آموزش سئو مبتدیسئو داخلیمقالات سئو

نحوه لینک سازی داخلی و بهینه سازی آن

در این مقاله آموزشی به مبحث نحوه ساخت لینک داخلی به صورت حرفه ای می‌پردازیم. 10 نکته مهم از ساده تا پیشرفته را خواهیم گفت و این نکات طلایی در لینک دهی داخلی به شما می‌تواند در بحث ایجاد اصولی لینک های داخلی و ارتقای سئو وبسایت کمک خوبی کند. هر چند در فرآیند بهینه سازی یک وبسایتی اصولا بیشتر به ایجاد لینک سازی خارجی توجه می‌شود تا ایجاد لینک سازی داخلی. ولی فقط فراموش نکنید که یکی از مهم ترین روش‌های بک لینک سازی خارجی ، همین تولید اصولی لینک های داخلی و بهینه سازی شده آن‌ها در سایت است.

در انتهای این مقاله باید پاسخ به این سوال “چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم” را به راحتی پاسخ دهید. در ادامه این مقاله جذاب با میزفا همراه باشید.

نکته مهم و یک فرصت: می‌دانید که اکثر سایت‌ها، حتی سایت‌هایی که توسط برخی متخصصین سئو بهینه سازی می‌شوند اهمیت زیادی به تولید لینک های داخلی به شکل اصولی نمی‌دهند و این یک فرصت برای شما است. یکی از مهم ترین تکنیک های سئو که من خودم شخصا علاقه دارم همین بحث ساخت لینک داخلی است. و جالب است بدانید که خیلی ها این فاکتور مهم سئو را جز تکنیک های سئو نمی‌دانند و از آن غافل هستند. و من به شما قول می‌دهم که با رعایت این فاکتور به شکل اصولی می‌توانید شاهد افزایش بازدید وبسایت خود شوید. پس جدی باشید و این مقاله را دست کم نگیرید.

فرق لینک داخلی و خارجی

بخشی از افزایش دیده شدن صفحات سایت ها در موتورهای جست‌وجو و همینطور خزنده های گوگل، مربوط به نحوه لینک سازی داخلی و مرتبط بودن لینک های داخلی در مطالب و پست های شما است. به این لینک ها معمولاً لینک داخلی Internal link گویند. و اگر سایتی شما را لینک کند مثلا میزفا بیاید وبسایت شما را در این مقاله لینک کند، به آن لینک‌ها اصولا بک لینک Backlinks می‌گویند و یا همان لینک خارجی و به نحوه ایجاد آن می‌گویند لینک سازی خارجی (لینک بیلدینگ). این لینک های داخلی می‌توانند نقش مهمی در ارتباط بین مطالب و مقاله‌های سایت شما و همچنین یک عامل مهم در بهینه سازی داخلی سایت باشد.

البته بک لینک (لینک‌های خارج از سایت) هم اهمیت بسیاری دارد ولی ما در این مقاله تمرکز بر روی لینک های داخل سایت داریم.

امیدوارم فرق بین لینک داخلی و لینک خارجی را بدانید هر چند تفاوت های این نوع لینک ها را به شکل جامع اشاره نکردیم ولی اگر سوالی داشتید حتما در نظرات مطرح کنید و ما عاشقانه منتظر شما هستیم تا پاسخ‌هایتان را ارسال کنیم.

اهمیت لینک سازی داخلی (internal link)

اهمیت: بهینه سازی لینک های داخلی نه‌تنها به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا شانس بازدید از سایر صفحات سایت شما در جهت رفع نیازهای خود را داشته باشند؛ همچنین می‌توانند به چگونگی حرکت خزندگان موتورهای جست و جو در صفحات سایت شما و دسته‌بندی آن‌ها نقش موثری را ایفا کنند. پس به شکل خلاصه لینک داخلی باعث بهبود ایندکس شدن آدرس های وبسایت شما در نتایج می‌شود.

از طرفی یکی از مهم‌ترین سنجش های تعامل کاربران “بانس ریت” است و شما هر چه بانس ریت کمتری داشته باشید می‌توان تقریبا نتیجه گرفت که لینک سازی داخلی خوبی دارید. آیا آشنایی با فاکتور مهم بانس ریت دارید؟ مقاله بانس ریت چیست ما را حتما مطالعه کنید.

نکته مهم: توجه داشته باشید که با افزایش سرعت سایت می‌توانید کمک زیادی به راحت‌تر ایندکس شدن مطالب سایت کنید و همچنین با این عمل باعث رضایت بیشتر و بهبود تجربه کاربری یا همان User Experience در بین بازدیدکننده‌ها شوید. مقاله User Experience چیست حتما می‌تواند برای ایجاد یک استراتژی سئو در لینک داخلی برای شما مفید باشد.

از طرفی وقتی یکی از بدترین اشتباه‌ها در لینک سازی داخلی، لینک کردن بیش از حد به صفحه اصلی است. و یا وقتی مقاله‌های یک سایت را بررسی میکنیم لینک‌های داخلی مقالات جدید بیشتر از لینک های داخلی مقاله‌های قدیم است. و این نوع استراتژی بد در سئو که ناخواسته صورت میگیرد قدرت لینک سازی داخلی را نشان نمی‌دهد و صرفا انگار فقط از اسم لینک داخلی استفاده شده است.

در این مقاله به ۱۰ مورد از موثرترین رازها درباره کارکرد لینک داخلی از پایه تا حرفه ای به‌منظور بهبود سئو داخلی با ایجاد لینک سازی اصولی بر روی سایت شما، توسط میزفا معرفی می‌گردد.

 1. تاثیر تعداد مطلب در لینک سازی داخلی

  اهمیت تعداد مطالب در لینک سازی داخلی
  اهمیت تعداد مطالب در لینک سازی داخلی

  یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها در ساخت لینک های داخلی و ایجاد یک استراتژی در ساخت لینک در وهله اول داشتن مطالب باکیفیت است. بسیاری از کارشناس های سئو این مورد را یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای لینک سازی داخلی به شکل اصولی می‌دانند که به سادگی به شما امکان ساخت لینک های داخلی را می‌دهد. مطالب بیشتری که شما تولید می‌کنید در توسعه کیفیت قسمت‌هایی که برای شما اهمیت بیشتری دارد؛ مناسب‌تر است. قبل از اینکه شما شروع به برقرار ارتباط بین مطالب نمایید به مشخص کردن یک استراتژی قوی احتیاج دارید. این استراتژی می‌تواند در بهبود پتانسیل کیفیت لینک های داخلی به‌کاربرده شود.
  استراتژی در تولید محتوا و مطالب یعنی چه؟ یعنی داشتن یک برنامه قوی و منظم برای تولید محتوا و آنکه بدانید ماه بعد چه چیزی قرار هست تولید شود و قرار است چه نوع استفاده ای شود و توسط چه کسی تولید می‌شود و چه زمان مناسبی انتشار پیدا می‌کند.

