آموزش سئو پیشرفتهآموزش گوگل سرچ کنسول

جلسه ۵ – ابزار URL inspection

آموزش ابزار جدید URL inspection سرچ کنسول گوگل

ابزار URL Inspection یا به فارسی “بازرسی آدرس” به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بسیار خوبی درباره خصوصیات کلی یک آدرس را دریافت کنید. اطلاعاتی همانند زمان اخرین خزش Crawl ربات گوگل و همینطور درباره AMP بودن و یا نبودن non-amp و سایر گزارش ها همانند ایندکس بودن و یا نبودن یعنی آیا آن صفحه در نتایج گوگل است یا نیست (بررسی آخرین تاریخ ایندکس) و همینطور فچ کردن یک صفحه (یعنی فراخوانی ربات گوگل برای دیدن یک صفحه از سایت ما) و کلی اطلاعات و امکانات جالب دیگر.

یک ابزار سئو بسیار قوی و پرکاربردی حداقل برای من بوده و دوستانی که همیشه از من میپرسن fetch as google جدید کجا است باید اشاره کنم که فچ از گوگل جدید در همین ابزار URL Inspection است و باید گزینه Request indexing بزنیم که در ادامه در همین مقاله میزفا بهش میپردازیم.

این مقاله جلسه ۵ از سری آموزش های رایگان سرچ کنسول در میزفا است.

معرفی ابزار جدید URL Inspection

URL Inspection یک ابزار جدید از سمت گوگل است که در سرچ کنسول نسخه جدید (نام قدیمی سرچ کنسول: وبمسترتولز ) چند روز پیش در توییتر به شکل رسمی توسط گوگل معرفی گردید. عبارت Inspection به معنای بازرسی کردن است به همین منظور می‌توان درک کرد که ابزار URL Inspection چه عملی را انجام می‌دهد. این ابزار جدید سرچ کنسول اطلاعاتی از ایندکس شدن یک صفحه ای که شما درج کرده باشید را نشان می‌دهد. اطلاعاتی نظیر اخرین خزش ربات گوگل، خطاهای AMP ، درباره ارور داده‌های ساخت یافته ، ارور Index coverage issue و …

نحوه استفاده از ابزار URL Inspection

برای استفاده از ابزار URL Inspection باید ابتدا وارد Property مد نظر خود شوید (در اینجا Property نسخه ای از سایت است که در نتایج ایندکس شده است)، در بالای نوار سرچ کنسول نسخه جدید گوگل این امکان فراهم هست که در هر صفحه ای از این ابزار بودید بتوانید Property خود را مشخص کنید.

مثلا در عکس زیر پراپرتی میزفا به شکل دقیق انتخاب شده است و دامنه میزفا با https است و همینطور بدون www.

انتخاب property در سرچ کنسول

به چند نکته توجه داشته باشید:

