود است.

  اگر آدرس صفحه مورد نظر هنوز در سایت شما قرار دارد و می‌خواهید در نتایج جست و جوی گوگل نشان داده شود اما اما آن صفحه برچسب soft404 گرفته است به علت کم بودن محتوا یا داشتن محتوای تکراری است.
  در اینصورت باید بر روی غتی کردن محتوای آن صفحه تمرکز کنید. توجه داشته باشید همیشه باید بتوانید به نیاز کاربران پاسخ درستی بدهید.

 4. اگر آدرسی که این برچسب خطا را خورده است؛ وجود دارد اما شما نمی‌خواهید که در نتایج جست و جوی گوگل نمایش داده شود.

  اگر صفحه‌ای از سایت شما از طرف گوگل برچسب soft 404 گرفته است و قصد ندارید که با غنی کردن محتوای آن صفحه آن را در نتایج جست و جوی گوگل نمایش دهید بهتر است دسترسی ربات های گوگل را از داخل فایل robots.txt به آن صفحه ببندید تا دیگر توسط ربات های گوگل قابل خواندن نباشد.

پایان

در پایان به خاطر داشته باشید با بررسی مستمر صفحات سایت خود در ابزار وبمستری گوگل ( search console) می‌توانید صفحات با برچسب soft404  را پیدا کنید و با بررسی علت های مختلفی که در این آموزش به آن‌ها اشاره شد مشکل این صفحات را برطرف کنید.

در پایان امیدواریم این مقاله از سایت میزفا مورد توجه شما قرار گرفته باشد و بتوانید به راحتی به حل مشکل soft 404 که از رده خطاهای 4xx هست، پایان دهید. چرا که این خطا همانطور که در مقاله اشاره شد تاثیر مهمی بر روی سئو داخلی سایت شما دارد و باید برای پیدا کردن و حل کردن انواع خطاهای سایت هوشیار باشید.

خوشحال می‌شویم اگر نظری و یا تجربه ای در نحوه رفع این خطا داشتید در نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

آیا هنوز با خواندن مقاله مشکل Soft 404 دارید؟! در نظرات مشکل خود مطرح کنید ?

رعنا آخوندی
من یک کارشناس تولید محتوا هستم. به سئو، بازاریابی آنلاین و آفلاین، بازاریابی محتوایی و تحلیل اطلاعات از روی یک دسته داده مثل آنالیتیکس به شدت علاقه دارم. اعتقاد من این است که آینده تبلیغات و بازاریابی در دست بازاریابی محتوایی است، پس برای پر رنگ‌تر شدن نقش بازاریابی محتوایی در جامعه دیجیتال وب فارسی تلاش می‌کنم.

61 نظر

61 پاسخ

  1. هنوز عشق تو امید بخش جان من است.
   هوشنگ ابتهاج
   🙂
   ممنونم از حضورت

 1. سلام خواستم اول تشکر کنم بابت مقاله های مفیدتون و اینکه من فکر کنم یه لیست بلند بالایی از مقاله های شما دارم که باید مطالعه کنم حتما .
  من 12 تا خطا داشتم که هیچ کدوم از صفحات مشابه نیست و نیازی هم ندارم ایندکس بشه نمیدونم از کجا ایجاد شده ممکنه طراح سایت ایجاد کرده باید حذفشون کنم طبق همون مقالتون یا نه؟؟
  ممنون میشم سایت چک بفرمایید
  مورد بعدی من این fetch as google پیدا نکردم کجا میتونم چک کنم ؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   به تاریخ خطاها نگاه کردی؟ برخی هاشون ۲۰۱۷ هست به چه درد میخوره ادرسی که ۵ سال پیش دیده رو بخوای حل کنی؟ ادرس های جدید رو بررسی کن.
   اگر مهم نیست و هیچ ارزشی نداره و ریدایرکت نمیشه کرد پس بذار ۴۰۴ باشه.
   برای فچ مقاله ابزار inspection بخون