 2. لینک دادن به مهم‌ترین مطالب در صفحه اصلی

  لینک داخلی
  اهمیت لینک دادن به مطالب مهم از صفحه اصلی

  لینک دادن به مهم‌ترین و محبوب‌ترین مطالب در صفحه اصلی یک مزیت برای نگه داشتن بازدیدکننده و سئو سایت است که تاثیری مستقیم در بهبود نرخ دفع کاربری دارد. یکی از بخش‌های بزرگ در ترافیک سایت شما بازدید از صفحه اصلی سایت شما می‌باشد، با داشتن این لینک های مناسب در صفحه اصلی یا صفحات لندینگ پیج می‌توانید دید کاربر را تشویق به باز کردن آن نماید.
  این صفحات محبوب و مرتبط را می‌توان با ابزارهایی نظیر گوگل آنالیتیکس مشخص نمود. صفحاتی که بیشترین بازدید و طولانی‌ترین مدت زمان متوسط را دارند بهترین انتخاب برای لینک سازی داخلی و ایجاد لینک داخلی به شکل اصولی و کاربرپسند را دارند.
  اگر برای شما ابزار قدرتمند گوگل آنالیتیکس جذاب است حتما لینک آموزش گوگل آنالیتیکس را بررسی کنید.

 3. لینک سازی متنی

  لینک سازی داخلی
  اهمیت کجا لینک کردن متن

  در اغلب موارد لینک هایی که درون یک متن وجود دارند ترجیح داده می‌شوند به لینک هایی که به‌تنهایی قرار دارند. چرا؟ به این خاطر که این لینک ها توسط موارد متنی احاطه‌شده است. نمونه همین نوع لینک‌های را می‌توانید در همین مقاله مـیزفا مشاهده کنید. این مورد به موتورهای جستجو نظیر گوگل کمک می‌کند تا متن قبل و بعد از لینک را به‌عنوان معیاری جهت مرتبط بودن لینک به آن متن در نظر بگیرند. همچنین می‌توان کلمات کلیدی را به این شکل داخل متن‌ها لینک دار کرد (البته به شکل اصولی، نه به شکل اسپم وار).
  با این روش کلمات کلیدی با لینک های داخلی کمک می‌کند تا در ذهن بازدیدکننده بهتر جا بگیرد. گوگل این متن‌ها را در جهت کاهش تعداد لینک های اسپم در نمایش جستجوها ردیابی می‌کند. پس به این دلیل، اگر شما می‌خواهید امتیاز خوبی در نتایج موتورهای جستجو بگیرید؛ باید در نحوه لینکدهی داخلی مطالب سایت خود توجه ویژه داشته باشید و لینک های ایجاد شده در پست های شما باید مرتبط با موضوع و به شکل اصولی در متن‌ها درج شوند.

 4. لینک سازی به تعداد مناسب

  هر بار که شما لینکی را ایجاد می‌کنید میزان اعتباری به صفحه لینک شونده ارائه می‌دهید. و اگر مثلا من از صفحه اول تعدادی لینک را به یک صفحه خاص با موضوع خاص بدهم از نگاه موتورهای جستجو اعتبار کلی لینک صفحه اول را به آن موضوع خاص داده‌ام (البته توجه داشته باشید که اعتبار صفحه با اعتبار لینک های خارجی اون صفحه جدا است، هر چند مقدار آن‌ها به هم وابسته هستند).
  پس از آنجا که با هر لینک میزانی اعتبار ارائه می‌شود باید تعداد لینک‌ها را در سطح مناسب نگه داشت به‌ دور از روش‌های اسپم و سئو سیاه کار کرد. زیاده‌روی در هر کاری بد است.
  ازنقطه‌نظر بصری، تعداد لینک داخلی زیاد طبیعتا می‌تواند باعث گیج کردن بازدیدکننده هم شود. اکثر مردم به دنبال مطالب باکیفیت در یک سایت با ساختار داخلی مناسب هستند. در یک صفحه با لینک سازی زیاد برای یک بازدیدکننده می‌تواند گیج‌کننده و یا خواندن آن مقاله را سخت و طولانی کند.

 5. افزایش اعتبار در لینک سازی داخلی

  افزایش اعتبار صفحات در بهینه سازی داخلی

  بهتر است از یک مجموعه صفحات کوچک‌تر برای ایجاد لینک به قسمت‌های مهم‌تر استفاده کنید. این کار به بهبود اعتبار صفحات در هنگام جستجو در نتایج کمک می‌کند. ایجاد یک مسیر منطقی با لینک سازی بین مطالب سایت هم به برای کاربران کمک می‌کند و همین‌طور به موتورهای جستجو در جهت خزیدن و ایندکس کردن مطالب شما تاثیر می‌گذارد.
  برای مثال : شاید شما بخواهید به یک صفحه اعتبار بیشتری بدهید. شما می‌توانید یک قسمت جدید (حال در قالب پست یا صفحه یا هر متنی در هرجایی از سایت) که مرتبط با صفحه موردنظر است را ایجاد نمایید. هنگامی‌که شما یک لینک داخلی از این مطلب جدید به صفحه موردنظر می‌دهید؛ اعتبار آن صفحه شروع به افزایش می‌کند.
  البته همیشه هم به این صورت نیست.

 6. به اشتراک گذاری اعتبار صفحات

  اشتراک گذاری اعتبار صفحات
  اشتراک گذاری اعتبار صفحات

  برخی از سئوکاران معتقدند لینک سازی از یک صفحه محبوب به یک مطلب پایین یکی از بهترین راه‌ها برای اشتراک اعتبار و بهبود آن مقاله پایین است.
  برای مثال: یک لینک داخلی از یک صفحه با ۱۰۰ بازدید در روز به یک صفحه دیگر با یک یا دو بازدید در ماه باعث افزایش نمایش صفحه دوم می‌شود.
  این کار بسیار فوق‌العاده است، اگر شما مطالبی داشته باشید که در سایت شما فراموش‌شده باشد و در عمق سایت شما ناپدیدشده باشند. موتورهای جستجو فقط در صفحات وب سلسله مراتبی کار خزیدن را انجام خواهند داد. ربات‌هایی که صفحات اعتبار پایین را از طریق صفحات محبوب می‌خزند نوید احتمال ایندکس کردن آن صفحات را می‌دهند و این امر می‌تواند در بهبود صفحات  بااعتبار پایین‌تر نیز کمک شایانی کند.