 • درج URL باید دقیقا در Property خود باشد در غیر این صورت اطلاعات لازمه را نشان نمی‌دهد. بنابراین به www و http بودن یا نبودن دامنه دقت کنید.
 • درج آدرس به شکل AMP و یا غیر AMP را گوگل می‌تواند تشخیص دهد و در این بابت مشکلی ندارد.
 • همینطور این ابزار صفحاتی که دارای خصیصه alternate هستند را هم می‌تواند اطلاعات لازم را در اختیار قرار دهد. مثل صفحاتی که دارای چند زبان هستند و یا خروجی print آن‌ها متفاوت هست و یک صفحه دیگر دارند و یا معرفی صفحه Feed آن صفحه.
 • باید دقت داشته باشید که URL Inspection یک ابزار زنده نیست که دقیقا نتایج زمان حال را به شما نشان بدهد. این ابزار اخرین ایندکس (index) یک صفحه را به شما نشان می‌دهد و این به معنای آن نیست که اخرین تغییرات آن صفحه را نشان بدهد. اطلاعاتی که توسط این ابزار به شما نشان داده می‌شود همان اطلاعاتی هست که در نتایج گوگل مورد استفاده قرار میگیرد و از طرفی ممکن است صفحات ما تغییرات زیادی بکند و یا اخرین تغییرات صورت گرفته را ربات های گوگل در دسترس نداشته باشند. که برای حل این مورد می‌توان از ابزار  Fetch as Google نیز استفاده کرد که ما در دوره فیلم آموزش سرچ کنسول به شکل کامل به این مورد پرداختیم.
 • نکته مهم دیگر این هست که در سرچ کنسول نسخه جدید یا همان نسخه Last crawl یا اخرین خزش را در قسمت Index coverage نمایش می‌دهد و شما می‌توانید اخرین خزش یا crawl موفق گوگل را در صفحات مختلف ارزیابی نمایید.
 • زمانی که شما آدرسی را در URL Inspection وارد می‌کنید و گوگل عبارت “URL is on Google” به شما نمایش می‌دهد به معنای آن نیست که گوگل آن آدرس را حتما در نتایج نشان خواهد داد. نشان دادن صفحات سایت در نتایج گوگل مستلزم آن است که شما دستور العمل های کیفی و امنیت گوگل را رعایت کرده باشید.
  پیغام URL is on Google
  پیغام URL is on Google

  و ابزار url inspection برای سایت هایی که پنالتی در گوگل شده باشند کاربردی نخواهد داشت. و شما باید در قسمت manual actions سایت خود را مورد بررسی قرار دهید.

شما می‌توانید با کلیک بر روی گزینه های زیر این ابزار را انتخاب کنید و سپس ادرس مد نظر خودتان را وارد کنید:

انتخاب ابزار url inspection در سرچ کنسول

حال به قسمت های مختلف ابزار URL Inspection میپردازیم، این ابزار از ۳ قسمت تشکیل شده است:

 1. Presence on Google (ظاهر روی گوگل)
 2. coverage (پوشش ایندکس به عبارت دیگر پوشش گزارشی از صفحات ایندکس شده شما)
 3. Enhancements (ارتقا)
بخش های مختلف Inspection
عکس شماره 4093

بخش اول Presence on Google

خلاصه این قسمت این است که آیا صفحه وارد شده در نتایج وارد می‌شود یا نه و یک سری مقادیر دارد که به شرح زیر است:

1 – URL is on Google

به این معنی است که آدرس وارد شده ایندکس شده است و مشکلی ندارد و می‌تواند در نتایج حضور داشته باشد ولی به معنای این نیست که ۱۰۰ درصد در نتایج ظاهر است. پس دقت داشته باشید که از عبارت می‌تواند استفاده شده است. همانند عکس بالا

در این حالت کار خاصی لازم نیست انجام دهیم و صرفا یک سری اطلاعات از آنچه که گوگل از سایت ما برداشت کرده است را دریافت کرده‌ایم.

دقت داشته باشید که اگر به شکل موقت از ابزار  Remove URLs برای حذف یک ادرس به شکل موقت در سرچ کنسول استفاده کردم و گوگل همان آدرس را با پیغام “URL is on Google” نشان می‌دهد به این معنی نیست که آن آدرس در نتایج نمایش داده می‌شود.

2 – URL is on Google, but has issues

ممکن است با پیغام بالا روبه‌رو شوید که این معنا را دارد آدرس وارد شده هر چند می‌تواند در نتایج حضور داشته باشد ولی یک سری مشکلات دارد و باید ارتقا لازم را پیدا کند مثلا ممکن است AMP آن صفحه مشکلاتی داشته باشد و یا داده های ساخت یافته آن که در بالا اشاره شد مشکلاتی داشته باشد و بهتر است این مشکلات را ارزیابی و آن‌ها را رفع کنید.