   1. بله درست میفرمائید چون ما سایت جدید روی حدودا 4 ماه بالا اومده اصلا دقت نکردم به تاریخش .
    ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ من رو دادید

 2. سلام، وقت بخیر

  من تمام بخش های سایتم توی گوگل ایندکس شده به جز صفحه خانه یا همون صفحه اصلی سایت، و اون صفحه ارور soft 404 برای ایندکس شدن در گوگل دریافت میکنه. یعنی این صفحه:

  xtrusion.ir

  نه محتوای کمی داره و نه ریدایرکت شده و نه کار خاصی کردم روی این صفحه ، نمیدونم واقعا چرا این اتفاق افتاده،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام وقت بخیر
   یک جای سایتت یک مشکلی داره چون من که الان باز کردم توی درخواست ها صفحه اصلی ۴۰۴ بود هر چند لود میشد ولی پاسخ ۴۰۴ میده.
   باید بدی یک متخصص بررسی کنه چون نیاز به دسترسی ها به سایت و هاست هست و یا خودت بیشتر و دقیق تر بگردی و مشکل پیدا کنی.

   1. سلام مجد وقت تون بخیر
    من یک چک کردم دیدم در inspect کروم برای این مورد 404 میده:
    https://fonts.googleapis.com/css?family=IRANYekan%3A%7CYekanBakh%3A%7CIRANSans%3A%7CKalameh%3A&ver=1.7

    در این لینک، من توی سایتم از دو فونت کلمه و ایران سنس استفاده کردم، ولی از فونت های گوگل استفاده نکردم، ولی این یک لینکی به فونت های گوگل داره میده، نمیدونم چرا، میتونه مشکل از این مورد باشه؟

    چون هر چه قدر که سرچ کردم چیزی پیدا نکردم. باز هم متشکرم از پاسخ دهی تون.

    1. درود
     نه به خاطر این فونت نیست. صفحه اصلی شما خطای ۴۰۴ میده. همین inspect رو میزنیم خود ادرس اصلی سایتت خطای ۴۰۴ میده. اگر فونت بود که مشکلی ایجاد نمیکرد و soft 404 رخ نمیداد.

 3. سلام وقت بخیر، سایت من ویروسی شد، ویروس پاک شده

  الان 4000تا صفحه 404 توی سرچ کنسول مربوط به اون ویروس هست، تازه داشت سایتم نتیجه میگرفت 🙁

  الان واسه حل این مشکل چه راهی هست؟

  1. سلام علی.
   اگر صفحات رو ویروس ساخته خب طبیعتا هیچ راهی و همون ۴۰۴ باید باشه هر چند ممکنه باعث افت رتبه بشه ولی راهی نیست. بهتره صفحات باکیفیت رو سعی کنی بیشتر بسازی تا این اثرات منفی کم رنگ بشه.

 4. سلام، وقت بخیر.
  یک سایت وردپرسی به من داده شده که روی تولید محتوا و سئو اون کار کنم.
  برنامه نویسی که روی قالب و برنامه نویسی این سایت کار کرده، یک سری صفحه رو پاک نکرده (مثلاً در وردپرس، در قسمت برگه ها، 30 تا صفحه هست که روی قالب اصلی بوده و اصلاً به درد ما نمیخوره). این صفحاتِ ناکارآمد، ایندکس شده. به نظرتون چکار کنم؟ اگر صفحات رو پاک کنم، ارور 404 ایجاد میشه. آیا این ارور برای سئوی سایت تأثیر منفی خواهد داشت؟
  در نهایت به نظرتون چیکار کنم بهتره؟
  نمی خواهم از نظر سئو تأثیر منفی داشته باشه.

 5. با سلام
  بنده یک صفحه دارم که برچسب هست و 3 صفحه محصول داخل ان است و خطا soft 404 دارد فقط تعداد کمی از محصولات قیمت ندارند به دلیل اینکه مشتری باید سفارش دهد تا قیمت به ان داده شود لطفا برای رفع خطا این صفحه راهنمایی بفرمایید .