 7. ارزش افزوده لینک داخلی

  ارزش افزوده
  ارزش افزوده

  نحوه لینک سازی داخلی که شما در سایتتان در پیش می‌گیرید باید بر اساس ارزشی که برای خواننده دارد باشند.
  برای مثال، یک لینک به یک مطلب با توضیحات و جزییات بیشتر به یک موضوع نسبت به توضیحات مختصر بهتر است. بهتر است شما به خوانندگانتان چیزهایی را بدهید که به دنبال آن هستند.
  موتورهای جست‌وجو نظیر گوگل تمرکز خودشان را به‌جای کمیت بر روی کیفیت گذاشته‌اند. بسیاری از الگوریتم‌های مورداستفاده در موتورهای جستجو همانند الگوریتم پاندا یادآور این است که چگونه کاربر سایت را بازدید می‌کند. بجای تمرکز بر روی اینکه موتور جست‌وجو را به صفحات خاصی هدایت کنیم بهتر است این را در نظر بگیریم که اگر ربات گوگل یک انسان بود چگونه صفحات را بازدید می‌کرد.

 8. چرخه طبیعی در سایت

  ایجاد چرخه طبیعی در سایت
  ایجاد چرخه طبیعی در سایت

  چگونه یک استراژی مناسب در ساخت لینک سازی داخلی داشته باشیم؟ شاید داشتن یک چرخه مناسب کمی بتواند به این سوال پاسخ بدهد. در بحث بهینه سازی لینکهای داخلی وبسایت که شما انجام می‌دهید می‌تواند یک چرخه در سایت از یک صفحه به سایر صفحات باشد. در بهینه سازی اصولی در داخل سایت نیاز به یک انتقال یکپارچه از صفحه اصلی به سایر صفحات به شکل اصولی محسوس است. به فهرست کتاب‌ها توجه کنید، ارتباطات بین فصل‌های یک کتاب همانند چرخه‌ای طبیعی در آن کتاب است. اگر شما خواننده را از فصل اول به فصل ده لینک کنید خواننده شما قسمت بزرگی از موضوع اصلی را گم خواهد کرد. هر لینک متوالی باید بازدیدکننده را از یک تفکر گمراه و گنگ به یک تفکر هدایت‌کننده و منطقی راهنمایی کند.
  رعایت چرخه طبیعی و ساخت لینک داخلی مناسب می‌تواند فردی که در مرور صفحات گیج شده است را برای بازدیدهای بعدی نگه دارد که این موضوع کمک شایانی به بهبود نرخ پرش کاربر می‌کند. و قطعاً شما نمی‌خواهید لینک‌های سایتتان متفرق یا پراکنده به نظر برسد.

 9. متن صحیح انکر لینک داخلی (Anchor Text)

  متن صحیح در انکرتکست
  متن صحیح در انکرتکست

  مهم: انکر (anchor) یک متن است که در یک لینک به شکل عنوان استفاده می‌شود. گاهی بعضی از افراد با داشتن افکار سئو سیاه یا نداشتن دانش کافی و صحیح انکر تکست هایی گول زننده ایجاد می‌کنند. روش‌های مختلفی برای ایجاد انکر تست با توجه به توسعه و نوع فعالیت سایت شما می‌تواند استفاده شود.
  بسیاری از مردم به انکرتکست های کلی و معروف نظیر ”اینجا کلیک کنید“ یا ”بیشتر بخوانید“ اعتماد می‌کنند. یک‌چیزی که شما باید نسبت به آن محتاط باشید تطبیق لینک داخلی با کلمات کلیدی است. در بسیاری از موارد گوگل سایت‌ها را به خاطر این عمل جریمه می‌کند.  برای مثال ؛ شما نمی‌توانید لینک سازی های خود را با کلمه ”طراحی سایت“ به‌عنوان ادامه مطلب قرار دهید درصورتی‌که همین کلمه در کلمات کلیدی در آن مقاله نیز استفاده‌شده باشد.
  البته این موارد بسیار پیچیده و سخت است که ما گاهی در کلاس‌های خصوصی سئو ۳ ساعت درباره آن گفتگو میکنیم.

 10. اهمیت رنگ لینک

  اهمیت رنگ در لینک سازی داخلی
  اهمیت رنگ در لینک سازی داخلی

  بعضی از کارشناس های سئو تاثیر رنگ را روی کلیک و یا عدم کلیک بازدیدکننده بر روی لینک داخلی تصدیق می‌کنند. لینک ها احتیاج دارند که واضح و آشکار باشند و برای کاربران الهام‌بخش باشند و شما نمی‌خواهید که لینک ها به متن عادی شما شباهت داشته باشند، چرا که این موضوع می‌تواند حتی بر روی تجربه کاربری اثری منفی ایجاد کند.
  ازنظر موتورهای جست‌وجو رنگ لینک ها اصلا مهم نیست .از دیدگاه خزنده‌های وب ؛ هر رنگی خوب است. میزان مربوط بودن لینک به متن است که موتورهای جستجو نظیر گوگل و بینگ به دنبال آن هستند.
  توجه داشته باشید هر روش غیرمنطقی همانند تطبیق کردن رنگ متن لینک با بک‌گراند یا مخفی کردن لینک ها به هر شکلی باعث بالا بردن خطر پنالتی شدن سایت در گوگل می‌شود. روش‌های گفته‌شده ترفند نیستند بلکه به‌عنوان سئو سیاه و جز فاکتورهای اسپم (سئو غیراخلاقی) در بهینه سازی سایت یاد می‌شود.