3 – URL is not on Google: Indexing errors

این خطا را باید مورد توجه قرار دهید و اشاره می‌کند که حداقل یک خطا وجود دارد که مانع از نشان دادن آن صفحه در نتایج می‌شود و باید سعی کنید آن خطا را رفع کنید. شما می‌توانید با خواندن مقالات پیغام Index coverage و همینطور ارورهای 4xx و ارورهای 5xx باعث رفع خطاهای خود شوید.

4 – URL is not on Google

وقتی آدرسی وارد کنیم و پیغام بالا را مشاهده کنیم به این معنی است که آدرس درج شده در نتایج جستجو نیست و ظاهرا هدف ما هم همین موضوع است. روش‌های مختلفی برای عدم دسترسی گوگل در یک آدرس وجود دارد مثلا درخواست پسورد برای مشاهده آن صفحه و یا از متاتگ robots و یا فایل robots.txt برای بستن دسترسی ربات گوگل استفاده شود.

حال اگر این آدرس به اشتباه ایندکس نشده باشد می‌تواند بعد از رفع کردن مشکل درخواست Fetch as Google نمایید و بعد از آن با همین ابزار URL inspection  و یا Index Coverage Status report که هر دو در سرچ کنسول نسخه بتا هستند فرآیند ایندکس شدن آن را بررسی کنید.

5- URL is an alt version

به این معنی است که آدرس درج شده درواقع alternate یک صفحه دیگر است یعنی صفحه وارد شده یک صفحه فرعی است و به صفحه اصلی خود در حال اشاره است (معنی ریدایرکت کردن نیست). صفحاتی مثل AMP، canonical و یا صفحاتی که نسخه موبایل یا دسکتاپ جداگانه دارند. در این حالت اصولا لازم به کاری نیست مگر در موارد خاص که جای بحث آن در این مقاله نیست.

URL is an alt version

بخش دوم Index coverage

در این بخش از ابزار URL inspection وارد جزئیات بیشتری از آن صفحه درج شده توسط ما می‌شود مواردی چون اخرین خزش،  درباره سایت مپ، وضعیت صفحات ارجاع شده، دسترسی ربات‌ها، فچ، انواع rel ها در لینک و … در اینجا بررسی آخرین تاریخ ایندکس را هم به خوبی نشان می‌دهد نکته مهمی که در نسخه قدیم سرچ کنسول یعنی ابزار وبمسترتولز گوگل وجود نداشت.

Index coverage status

درباره وضعیت آدرس می‌گوید که چرا ایندکس نشده و یا شده، انواع وضعیت coverage دارد که در این لینک قابل مشاهده است. مثلا یکی از ارورهای رایج در این قسمت crawl anomaly است و به معنای خطاهای 4xx و 5xx است که باید رفع شود و یا ممکن است این مورد موقت باشد. پیشنهاد می‌شود مقاله بخش coverage مطالعه کنید.

Sitemaps

وضعیت آدرس را در سایت مپ نشان می‌دهد که ممکن است عبارت N/A باشد یعنی در دسترس نیست و علت های مختلفی دارد چرا که در یک سایت مپ سایت بزرگ نمی‌توان همه آدرس‌ها را در آن درج کرد و باید سایت مپ های بسیاری داشت.

Referring page

به این موضوع اشاره دارد که گوگل برای رسیدن به آدرس درج شده توسط شما احتمالا صفحه ای را طی کرده است، ممکن است ریدایرکت شده باشد و یا موارد دیگر. و یا حتی پدر آن آدرس را نشان دهد مثلا دسته آن مقاله را نشان دهد. اگر شما با عبارت “URL might be known from other sources that are currently not reported” روبه‌رو شدید به این معنا است که ربات گوگل برای پیدا کردن آن ادرس از سایت مپ و ارجاعات (لینک) استفاده نکرده است و یک مسیری که معلوم نیست صفحه را پیدا کرده.

Last crawl

ابزاری به شدت کاربری که نشان می‌دهد اخرین خزشی که ربات گوگل بر روی آن صفحه انجام داده چه تاریخی بوده است البته اخرین خزش به معنی اخرین تغییرات ما در سایت نیست.