 6. سلام و خسته نباشید.
  من در سایتم (که وردپرس هست) مطلبی رو منتشر کردم که گالری داره. تو گوگل سرچ کنسول، به آدرس URL تصاویر این مطلب، خطای soft 404 داده شده، هرچه سرچ کردم و طبق مطلب سایت شماهم، این خطا مربوط به محتوای کم هست، ولی عکس چطور محتوای کم محسوب میشه؟ برای رفعش چه کاری باید انجام بدم؟ ممکنه راهنمایی کنید؟ مرسی

  1. سلام لیدا.
   باید دید تا نظر داد.
   ممکنه اشتباه گوگل هم باشه. گوگل بدون باگ نیست که.
   کمی متن خواستید استفاده کنید و ببینید واکنش گوگل چیه.

 7. سلام ممنون بابت مطالب خوبتون
  سایت یکی از دوستانم که یک نفر طراحی کرده متاسفانه توسط یه نفر که مشخص نیست کیه. نوشته های زیادی به زبان انگلیسی نوشته شده که نوشته های خوبی نیستند.
  همه این محتوا ها رو فرستادم زباله دان و همه لینک های این نوشته ها رو کد 301 کردم روی بقیه لینک های سایت ولی ارور soft 404 روی هر نوشته جدید میده و ایندکس نمی کنه.
  به نظرتون چیکار کنم؟
  ممنون

  1. سلام یلدا.
   وقتی نوشته ها، نوشته های خوبی نیستن و البته غیرمرتبط هم هستند نباید ریدایرکت میکردی. باید پاک میکردی و کد ۴۱۰ میدادی. سایت شما هم وردپرسی هست و افزونه Yoast SEO داره اینو.
   لینکی که برای من فرستادی لینک ریدایرکت شده است و ادرس مستقیم مقاله نبود. باید ادرس مستقیم و صحیح یک مقاله رو ارسال کنی و نه لینکی که ریدایرکت ۳۰۱ میشه.
   توی مقاله ای درباره انواع حذف و جلوگیری از ایندکس نشدن برخی صفحات صحبت کردم.

 8. سلام
  خسته نباشید
  من۳ خطای soft404 دارم که اصلا این صفحه رو من ایجاد نکردم و برای خود قالب است ونمیخوام به صفحه ی دیکری منتقل کنم چه طور می شوددسترسی ربات های گوگل را از داخل فایل robots.txt به آن صفحه رو قطع کرد؟خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

 9. سلام
  من امروز متوجه شدم سایتم اینطوری شده
  میشه راهنماییم کنید
  فقط لطفا خیلی مبتدی راهنمایی کنید
  مرسی

   1. سلام
    ممنون از پاسخ گوییتون
    بله رفع شده فقط اینکه قبلا وقتی سرچ میکروم تعمیر گیربکس ام وی ام ما دومین سایت بودیم تو سرچ گوگل ولی الان اصلا نیستیم دیگه میشه لطفا بگید چی شده؟
    مرسی

    1. سلام الهام. این سوال شما به شدت کلی هست و اصلا هیچ کسی نمیتونه پاسخ اینو بده. لطفا یا با یک متخصص سئو در ارتباط باشید و بهش دسترسی سایت بدید تا بررسی کنه و یا خودتون آموزش سئو دنبال کنید تا بتونید تشخیص بدید مشکل چی هست. وگرنه با این نوع سوال و نداشتن هیچ اطلاعاتی طبیعتا هیچ پاسخی هم وجود نداره.
     در اینترنت سرچ کنید اموزش صوتی سئو و از دوره رایگان ما استفاده کنید.
     موفق باشی.