جمع‌بندی لینک سازی داخلی

نحوه صحیح لینک سازی داخلی یکی از آسان‌ترین و جز مهم‌ترین روش‌ها برای بهبود سئو داخلی و همچنین سئو خارجی است. هرچند که ممکن است خسته‌کننده به نظر برسد اما سرمایه‌گذاری در سایت است. با اضافه کردن هر قسمت جدید در سایت، پست‌ها و صفحات مهمتان را به خاطر داشته باشید، ممکن است مرتبط به موضوعی که در حال نوشتن هستید باشند. شما می‌توانید با سرعت بیشتری با اضافه کردن لینک به هدف‌های خود در سایت برسید. فقط مطمئن شوید این کار را بیش‌ازحد انجام ندهید چراکه می‌تواند به‌جای داشتن تأثیر مثبت، تأثیر منفی در سئو سایت داشته باشد. هرچند انجام دادن این روش به شکل اصولی کمک بزرگی به بازدیدکننده و هم به موتورهای جستجو در پیمایش راحت‌تر صفحات سایت می‌کند.

حال شما باید بتوانید به سوال چگونه لینک سازی داخلی را انجام دهیم پاسخ دهید. اگر سوالی درباره نحوه ساخت و ایجاد لینکهای داخلی در سایت خود دارید می‌توانید در قسمت نظرات مطرح کنید. پاسخگو خواهیم بود 🙂

موفق و پایدار باشید.

برچسب ها

پوریا آریافر

اولین کسب و کار آنلاین خودم را در فیسبوک راه‌اندازی کردم و در سال ۲۰۱۱ یکی از پرتعامل‌ترین صفحات فارسی با ۸۰ هزار فالور فعال را داشتم. سپس وارد دنیای شبکه شدم و در انتهای سال ۲۰۱۲ مدرک MCSE مایکروسافت را دریافت کردم، در دوران خدمت سربازی مسئول بهینه سازی یک وبسایت خبری معتبر شدم و آشنایی با سئو را آموختم و در سال ۲۰۱۴ توانستم به رتبه ۴۰۰ الکسا نزدیک کنم. برخلاف میل درونی، وارد دانشگاه شدم و سه ساله در مقطع کارشناسی IT فارغ التحصیل شدم، در همان سال بزرگ‌ترین کانال تلگرامی IT با ۴۰ هزار عضو را داشتم، که فروختم تا بتوانم تمرکز را فقط بر روی سئو بگذارم، فعالیت‌های سئو به شکل تخصصی بنده در قالب پروژه‌های مختلف و آموزش‌های حضوری و غیرحضوری در دفتر میزفا و دانشگاه علامه طباطبایی تهران صورت ‌می‌گیرد، تجربه بهینه سازی موفقی در بهبود UX و CRO پروژه‌های سئو کسب کرده‌ام. در همه ابزارهای گوگل به جز adwords تسلط کاملی دارم. عاشق کسب تجربه های جدید هستم. راز پیشرفت در هر کاری را یادگیری و یاددادن می‌دانم و میزفا که در اواخر ۲۰۱۶ راه‌اندازی شده، می‌تواند چنین بستر مناسبی را فراهم کند. نقد و بازخوردهای سازنده شما، جوهر تلاش‌های مستمر ماست تا یک قدم خودمون بهبود بدیم. منتظریم ...

نوشته های مشابه

‫71 نظرها

 1. سلام و ممنون از مقاله خوبتون
  روی هاستم برای سئو از پلاگین یوهاست استفاده می کنم
  و در یکی از صفحاتم (page)
  7 تا لینک داخلی دارم که دوتاش به صفحه اصلی و بقیه به صفحات دیگر راه دارند. برای لینک ها هم از تگ a استفاده کردم نه از پلاگین
  اما همچنان در یوهاست بهم خطای لینک داخلی میده:
  لینک های داخلی : هیچ لینک داخلی در این صفحه وجود ندارد , چند مورد لینک داخلی اضافه کنید !

  من علتش رو جدا نمی فهمم
  میشه لطفا راهنماییم بفرمایید
  ممنون میشم

  1. سلام، شما دو بار کامنت گذاشتید. در کامنت قبلی پاسخ شما رو دادم. تمرکز روی این افزونه نداشته باشید ولی نیم نگاهی بکنید. اگر لینک داخلی دارید پس خطای افزونه مهم نیست

 2. سلام و روز بخیر
  من در یکی از صفحات (page) سایتم تقریبا بین 7 تا لینک استفاده کردم که سه تاش به صفحه اصلی و چهارتای دیگه به چهارتا صفحه مختلف سایتم لینک داده شده است.
  لینک ها رو دستی و با تگ a اضافه کردم و بدون دخالت پلاگین
  اما یوهاست همچنان بهم خطا میده :
  لینک های داخلی : هیچ لینک داخلی در این صفحه وجود ندارد , چند مورد لینک داخلی اضافه کنید !
  امکانش هست راهنماییم بفرمایید
  ممنون میشم

  1. سلام وقت شما بخیر باشه. یوست یا یوآست خودش پر از باگ هست. جدا از این موارد هوشمند نیست و خلاقیت انسان رو نداره. ما خودمون اصلا به فاکتورهای این افزونه خیلی اهمیت نمیدیم صرفا نگاه میکنیم ولی تصمیم ما میگیریم حتی اگر قرمز بشه یوآست. مخصوصا در زبان فارسی بیشتر مشکل داره.

 3. سلام.
  در وردپرس از پلاگین Settings – SEO Booster v.3.5.22 استفاده کردم. ولی تاثیر ظاهری نداشت. یعنی کلمات کلیدی را تغییر رنگ نداد و لینک دار نکرد. آیا تنظیماتش را درست انجام نداده ام؟
  از Inline Related Posts هم استفاده کردم. خیلی مصنوعی به نظر می آید.
  کلا شما با استفاده از پلاگین موافق هستید؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه
   افزونه ای که اشاره کردید من باهاش کار نکردم و نمیدونم چطوری هست.
   درباره سوال دوم هم موافق هستم و بیشتر شبیه ربات میشه.

 4. سلام، من زمانی که لینک دهی سایتم را انجام می دهم کلمات مربوطه خیلی بزرگتر از متن می شوند چجوری می توانم اندازشون رو درستش کنم؟ نرم افزار سایتم ckeditor است. ممنون.

  1. سلام. من متوجه منظور شما نشدم، اینکه کلمه کلیدی چطور بزرگ تر از متن میشه. اگر مطمئن هستید به درستی دارید از ckeditor استفاده میکنید، به برنامه نویس سایتتون اطلاع بدید. یا بگید ckeditor رو به اخرین نسخه اپدیت کنه. ممکنه اصلا تداخل داشته باشه.