Crawl allowed؟

آیا ربات گوگل به صفحه درج شده اجازه دسترسی دارد یا نه، این دسترسی ها را می‌توان در فایل robots.txt تعیین کرد.

Page fetch

این مورد بررسی می‌کند که آیا ربات گوگل از سمت سرور دسترسی به url درج شده دارد یا نه، اگر جواب مثبت باشد عبارت Successful را نشان می‌دهد و اگر جواب منفی باشد عبارت failure را درج می‌کند و جلوی این عبارت به شکل خلاصه علت را در حد نیم خط می‌گوید. که انواع علت ها در این لینک قابل مشاهده است و ممکن هست همان چیزی را بگوید که در قسمت coverage گفته است.

Indexing allowed؟

به متاتگ ربات اشاره داره که آیا noindex است یا نه و یا ممکن است از طریق هدرهای http یک header با مقدار noindex ارسال شود که این خطا را ایجاد کند.  گوگل درباره این موضوع در این صفحه اشاره کرده است.

User-declared canonical

اگر شما از تگ <link rel="canonical">  استفاده کنید به این معنی است که اعتبار آدرس درج شده به اعتبار آدرس موجود در canonical داده خواهد شد. و این در عمل برای کاربر اجرا خواهد شد. توضیحات بیشتر

Google-selected canonical

این به همان موضوع بالا اشاره دارد ولی از نگاه کاربر نیست بلکه از نگاه ربات گوگل است زمانی که شما آدرس اصلی را در قالب canonical به گوگل معرفی می‌کنید به این معنی نیست که گوگل حتما از آدرس شما استفاده کند و ممکن است آدرسی که خودش فکر میکند درست تر باشد آن را انتخاب و اعمال کند. به هر شکل تضمینی در این باره وجود ندارد هر چند در اکثر موارد چنین کاری را نمیکند و تابع تگ canonical عمل می‌کند.

بخش سوم Enhancements

گوگل در این قسمت به شما عمل‌هایی که بر روی صفحه انجام دادید و ممکن است باعث ارتقا آن شود را نشان می‌دهد. و یک سری قابلیت هایی که از نگاه گوگل مهم است و باعث ارتقا کیفیت شما در نتایج گوگل شود و شما آن را اعمال کرده باشید را نشان می‌دهد. هر چند در اکثر موارد این قسمت خالی است. توجه داشته باشید که فقط صفحاتی را گوگل می‌توانید در این بخش مورد ارزیابی قرار دهد که ایندکس شده باشند. عباراتی که ممکن است گوگل نشان دهد عبارت اند از:

صفحات Mobile Usability

آیا صفحه شما واکنش گرا بوده؟ به عبارت دیگر آیا بهینه سازی برای موبایل شده است؟ آیا برای نسخه موبایل رسپانسیو شده است؟ اگر سبز باشد می‌گوید. در عکس شماره 4093 در بالای مقاله چنین گزارشی از Mobile Usability وجود دارد.

صفحات AMP

وقتی از صفحات AMP استفاده می‌کند یک تیک سبز رنگ در کنار AMP به وجود می‌آید که شما در حال استفاده از این ویژگی هستید.

AMP URL Inspection
AMP URL Inspection

نتایج (داده های) غنی یا rich result

داده های غنی، نتایج غنی و یا پاسخ های غنی همه به یک معنا است و ما در پست داده های غنی به شکل کامل درباره این موضوع صحبت کردیم. ممکن است آدرس درج شده توسط شما یک داده غنی در نتایج داشته باشد که به شما اعلام می‌کند.

پیغام Canonical URL

اگر همانند عکس زیر با چنین پیغامی روبه‌رو شدید یعنی ادرس درج شده یک ادرس فرعی است و برای مشاهده آدرس اصلی می‌توانید بر روی Inspect canonical URL کلیک نمایید.inspect canonical url

بخش Test live URL یا فچ از گوگل جدید

وقتی آدرسی را در قسمت URL inspection وارد می‌کنید اگر گوگل برای اولین بار دیده باشد عبارت URL is not on Google وارد می‌کند و در این صورت پیشنهاد می‌شود گزینه Request indexing انتخاب کنید و این همان گزینه قدیم Fetch as google در نسخه وبمستر تولز است.