 10. سلام
  لینکی که براتون فرستادم خطای soft 404 داره در حالیکه هم محتوای زیادی داره و هم در gtmetrix خطایی در بخش واترفال داره.
  به نظرتون علتش چیه؟

  1. سلام حمید. لینکی که برای من فرستادی خطای ۴۰۰ میداد و من چیزی در صفحه ندیدم. شاید اشتباه لینک رو گذاشتی.

   1. در اون لینک یک خبر درج شده بود مجدد براتون ارسال میکنم:
    rasekhoon.net/news/show/260677/موسوی-از-تشابه-ادبیاتی-با-رجوی-فراتر-رفته-و-به-بیت-منتظری-رسیده

    همچنین از گزارش url inspection هم عکس گرفتم اپلود کردم براتون
    imgur.com/yKNMzQG

    ما حدود 10هزار تا خطای soft 404 داریم!!

    1. با این داده ها نمیشه تشخیص داد، مشکل کمی چیده تر میاد باید سمت سرور و همینطور سرچ کنسول دقیق بررسی بشه و یک سری موارد تست بشه، همینطور توی یک بررسی سطحی سایتتون پر از مشکلات سئو داخلی بود، کلی محتوای تکراری و همینطور ایرادهای سئو فنی داشت. منشا خیلی از مشکلات سئو میتونه به خاطر بقیه فاکتورها هم باشه، پیشنهاد میکنم به یک متخصص سئو سایتتون بدید تا یک چک آپ کنه و مشکلات براتون لیست کنه.

 11. سلام ممنون بابت مقالتون . من داخل سرچ کنسول و بخش Submitted URL seems to be a Soft 404 حدود 256 خطا دارم .که همشون مربوط به تگ های من هستن مثلا https:/example/tag/ریزپرداخت/
  و اینکه محتوا وجود داره و نمایش داده میشه و داخل هرکدوم حداقل یک پست وجود داره بعضیاشونم 10 پست دارن یا بیشتر و کمتر ولی محتوا دارن.توی توضیحات نوشتید در این حالت باید غنی بشه محتوا اما خب من کلی تگ دارم و کار خاصی نمیشه روشون کرد که بخوام غنیشون کنم.
  اگه برطرفش نکنم روی سئو من تاثیر منفی داره؟
  و اینکه ایا تگ ها باید نوایندکس باشن؟ چرا اینقد گوگل باهاشون مشکل داره.
  ممنون میشم کاملا توضیح بدید این بخش برای من مبهمه خیلی خیلی ممنون

  1. سلام لادن. شما کلا چند تا برچسب دارید که ۲۵۹ تاش رو خطا میده؟ موقع پاسخ دادن ادرس سایتتون رو هم درج کنید تا بهتر پاسخ بدیم.

   1. تعداد برچسب های من و مقالات سایت ما خیلی بالاست .ممنونم ادرس سایت رو براتون گذاشتم

    1. خداقوت به شماها چرا که نزدیک به ۸ هزار تا برچسب دارید.!!!! درحالی که کلا سایت زومیت با انتشار روزانه ۲۰ مقاله و ماهانه نزدیک به ۶۰۰ مقاله حدود ۵۰۰ تا برچسب داره. طبیعی هست چنین خطاهایی داشته باشید. غیرممکن است این حجم برچسب محتوای غنی داشته باشه. از طرفی خیلی از این برچسب ها تکراری هستند. روش نوایندکس هم کار اصولی نیست. اینکه چه کاری بکنید خودش یک مقاله خیلی طولانی میشه و در کامنت نمیشه ولی خلاصه این هست که بیاین برچسب های کلی و جامع انتخاب کنید و برچسب هایی که شبیه اون کلی هستند ریدایرکت کنید و بعد برچسبی که ریدایرکت شده و دیگه نمایش داده نمیشه رو حذف کنی.
     هر چند این حرف کلی هست و نحوه انجام اون و اینکه اصلا بتونی خوب تشخیص بدی کدوم برچسب خوبه و کدوم بده خودش خیلی شرط هست. اگر تونستید این مورد رو بدید به یک متخصص سئو براتون انجام بده و بهینه سازی داخلی حداقل بکنه.
     موفق باشی.