 5. سلام وقتی یک برگه داریم که تو سرچ گوگل بالا است نباید از اون برگه به صفحه داخلی سایت لینک داد؟؟ ایا از اعتبار این برگه کم میشه با لینک دادن؟؟
  اگر مجبور بودیم لینک بدیم به اون صفحه و اون صفحه هم برای ما مهم هست باید چیکار کرد که هم اعتبار اون برگه کم نشه با لینک دادن و هم اون صفحه ایندکس بشه لطفا جواب بدید
  ادرس سایت و برگه ای که تو سرچ گول بالا هستم میفرستم خودتون یه چک کنید
  لینک زیر هست:
  ****

  1. سلام دوستم. چرا نباید لینک داد؟ خیر این حرف درست نیست.
   لینک به اندازه و مفید خوبه.

 6. سلام
  سایتم بالای 10 هزار محصول داره
  برای هر پستی کلی برچسب tag استفاده شده
  به نظرتون تگ ها رو از ایندکس گوگل و نقشه سایت غیر فعال کنم؟
  البته ایندکس شده هستند
  به نظرتون سایت آسیب نمیبینه؟؟

  چون سایتم تو آپدیت اخیر گوگل افت کرده
  احتمال میدم بخاطر همین تگ ها باشه کلی از ارزش هر مطلب رو نابود می کنند
  اکثرا هم برچسب های هستند که یکتا می باشند
  ممنون میشم اینو بررسی و اینجا جواب بدین

  1. سلام عزیز. اگر منظورتون نوفالو کردن برچسب ها هست هست که من در کل پیشنهاد نمیکنم مگر براساس آنالیز دقیق. بررسی این موارد و دادن پاسخ صحیح برای هر سایتی و برای هر کسب و کاری متفاوت هست و نمیشه یک نسخه کلی برای همه پیچید. حذف، ادغام، نوفالو و ریدایرکت و کلی کار دیگه همه بستگی به سایت داره. با یک متخصص سئو که میتونه دسترسی به سایت شما داشته باشه مشورت بگیرید.

  1. سلام. وبلاگت بیشتر شبیه سایت‌های اسپم هست. پیشنهاد میشه در روند کار تغییراتی بدید. موفق باشی دوستم.

 7. درود . ایا لینکی که داخل یک مطلب قرار میدیم باید حتما عنوانش مرتبط با همون مطلب باشه ؟ و یا اینکه فرقی نمیکنه و میشه به مطلب های غیر مرتبط هم لینک داد؟

  1. هر چه لینک های داخلی ارتباط موضوعی بیشتری داشته باشند بهتر هست. همینطور عنوان لینک ها. عبارات “باید” و یا “حتما” در کار نیست ولی پیشنهاد میشه مرتبط باشه.

 8. با سلام و تشکر از مطلب خوب شما
  لطفا در مقالات لینک داخلی به موضوع تطبیق لینک با کلمه کلیدی بیشتر توضیح دهید . ظاهرا سئو کارها در مقالات خود به این موضوع کمتر می پردازند .
  موفق و کامیاب باشید .

  1. سلام دوست عزیز. موضوعی که شما درباره لینک سازی اشاره میکنید کمی پیچیده و البته بستگی به نوع کسب و کارها هست که گاهی نمیشه به راحتی در قالب متن، محتوایی تولید کرد. با این حال پیشنهاد شما مورد توجه قرار میگیره.
   ممنونم از حضورتون و نظرتون. پایدار باشید.

   1
 9. سلام و تشکر از مقاله خوبتون.
  این سوال برام پیش اومده که اگه استفاده از لینک داخلی خیلی مهم هست پس چرا سایتهای با رتبه الکسای خیلی خوب توی مقالاتشون چندان از لینک داخلی استفاده نمیکنن! بطور مثال چند مقاله از سایت خبرگزاری فارس رو بررسی کردم ولی برای هر مقاله حدودا 1-2 لینک داخلی داشتند! تازه لینکها رو توی مطالب مقاله ایجاد نمیکنن بلکه در ذیل یا سطر اول مقاله که مطالب این بخش ها چندان ارتباطی با مطالب مقاله نداره!

  1. سلام، بله لینک سازی داخلی بسیار مهم هست و البته نحوه ساخت لینکهای داخلی مهم تر از اون هست که باید آموزش دیده بشه.
   خیلی چیزها در سئو مهم هست که خیلی از سایت‌های بزرگ رعایت نمیکنن، و این امر طبیعی هست. شما نباید سایت خبرگزاری فارس رو با سایت های دیگه که در این سطح بودجه و امکانات ندارن مقایسه کنید. سایت های خبری ماهانه بالای ۳۰ میلیون فقط هزینه محتوا میدن و این خودش به تنهایی میتونه سئو کنه. ولی اگر موارد سئو رعایت کنن قطعا نتیجه بهتری میگیرن.
   شما کلا به اطرافتون نگاه کنید، متوجه میشید که حتی خارج از فضای آنلاین کلی شرکت هستند که اگر بعضی چیزها رو رعایت کنن نتیجه بهتری میگیرن ولی چرا انجام نمیدن؟

   1. اطلاع دقیقی ندارم از لینک سازی. ولی قطعا این سایتها هم بصورت حرفه ای کار میکنن و پیشرفتشون صرفا بخاطر هزینه کردن نیست(هزینه رو به همراه تخصص مصرف میکنن). ولی به نظرم استفاده نکردن از لینکهای خارجی مزیتهای بیشتری داره که این سایتها از لینک استفاده نمیکنن. همینطور استفاده نکردن از لینکهای داخلی به تعداد زیاد. نمیدونم برداشتم از این تجربه درست باشه یا اشتباه ولی بشخصه هر وقت از لینکهای خارجی یا داخلی بیش از 2-1 لینک استفاده کردم اون مقاله در نتایج سرچ گوگل رتبه مناسبی نداشت.

    1. بنده نگفتم پیشرفت فقط به خاطر فقط هزینه هست.
     بله به تعداد زیاد جالب نیست و درسته ولی این تعداد زیاد به حجم محتوا بستگی داره و اصلا نمیشه گفت اگر بیشتر از ۱ یا ۲ تا لینک استفاده کنی رتبه مقاله کم میشه از طرفی نحوه لینک سازی و اینکه چه سایتی لینک میکنی مهم هست. انقدر شرط این وسط وجود داره و پیچیده میکنه موضوع رو که نمیشه براش عدد تعیین کرد.