ابزار Request indexing در سرچ کنسول جدید

بخش Test Live URL

به دکمه ای که در بالای عکس زیر است توجه کنید، نوشته TEST LIVE URL

بخش های مختلف Inspection

این ابزار تست آنلاین یک آدرس همان کار و گزارشی را می‌دهد که ابزار URL inspection می‌دهد ولی در لحظه. یعنی بعد از زدن این دکمه ربات گوگل به سراغ ادرس می‌رود و گزارش های زنده از آن صفحه را به شما می‌دهد. نتیجه این گزارش همانند عکس زیر است و حال اگر توجه کرده باشید در کنار Live Test گزینه Google Index هم وجود دارد.

مثلا زمانی که تغییراتی اعمال کردید و تمایل دارید در لحظه ببینید گوگل چه نظری دارد این قسمت پرکاربرد است. قسمت Google Index تاخیر ۲ روزه دارد.

ابزار Test live URL در سرچ کنسول

امیدوارم از آموزش وبمستر گوگل لذت برده باشید و اگر اطلاعات بیشتری لازم داشتید مقاله گوگل می‌تواند برای شما مفید باشد.

پیشنهاد میکنم حتما آموزش seo سایت میزفا را دنبال کنید.

و حال سخن اخر:

مقاله در این زمینه کامل تر پیدا کرده بودید؟ 🙂 دوست داریم نظراتتون را به ما بگید و همچنین این مقاله را بین دوستانتان به اشتراک بگذارید و لطفا بدون منبع کپی نکنید چرا که با این کار اول به فرهنگ و اخلاق خودتان احترام گذاشته‌اید. موفق و پایدار باشید.

برچسب ها

پوریا آریافر

اولین کسب و کار آنلاین خودم را در فیسبوک راه‌اندازی کردم و در سال ۲۰۱۱ یکی از پرتعامل‌ترین صفحات فارسی با ۸۰ هزار فالور فعال را داشتم. سپس وارد دنیای شبکه شدم و در انتهای سال ۲۰۱۲ مدرک MCSE مایکروسافت را دریافت کردم، در دوران خدمت سربازی مسئول بهینه سازی یک وبسایت خبری معتبر شدم و آشنایی با سئو را آموختم و در سال ۲۰۱۴ توانستم به رتبه ۴۰۰ الکسا نزدیک کنم. برخلاف میل درونی، وارد دانشگاه شدم و سه ساله در مقطع کارشناسی IT فارغ التحصیل شدم، در همان سال بزرگ‌ترین کانال تلگرامی IT با ۴۰ هزار عضو را داشتم، که فروختم تا بتوانم تمرکز را فقط بر روی سئو بگذارم، فعالیت‌های سئو به شکل تخصصی بنده در قالب پروژه‌های مختلف و آموزش‌های حضوری و غیرحضوری در دفتر میزفا و دانشگاه علامه طباطبایی تهران صورت ‌می‌گیرد، تجربه بهینه سازی موفقی در بهبود UX و CRO پروژه‌های سئو کسب کرده‌ام. در همه ابزارهای گوگل به جز adwords تسلط کاملی دارم. عاشق کسب تجربه های جدید هستم. راز پیشرفت در هر کاری را یادگیری و یاددادن می‌دانم و میزفا که در اواخر ۲۰۱۶ راه‌اندازی شده، می‌تواند چنین بستر مناسبی را فراهم کند. نقد و بازخوردهای سازنده شما، جوهر تلاش‌های مستمر ماست تا یک قدم خودمون بهبود بدیم. منتظریم ...