 12. سلام متاسفانه این خطا و تگ ارور سافت ۴۰۴ برای سایت من هم در کنسول گوگل هست و داخل سایت که تک را میزنم یک محتوا هست ممنون می شم راهنمایی بفرمائید برای این خطا ها تکی که داخل سایت نشون داده می شه چکار کنم؟ (برای هر خطا تک حداقل یک محتوا وجود دارد ولی نمیدونم این خطا ها واسه چی نشون میده حداقل ۳۰ روز بیشتره که این خطاها را دارم)

  1. سلام مجید جان. کلا صفحاتی که ارزش محتوایی خاصی ندارن این خطاها رخ میده و حتما برچسب شما به این صورت هست.

 13. این یکی از ارور ها Submitted URL seems to be a Soft 404 بالای هزار تا و همشون تگ هستن وجود دارن حذف نشدن هاستم تغییر دادم گوگل بازبینی مجدد زدم ولی تاثیر نداشت نمی دونم چی کار کنم . اگه احتیاج به بررسی کامل داره تیکت بزنم تا مشکل رفع بشه ممنونم

  1. سلام محسن. سایتت رو دیدم. توی نظر قبلی که ارسال کردی گفتم مشکل رو. در مقاله هم اشاره شده. لطفا بخون.

 14. صفحه ای از سایت من وجودندارد ارور 404 گرفته چکار کنم من . مطالبی که در مورد ارور 404 گفتید قبلا خواندم .جواب سوال من نبود

 15. یک صفحه ای قبلا داشتم که پاک کردم حالا این صفحه وجود ندارد(این برگه یا نوشته در پشخوان من وجود ندارد) چطور در سرچ کنسول جدید چطوری آن صفحه را پاک کنم ودیگه اون صفحه اوجود نداشته باشه

 16. سلام و عرض ادب

  اگر بخواهیم یک صفحه را تنها در صورت داشتن authenticate خاص (دسترسی مجاز) نمایش دهیم ، و از استاتیوس کد 403 (ForbiddenHttp) استفاده نکنیم، پیشنهاد شما چست؟ یا بهتر این طور بگویم که چطور میشود که برای این صفحه از وضعیت 404 استفاده کرد، اما مشکلی از نظر سئو نداشت. به این معنی که تنها برخی از کاربران به صفحه خاصی دسترسی داشته باشند و سایر کاربران با لود صفحه ، تصور کنند این صفحه وجود ندارد؟

  با تشکر از سایت بسیار بسیار حرفه ای و خوبتان

  1. سلام صبحان. من یک صفحه لاگین درست میکنم و این صفحه لاگین نوایندکس هست و کسی که لاگین نیست وقتی میخواد وارد صفحاتی بشه که توش محتوای خاصی وجود داره اتوماتیک ریدایرکت میشه به صفحه لاگین. اینطوری نه خطایی داری و هم اینکه هر کسی متوجه میشه باید لاگین بشه.
   موفق باشی

 17. ضمنا اگر یک لودینگ برای بخش نظرات قرار دهید، خیلی خوب میشود، چون کاربر متوجه خواهد شد در زمان کلیک و دیلی، محتوا ارسال شده است … و با کلیک مجدد، محتوای تکراری شناسایی نخواهد شد
  موفق باشید

  1. سلام صبحان. ممنونم از پیشنهاد خوبت. سعی میکنیم پیاده سازی کنیم.

 18. سلام وقت بخیر
  من برای سایتم ssl اضافه کردم و همه تنظیمات مربوطه رو انجام دادم و سایت به خوبی با https باز میشه فقط خواستم در گوگل سرچ کنسول صفحه اصلی رو تست کنم و وقتی آدرس صفحه اصلی رو دادم با ارور Submitted URL seems to be a Soft 404 رو به رو شدم .
  کد 301 هم برای .htaccess گذاشتم

  1. سلام رضا جان.
   باید دید شما چه نوع محتوایی رو به چه شکلی در صفحه اصلی درج کردید. با این حال ممکنه مشکل از سمت گوگل هم باشه. میتونید چند ساعت دیگه تست کنید.