 10. با سلام
  من مداوم به دسته بندی ها لینک میدم، بنظرتون خوبه؟

  1. سلام، اگر انعطاف داشته باشید و مثل ربات کار نکنید بله خوب هست.

   1
 11. سلام وقت بخیر جناب آریافر
  من تو مطالبم کلمه دانلود فیلم که یه کلمه کلیدی حساس حساب میشه به صفحه اصلی سایتم لینک میدم همیشه، بازیگران هم به برچسبشون ، فقط میخاستم بدونم که همیشه تو همه پست هایی میزنم با کلمه دانلود فیلم به صفحه اصلی سایت لینک میدم مشکلی بوجود میاره؟

  1. سلام، مشکل که به وجود نمیاره ولی با این کارها رتبه توی اون کلمه بالا نمیره و یا اگرم بالا بره موقت هست.

 12. با سلام یک سوال
  من یه سایت زدم برای معرفی محصولات یک شرکت ، و روی سئو سایت کار کردم و تمرکزم روی کلمات کلیدی بوده و اون ها رو در نظر گرفتم . حالا فرض کنید که کلمه ی کلیدی رو سرچ میکنم و توی نتایج گوگل به جای اینکه ادرس صفحه اصلی سایت بالا بیاد یکی از صفحات سایت بالا میاد! با اینکه تمرکزم روی صفحه ی اصلی بوده .
  دلیل این موضوع چی می تونه باشه و چطوری می تونم رفعش کنم.
  ممنون

  1. سلام، این یعنی سئو به شکل اصولی صورت نگرفته و مشکل داره. همین مقاله که درباره نحوه لینک سازی داخلی رو با دقت بخونید چند بار و در عمل مقایسه کنید، شاید بتونید مشکل رفع کنید البته با صبر و دانش کافی.

 13. سلام ممنون بابت مقاله خوبتون خواستم بدونم اگر لینک نامربوط بزاریم چی یعنی به صفحه ای که میخواهیم بالا بیاد لینک بدیم ولی ارتباط موضوعی با صفحه ای که میخواهیم ازش لینک بدیم نداره ممنون بازم

  1. سلام، طبیعتا اثر لینک زمانی بیشتر میشه که در پست‌های مربوطه باشه حالا اگر شما غیرطبیعی لینک ایجاد کنید شاید اثر منفی نداشته باشه ولی اثر مثبت چندانی هم نخواهد داشت.

 14. سلام
  بهتره یه صفحه چند لینک داخلی داشته باشه؟
  یه سایت شرکتی دارم که در صفحه “خدمات ما” اسم 15 استانی که در اونجا پروژه انجام دادم وجود داره، یه صفحه “گالری” هم دارم که عکس هر کدوم از پروژه های انجام شده در این 15 استان وجود داره (بالای 50 تا عکس)؛ به نظر شما اشکالی نداره از صفحه خدمات ما هر کدوم از استان هارو لینک بدم به عکس ها؟ میشه 15 تا لینک داخلی در صفحه خدمات

  1. سلام، شما باید بیشتر از تگاه تجربه کاربری به این موضوع نگاه کنید، اگر خودتون سوال بپرسید که ایا برای کاربران این لینک ها مفید خواهد بود یا نه. اگر جواب مثبت هست مطمئن باشید برای سئو هم مشکلی نخواهد داشت.

 15. سلام خسته نباشین
  فوق العاده کاربردی و جذاب بود ولقعا ممنون

 16. سلام
  مطلب شما را مطالعه کردم خیلی خوب بود ممنون از شما

  میشه اگر امکان داره میشه نظرتون در مورد لینک سازی مطالب سایت منم بگید
  با تشکر

  1. سلام، خواهش، هر آنچه که درباره لینک سازی داخلی و نحوه صحیح درج لینک لازم بوده در مقاله اشاره شده و میتونید خودتون بررسی لازمه رو انجام بدید.

 17. با سلام و عرض ادب و احترام لطفا لینکسازی این سایت رو هم بررسی کنید
  با تشکر

 18. سلام ممنون از مطالب خوبتون میخواستم بپرسم چقدر زمان میبره که موتور های جستجوگر لینک را بخونند

  1. سلام اقا/خانم خرید کفش، بستگی به خیلی از موارد داره. تعداد محتوا، لینک های داخلی و خارجی، سرعت سایت، فعال بودن شبکه های اجتماعی و …

 19. سلام خسته نباشید
  نکات خیلی خوبی اشاره کردید ممنون
  یک سوال تو مورد ده تو یکی از مطالبم ادرسش اینه goo.gl/jKPJ4C خط اول مطلب یک لینک دادم ولی تو قالب سایتم بعد از اینکه متنی لینک داره میشه رنگش تغییر نمیکنه اینو گوگل ایراد میگیره یا نه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   از نظر سئو موردی نداره ولی از نگاه تجربه کاربری اصلا جالب نیست و از طرفی تجربه کاربری اهمیت بیشتری داره تا سئو. پس بهتره رفع کنید.

 20. سلام وقت بخیر.
  واقعا سایت شما مطالب رو خیلی ساده آموزش میده. بنده خیلی استفاده میکنم و در بهینه سازی سایتم استفاده میکنم.
  الان سوالی که با خوندن این مقاله واسم ایجاد شده اینه که برای سایت آگهی لینک سازی داخلی باید به چه شکلی صورت بگیره. بنده راهی که به ذهنم رسید ایجاد وبلاگ برای سایت بود.
  میشه یه نگاهی به سایت بنده بکنید و راهنمایی کنید.
  دوم اینکه برای افزایش بازدید سایت چه راههایی رو پیشنهاد میکنید.
  سپاس.