نوشته های مشابه

‫21 نظرها

 1. سلام، وقتتون بخیر
  من سایتم رو از طریق بخش Domain ثبت کردم.
  هم در توضیحات شما و هم همونجا نوشته شده که : All URLs across all subdomains
  یعنی اگه ازین طریق سایت رو ثبت کنید، دیگه نیازی به ثبت کردن تک تکِ یو آر اِل ها و ساب دامین ها نخواهد بود.
  درسته؟
  پس چرا روی منوی سمت چپ بالا گزینۀ Add property وجود داره!؟
  پس چرا اونجا تمام دامنه های من با www و بدون www؛ با http و بدون http؛ با https و بدون https و… نیست؟
  چرا وقتی می خوام صفحات سایتم رو در بخش URL inspection ثبت کنم، فقط باید مطابق با یک الگو، نام دامنه رو ثبت کنم؟ مگه قرار نبود استفاده از شیوۀ Domain همه نام دامنه ها رو پوشش بده!!؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام محمد جان
   بله درسته.
   گزینه add property همیشه هست برای اضافه کردن دامنه های دیگر. من الان خودم ۱۰۰ تا دامنه تو اکانتم دارم و نیاز هست که ازش استفاده کنم برای دامنه های دیگر.
   چون امار همه اینا در یک پراپرتی میاد.
   این کار از نظر سئو اشتباه هست و برای همین پیشنهاد نمیشه. امار سایر ورژن های دامنه شما توی یک پراپرتی میاد و میتونید شما هر جور که بخواین inspection کنید.
   ممنون از سوال های خوبت.

   1. ممنون از سرعت پاسخ گوییتون.
    ببینید من امروز سایتم کاراش تموم شده و اومده بالا.
    همین امروز هم با آموزش های شما، از طریق بخش Domain (تغییر DNS) توی گوگل کنسول ثبتش کردم.
    همین امروز هم می خوام URL های مهم سایتم رو گوگل ایندکس کنه.
    برای اینکار به بخش URL inspection مراجعه می کنم.
    اما نمی تونم!
    چرا نمی تونم؟
    چون گوگل میگه فقط با یک قالب URL باید ثبت کنی!
    و بخاطر اینکه من از طریق بخش Domain سایتم رو ثبت کردم، باید با فقط با الگوی Example.com صفحه های مدنظرمو به اصطلاح Fetch کنم. در غیراینصورت گوگل قبول نمیکنه!
    یعنی الان باید دامنۀ سایتمو با www و بدون www؛ با http و بدون http و… یکی یکی ثبت کنم؟
    لطفاً درباره این بخش راهنمایی کنید.
    من که کامل گیج شدم.
    تشکر

    1. اگر شما به صورت domain اضافه کرده باشید هر نوع از ورژن رو گوگل قبول میکنه. با این حال همون طور که قبلا گفتم پیشنهاد نمیشه.
     موضوع بسیار ساده هست و برای خودتون پیچیده نکنید. اگر سایت با https باز میشه و مثلا بدون www هست همین رو به گوگل بده و با سایر پراپرتی ها کاری نداشته باش و فقط همین رو اضافه کن.
     البته باید ریدایرکت به صورت اصولی انجام بشه. یعنی من هر جور که سایتت رو تایپ میکنیم به یک ورژن از سایتت وارد بشم. اگر این موضوعات برای شما گیج کننده شده سعی کنید خودسئویی در سایت نکنید و به یک متخصص سئو بسپارید تا سایتتون آسیب نبینه.
     موفق باشی

     1. آیا از نظر سئو برای گوگل فرقی داره که آدرس سایت من example.com ثبت شده باشه یا http://www.example.com ؟؟؟

     2. سلام نه فرقی نداره.
      مهم اینکه شما اگر بدون www انتخاب میکنید باید همه ادرس ها هم همینطور باشه. یا اگر با www انتخاب میکنید باید همه ادرس ها هم همینطور باشه.