  1. سلام اقا/خانم گیاه سلامتی.
   سوالتون نامفهوم هست و تگ ارور سافت ۴۰۴ نمیگیره. بلکه یک صفحه و یا یک آدرس از سایت چنین خطایی رو میگیره. پیشنهاد میشه بیشتر توضیح بدید. موفق باشید.

   1. سلام مثلا این ادرس سافت 404 گرفته که ادرس یک تگ هست
    giahe-salamati ir/tag/گیاهی-مناسب-برای-تصفیه-خون/

    1. سلام. من فکر کردم منظورتون tag در برنامه نویسی هست. چون هر کدی از html رو میتونیم tag بگیم. درباره سافت ۴۰۴ هر چیزی که میدونستیم رو گفتیم. هر ادرسی چه برچسب باشه و چه دسته بندی و مقاله و … میتونه به این ارور برخورد کنه. گاهی هم مشکلات هاست هست که موقته. حتی ممکنه خطای گوگل هم باشه. هر چیزی احتمال داره. مورادی که گفتیم در مقاله بررسی کنید و اگر مشکلی نداشت در سرچ کنسول fix کنید.

     1. سلام خسته نباشید
      من هم همین مشکل دارم ارور tag هاستم تغیر دادم fix هم زدم چن هفته طول کشید تو این مدت بازدید حتی به صقر رسید ولی ارور ها بودن

     2. سلام محسن جان.
      تگ ها اگر زیاد باشن و توشون خالی باشه این مشکلان رخ میده. البته گاهی میبینی اینطور نیست ولی موارد دیگر بر مشکلات دخیل هستند مثلا هاست و …
      نمیدونم الان مشکل داری یا نه ولی پیشنهاد میکنم اگر مشکلی داری با مثال بگو و کامل مشکلت رو تشریح کن.
      موفق باشی

 19. سلام … تبریک میگم بابت انتشار اولین مقالتون در سایت میزفا
  و براتون در این راه آرزوی موفقیت میکنم.

  1. سلام خانم ابراهیمی عزیز؛
   ممنون از حسن توجهتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حداکثر حجم فایل برای آپلود: 1 مگابایت. فایل‌های مجاز برای آپلود: عکس, ویس, ویدیو, ورد یا پی دی اف, فایل متنی, زیپ. شما می‌تونید برای بهتر پرسیدن سوالتون، عکس یا ویس یا حتی فیلم در بخش نظرات میزفا آپلود کنید. برای ضبط ویس می‌تونید از خود واتس آپ استفاده کنید و بعد اینجا آپلود کنید و برای ارسال عکس هم کافی هست اسکرین شات بگیرید. Drop file here

با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند.

عضویت در خبرنامه هفتگی برای دریافت:

 • فیلم و مقاله رایگان سئو
 • آموزش‌های UX ، GA و GTM
 • مقاله های تخصصی ASP.NET Core
 • اطلاع رسانی از محصولات
فیلم آموزشی asp.net core 2
ترک میزفا خوب نیست!
معرفی جامع‌ترین ابزار سئو در ایران
بالای ۱۰ هزار عضو
PHZpZGVvIHdpZHRoPSI2MDAiIGhlaWdodD0iMzUwIiBwb3N0ZXI9Imh0dHBzOi8vbWl6ZmEuY29tL2Jsb2cvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMjMvMDUvcG9zdGVyLW1pemZhLXRvb2xzLXZpZGVvLW1pbi5wbmciIGNvbnRyb2xzIHByZWxvYWQ9Im5vbmUiPiANCiAgIDxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwczovL21pemZhLmNvbS9ibG9nL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDIzLzA1L21pemZhX3Rvb2xzXzcyMHAubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KPC92aWRlbz4=