  1. سلام، خوشحالم مفید بوده.
   سوال شما خیلی خیلی کلی هست، کلی مقاله ما داریم در زمینه افزایش بازدید سایت که میتونید مطالعه کنید. در حد چند خط نیست که بخوام به شما بگم.
   درباره آگهی هم همینطور. پیشنهاد میکنم سایت های مشابه رو بررسی کنید و ببینید چه کاری کردن و کارهای که کردن رو با ایده های خودتون تلفیق و شخصی سازی کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

 21. سلام
  ایا نیاز هست در تمام مقالات کلمات کلیدی مورد نظر رو بنویسیم و لینک کنیم به صفحه اصلی ما روی سایتمون بر روی 3-4 کلمه داریم کار میکنیم که بیاریمش بالا و تقریبا در هر مقاله که مینویسیم این کلمات رو لینک میکنیم به صفحه اصلی سایت آیا این کار درست است ؟

  1. سلام
   پاسخ کلی به سوال شما خیر است. به خیلی از عوامل این موضوع بستگی داره، مثل میزان سختی کلمات و همینطور صفحه لینک شده و حتی صفحات لینک نشده ولی مرتبط در سایت.
   بارها دیدیم دوستان کلی تلاش کردن تا یک صفحه از سایت خودشون رو سئو کنن و بالا بیارن ولی موفق نشدن و جالب اینجاس خیلی وقت ها صفحه ای که سئو نکردن رتبه کسب کرده. باید ارزیابی کرد تا بر اساس نتایج کسب شده، یک استراتژی مناسب و اصولی که دارای کمترین ریسک باشه طراحی بشه و بعد با ابزارهای لازم انسانی و غیر انسانی پلن پیاده سازی بشه.
   موفق باشید.

 22. خیلی خیلی ممنونم بابت پست های خوبتون. انشاءلله که موفق و مؤید باشید:))))))))))

 23. مطمئنا تعداد بک لینک چه فالو چه نوفالو روی سئو سایتها تاثیر گذاره، البته طبق تجربه خودم، بک لینکها بعد از یکماه ثبت میشه اما تاثیرش رو معمولا بین 3 تا 4 ماه بعد میگذاره،
  چیزی که بیشترین تاثیر رو در سئو سایتها میزاره ، وبلاگ نویسی و بروزرسانی مطالب و انتشار لینک مطالب در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و گوگل پلاس هست که تاثیرش بسیار بیشتر از لینک سازیه. من سایتی رو میشناسم که بدون لینک سازی روزی 500 تا بازدید داره. پس مهمتر از اینکه لینکهای با کیفیت داشته باشیم بنظرم باید مطالب باکیفیت و عکسهای یونیک برای درج در مطلب ایجاد کنیم و مطلب گذاریمون رو در بازه های منظم یک روزه یا یک روز در میون انجام بدیم و در هر سایتی متناسب با نوع اون سایت مطلب گذاری کنیم تا جوابش رو سریع ببینیم.
  البته این به این منظور نیست که لینک سازی نکنیم. لینک سازی کنیم، اما مهمتر از لینک سازی مطلب گذاری و بروزرسانی اطلاعات سایت و لینک سازی داخلی سایت هست.
  برخی از دوستان پرسیدن از مطلب گذاری مهمتر هم داریم، من میگم بله، کاربرپسند بودن سایت و سرعت لود سایت از اون هم مهمتره. امیدوارم همگی تو سئو سایتشون موفق باشند.

 24. واقعا کمال تشکر را ازتون دارم آقای آریافر .

  بنده از تعداد زیادی حدود 500 تا برچسب دانلود فیلم و دانلود رایگان فیلم استفاده کرده ام ، در حالی که میخواستم صفحه ی اصلی سایتم برای این کلمات بالا بیاد ، حذف کردنشون میدونم تاثیر خیلی بدی داره ، ولی به نظرتون لینک این دو برچسب رو ریدایرکت 301 بزنم به صفحه اصلی میتونه مفید باشه ؟ از الان به بعد که استفاده نمیکنم از این 2 برچسب و داخل مطالبم این کلمات رو لینک میدم به صفحه ی اصلیم ولی میخوام اگه بشه صفحه ی اصلیم رو قوی تر کنه با ریدایرکت کردن .

  خیلی ممنونم ازتون ، همیشه موفق و سربلند باشید و تشکر میکنم از زمانی که میذارید .

  1. خواهش میکنم، بله میتونید ریدایرکت انجام بدید ولی تضمین دهنده انتقال رتبه نیست.
   موفق باشید.

 25. واقعا سپاس گزارم از جنابعالی

  در یک صفحه از یک سایت ، اگر دو بار دانلود فیلم تکرار شده باشد و هر بار به سایتی لینک داده شده باشد ، گوگل هر دو لینک رو بدون کم کردن ارزش حساب میکند درسته ؟ الان مثلا در فوتر سایت 1 ابزار تعداد لینک زیادی به کلمه طراحی سایت است ، گوگل هر کدوم رو جداگانه کامل حساب میکند درسته ؟
  و
  اگر برعکسش باشد یعنی دانلود آهنگ و دانلود آهنگ جدید که دو انکرتکست متفاوت هستند در یک صفحه به یک سایت لینک داده شده باشند ، گوگل باز هر دو انکرتکست رو کامل حساب میکنه ؟ یا فقط انکرتکستی که بالاتر باشد در صفحه رو حساب میکنه ؟ اون یکی رو اصلا حساب نمیکنه یا ارزشش رو نصف میکنه ؟
  و
  لازم است برچسب های پر استفاده در فوتر سایت در همه ی صفحات قرار بگیرند ؟ یا فقط داخل مطالب باشن کافیه ؟

  خیلی ممنونم ازتون

  1. سلام، سوال اول طبیعتا بله است.
   سوال دو بستگی داره و باید بررسی بشه.
   اصولا گوگل فقط یک بار یک آدرس در یک صفحه رو دنبال میکنه و تکرار آدرس با انکرتکست های تکراری یا متفاوت خیلی توفیق نداره، البته کم و زیادش در تجربه کاربری تاثیر داره این موضوع.
   سعی کنید در راهبرد برچسب‌ها، اول متناسب با نیاز کاربر باشه تا ربات، بهتره برای کاربران سایتتون فعالیت کنید و بررسی کنید ببینید کدوم حالت برچسب‌ها تجربه کاربری مناسب تری داره و هر کدوم بهتر بود یعنی برای ربات هم بهتره.
   موفق و پایدار باشید.