  1. خوشحالم 🙂
   ممنونم که زمانت رو در سایت ما سپری کردی.
   پایدار باشی و شاد

 2. سلام وقت شما بخیر
  من قبلا میتونستم امکان خزش crawl rate رو افزایش بدم مطالبم تو 3 ثانیه ایندکس میشدن اما تو وبمستر تولز جدید پیداش نکردم ، آیا گوگل این امکان رو حذفش کرده ؟؟؟

  1. سلام وقت شما بخیر باشه الیاس.
   فعلا حذفش نکرده و در این تاریخی که پاسخ شما رو میدم تو قسمت Legacy tools and reports در نسخه جدید سرچ کنسول گوگل هست، به احتمال بسیار زیاد در آینده باز تغییرات خواهد داشت.

 3. سلام. ممنونم از سایت و توضیحات خوبتون.
  آدرس بعضی از پست های سایتم رو که وارد می کنم با این پیغام مواجه می شم:
  URL is not on Google
  وقتی گزینه ی request indexing رو می زنم،
  با این پیغام روبه رو می شم:
  URL was added to a priority crawl queue. Submitting a page multiple times will not change its queue position or priority. Learn more.
  امکانش هست راهنماییم کنید؟

  1. سلام عزیز. این پیغام داره میگه که ما درخواست شما رو برای خزش دریافت کردیم و توی لیست گوگل است و میگه اگر چندین بار بیای و همش درخواست ارسال کنی توی سریع خزیدن کمک نمیکنه.
   در کل این یک پیغام است و نشون میده در نگاه اول گوگل مشکل خاصی برای دیدن اون صفحه نداره. بعدش ممکنه اون ادرس رو ایندکس کنه، یعنی در نتایج نشون بده

 4. واقعا مطلب کامل و خوبی بود . نام آکادمی ,واقعا برازنده سایت میزفا هست . منکه تصمیم گرفتم تمام مقالاتتون رو یکی یکی مطالعه کنم .

  1. سلام خانم لاله.
   خوشحالم براتون مفید بوده و باعث افتخار ماست حضور شما.

   1
 5. از آموزشتون واقعا ممنون و سپاسگزارم بسیار کاربردی و عالی بود. واقعا مچکرم.

 6. سلام در اون قسمتی که باید آدرس یک پست سایت نوشته باشه باید کامل باشه یا نه قیمت دامنه موردنیاز نیست که قدیم در fetch as google دامنه رو خودش داشت؟

  1. سلام محمود. متاسفانه ایمیل شما نامعتبر بود و امکان پاسخگویی نداریم هر چند سوال شما هم نامفهوم بود.
   برای دریافت پاسخ باید ایمیل صحیح وارد کنید. پیشنهاد میشه سوال رو هم واضح مطرح کنید. ممنونم

 7. سلام خسته نباشید
  سایت من در قسمت amp تعداد شش صفحه با عنوان معتبر ولی با هشدار valid with warning داره که هشدارش هم این عبارت هست
  Error in required structured data element
  برای رفع این موضوع چیکار می تونم بکنم
  مرسی

  1. سلام. باید خودم این خطا رو ببینم و همینطور صفحه مربوط به خطا رو. پیشنهاد میشه با یک متخصص سئو که دسترسی لازم به سایت شما رو داره مشورت بکنید.

   1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سایت خود را در گوگل مدیریت کنید + ۱۵ ساعت فیلم آموزشیجزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید
بستن
با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند.

عضویت در خبرنامه هفتگی برای دریافت:

 • فیلم و مقاله رایگان سئو
 • آموزش‌های UX ، GA و GTM
 • مقاله های تخصصی ASP.NET Core
 • اطلاع رسانی از محصولات
ترک میزفا خوب نیست!
دوره سئو، رایگان شد.
یک چیز متفاوت تجربه کنید
کاراکتر اشاره گر
دوره سئو، رایگان شد.
یک چیز متفاوت تجربه کنید
کاراکتر اشاره گر