 26. با عرض سلام و احترام
  اگر بنده سایتی داشته باشم در حوزه دانلود فیلم که خیلی پر رقابت است ، مسئله ای که وجود داره هم خود دانلود فیلم سرچ بسیار زیادی داره و از اون مهمتر هر کدوم از پست ها هم میتونن بازدید خیلی زیادی رو کسب کنن / صفحه ی اصلی سایت که پرچگالی ترین صفحه ی سایته میخوام برای انکرتکست های : دانلود فیلم ، دانلود فیلم جدید ، دانلود رایگان فیلم بهینه شود و بیاد بالا در گوگل ، حالا سوال بنده اینجاست بنده باید این 3 انکرتکست رو در برچسب مطلب سایت بزنم ؟ آیا وقتی که میخوام صفحه ی اصلی با کلمه ای بالا بیاد نیاز هست برچسب اون روهم ایجاد کنم ؟، یا فقط داخل مطالب این 3 انکرتکست رو بنویسم و لینک بدم به صفحه ی اصلی ؟ هر انکرتکست رو داخل یه مطلب ایجاد کنم ؟ یا میتوانم هر 3 تا رو داخل یه مطلب ایجاد کنم و لینک بدم به صفحه اصلی ؟
  با تشکر فراوان

  1. درود بر شما
   برای پاسخ سوال شما باید حداقل یک ساعتی تایپ کنم، ولی به شکل خلاصه بنده پیشنهاد میکنم که برچسب برای این ۳ کلمه ایجاد نکنید و سعی کنید تمرکز بر روی صفحه ای هدایت کنید که قصد دارید رتبه کسب کنید. ولی اگر برچسب هم ایجاد کردید باید داخل برچسب ایجاد شده به صفحه اصلی با انکرتکست مدنظر لینک کنید تا گوگل و ربات ها متوجه این موضوع بشن که تمرکز اصلی بر روی کدام URL هست.
   درباره بخش دوم سوالتون بهتر هست به شکل رندوم کار کنید و انعطاف داشته باشید و مثل ربات عمل نکنید.
   امیدوارم موفق و پایدار باشید.

 27. سلام
  ممنون از مطالبتون
  چطور می تونم به انتهای آدرس url سایت اسلش اضافه کنم و اصلا اینکار خوب هست یا نه برنامه ا ی که باهاش سایت نوشته شده php هست

  1. سلام
   اینکه این کار خوب هست یا نه خیلی فرقی نداره، برخی میگن برای ربات‌ها خوبه چون انتهای آدرس رو بهتر پیدا میکنن، ولی به نظر من این نظریه اعتباری نداره. تازه اعتباری هم داشته باشه روی سئو تاثیری نخواهد داشت.
   هر برنامه ای کدنویسی متفاوتی داره و اگر تمایل دارید چنین قابلیتی اضافه بشه باید به برنامه نویسی که برنامه شما رو نوشته رجوع کنید.
   موفق باشید

 28. مهندس کارت درسته >ممنونم بابت راهنماییات
  آموزش حضوری به چه صورت میتونیم بیایم

  1. درود بر شما، خواهش میکنم و خوشحالیم مفید بوده
   آموزش حضوری فقط به شکل خصوصی در تهران هست و اونم فقط جمعه ها فرصت میشه.
   موفق باشید.

 29. با سلام خدمت شما خیلی خوشحالم که با سایتتون آشنا شدم. اگر صفحه ای با یک کلمه کلیدی خاص که رقابت زیادی هم نداره درست کنیم چطور میشه اون صفحه رو بالا برد البته صفحه مذکور با افزونه Yoast SEO هم بررسی شده و از لحاظ سئو مشکلی نداره. حالا باید این مقاله رو مقاله اصلی یا بنیادی تعیین کرد و سپس چندین مقاله جدید نوشت و به مقاله بنیادی لینک بدیم؟ مثلا 10 مقاله جدید بنویسم و به یک مقاله اصلی که مورد نظر من هست لینک بدم.

  و یک سوال دیگه آیا همه مقالاتی که برای اون مقاله نوشتم باید یک کلمه کلیدی مشابه داشته باشند یا نه مشکلی نیست؟
  ببخشید زیاد سوال پرسیدم لینک دادن از مقاله بنیادی به مقاله های دیگه هم مشکلی نداره درسته؟

  خیلی ازتون ممنونم.

  1. سلام دوستم
   شما گفتید سئو مشکلی نداره چرا که افزونه Yoast بررسی شده، یعنی سئو مساوی این افزونه است؟ اگر بخوام از اعداد و ارقام استفاده کنم باید بگم شاید این افزونه فقط ۲۰ درصد سئو داخلی رو مدنظر داره، توجه داشته باشید که بنده فقط سئو داخلی رو گفتم نه خوده سئو رو، چرا که خوده سئو بسیار بزرگه، و اگر بخوام بگم Yoast چقدر مقدار فاکتورهای کلی سئو رو محیا میکنه شاید ۱ درصد بشه
   از طرفی این افزونه اصلا سئو نمیکنه، بلکه یک یاداور برای رعایت برخی نکات سئو داخلی هست، همه هم از این افزونه یا شبیه این دارن در CMSهای مختلف استفاده میکنن همانند رقبای شما
   لینک سازی داخلی در هر شرایطی نه تنها مشکل نداره، بلکه مشکل گشاست، ولی نحوی لینک سازی مهم است و باید طوری عمل کرد که ربات‌ها به راحتی بتونن بین مقاله هدف شما و مقاله‌های عادی سایت تشخیص بدن
   درباره تکرار کلمه کلیدی در مقالات مختلف هم مشکلی وجود نداره فقط اون کلمه اگر در مقالات مختلف استفاده میشه، بهتره با همون کلمه کلیدی به صفحه هدف لینک سازی کنید
   موفق باشید

 30. سلام
  اگر ممکنه نظرتون رو درباره لینک های سایت رمان خانه (***) بگید.
  سپاس

  1. سلام
   سلایت شما بررسی شد، لینک‌های داخلی اصلا به خوبی بهینه سازی نشده
   موفق باشید

    1. ما تمام تلاشمون رو کردیم تا مقاله‌های کاربردی رو انتشار بدیم
     شما اگر تمایل دارید سئو داخلی مناسبی داشته باشید این مقاله به طور کامل مطالعه و در سایتتون اجرا کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سایت خود را در گوگل مدیریت کنید + ۱۵ ساعت فیلم آموزشیجزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید
بستن
با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند.

عضویت در خبرنامه هفتگی برای دریافت:

 • فیلم و مقاله رایگان سئو
 • آموزش‌های UX ، GA و GTM
 • مقاله های تخصصی ASP.NET Core
 • اطلاع رسانی از محصولات
ترک میزفا خوب نیست!
دوره سئو، رایگان شد.
یک چیز متفاوت تجربه کنید
کاراکتر اشاره گر
دوره سئو، رایگان شد.
یک چیز متفاوت تجربه کنید
کاراکتر اشاره گر