صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست و نحوه ساخت

19 نکته مهم درباره نحوه ساخت لندینگ پیج + چند نمونه خوب آماده

landing page چیست
landing page چیست

یکی از ابزارهای اصلی و بسیار پرکاربرد در بازاریابی اینترنتی که به چشم می‌خورد، استفاده از صفحه فرود (لندینگ پیج – Landing Page) است، ابزاری که بسیار در وبسایت‌های بزرگ ایرانی همانند دیجیکالا، بامیلو و … برای رسیدن به اهداف مشخص شده، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
صفحه فرود آنقدر مهم هست که حتی به آن صفحه هدف هم می‌گویند، پس با میزفا همراه باشید تا به اهمیت، انواع و نحوه طراحی و ساخت آن بیشتر پی ببرید.

در این مقاله جامع بررسی می‌کنیم که:

 • صفحه فرود یا همان لندینگ پیج چیست و چه اهمیتی دارد
 • انواع صفحه فرود
 • نکات مهم در طراحی و ساخت صفحه فرود
 • چند نمونه از صفحه فرودهای موفق

البته سرفصل‌های دقیق این مقاله جامع را می‌توانید در پایین مشاهده نمایید:

مقدمه درباره صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page)

اگر به دنبال افزایش شهرت، معرفی سرویس‌ها، خدمات و کسب درآمد بیشتر از طریق دنیای وب باشید مسلما نیاز دارید تا اصول بازاریابی اینترنتی که جزء دیجیتال مارکتینگ است را در درجه اول فرا بگیرید و بر آن حداقل تسلط نسبی داشته باشید. برای بازاریابی اینترنتی، راه‌ها و ابزارهای متفاوتی وجود دارند که در مطالبی جداگانه به معرفی کامل آنها می‌پردازیم اما یکی از ضروری‌ترین این ابزارها در بازاریابی اینترنتی استفاده از صفحه فرود است.

مخصوصا در دنیای امروز که شاهد کمپین‌های تبلیغاتی فراوانی هستیم، طراحی یک صفحه فرود مناسب، کمک بسیاری در افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری می‌کند.

آموزش ویدیویی لندینگ پیج
آموزش ویدیویی لندینگ پیج

لندینگ پیج یا صفحه فرود چیست؟

صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست (به انگلیسی: Landing Page) : یک صفحه از سایت است که آن را به عنوان نقطه‌ فرود یک بازدیدکننده گویند، یا به تعبیری دیگر، به صفحاتی گفته می‌شود که دروازه‌ ورود بازدیدکننده به ‌سایت هستند.
به عنوان مثال یکی از راه‌های دیده شدن صفحات فرود استفاده از بنرهای تبلیغاتی است، بنرهای تبلیغاتی صفحات Landing Page را در سایت‌های خود یا سایت‌های دیگر پخش می‌کنند تا بتوانید نقطه فرودی را در سایت خود ایجاد کنید.
یا یکی دیگر از روش های رایج در بین سایت های ایرانی در جهت بازدید بیشتر، تلگرام است، از طریق کانال های تلگرام به سمت صفحات طراحی شده حرکت میکنند.
فرود آوردن بازدیدکننده می‌تواند اهداف خاصی دربرداشته باشد مثلا به دست آوردن اطلاعاتی از بازدیدکنندگان که به وسلیه آن بتوان با آنها ارتباط برقرار کرد یا می‌توان هدف از فروش یک محصول را مدنظر گرفت و یا صرفا کلیک بر روی یک لینک خاص هدف یک صفحه فرود باشد.
به صفحه فرود نیز صفحه هدف هم گفته می‌شود، صفحه‌ای که باعث افزایش بازدید و همچنین افزایش فروش می‌شود ولی این نکته به نوع طراحی یک صفحه فرود هم بسیار وابسته است، هر چه طراحی صفحه فرود مورد پسندتر کاربر باشد، شما نیز به هدف خود بیشتر نزدیک شده‌اید.

Landing Page صفحه فرود
Landing Page و باند فرودگاه یک هواپیما

چرا Landing و از کجا آمده؟
کلمه Landing بیشتر در علوم هوافضا و هواپیما کاربرد دارد. به نقطه‌ای که خلبان هواپیما در آن فرود می‌آید نقطه لندینگ (Landing) می‌گویند. این نقطه توسط برج مراقبت به خلبان اعلام می‌شود.
چه ارتباطی بین لندینگ هواپیما و این صفحه از سایت وجود دارد که به آن صفحه لندینگ میگویند؟ در اینجا مدیر سایت و کسی که بنر تبلیغاتی را برای سایت تنظیم می‌کند حکم برج مراقبت را دارند و صفحه ای که کاربر بعد از کلیک روی بنر تبلیغاتی به آن هدایت می‌شود هم صفحه فرود. زیرا کاربر مستقیم وارد صفحه‌ای میشود که ما مشخص کرده‌ایم.

اهمیت طراحی و ساخت صفحه فرود

معمولا طراحی سایت و استایل کلی وب‌سایت با صفحه هات Landing Page متفاوت است، صفحه لندینگ پیج به صورت جدا از صفحات اصلی یک ‌سایت طراحی می‌شود، لندینگ پیج صفحه‌ای منحصر به فرد و خارج از چارچوب کلی وب سایت است. به همین علت طرح کلی سایت در آنها لحاظ نمی‌گردد.
توجه داشته باشید که در حوزه بازاریابی درونگرا دلیل منطقی برای این موضوع ذکر شده وجود دارد؛ طرح اصلی سایت در صفحات فرود آورده نمی‌شود تا در عمل مخاطب محدود گردد چرا که با ایجاد تغییرات کلی به مدیرسایت یا آگهی‌دهنده زمان می‌دهد تا آن‌ها بتوانند به‌واسطه صفحه فرود، به هدف نهایی خود برسند.

در طراحی و ساخت Landing Page، توجه به این نکته بسیار مهم است که مخاطب، ما را دنبال نمی‌کند؛ بلکه پیام ما، جذابیت صفحه فرود و یا نیاز خود را احساس می‌کند و سپس ما را دنبال می‌کند و بدون شک وقتی بازدیدکننده را به یک صفحه لندینگ پیج هدایت می‌کنیم، برای دادن جلوه‌ی جذاب‌تر و حرفه‌ای‌تر در صفحه لندینگ پیج دستان باز است تا برای مخاطب به نمایش بگذاریم.

وقتی بنر تبلیغات شما در سایت‌ها قرار می‌گیرد و بازدیدکننده روی آن کلیک می‌کند، بازدیدکننده بدون اینکه در گوگل جستجویی انجام دهد وارد صفحه موردنظر شما می‌شود.
برای همین صفحه فرود به صفحه هدف نیز مشهور است. بازدیدکننده وقتی برای اولین بار توسط بنری وارد سایت شما می‌شود هیچ دید خاصی نسبت به سایت و صفحه شما ندارد برای همین صفحات فرود هم می‌تواند فرصتی باشد و هم نقطه ضعفی در سایت، پس باید در ساخت صفحه فرود نهایت دقت را داشت تا به خوبی طراحی شود و بتوان با خوب جلوه دادن سایت به اهداف مورد نظر رسید چرا که دروازه افزایش بازدید و محصولات سایت هستند.
مسلما اگر کاربری طراحی و ساخت صفحه لندینگ را بپسندد، بیشتر ترغیب می‌شود که اطلاعات موجود در آن صفحه را بخواند و تصمیم می‌گیرد که در سایت بماند و جاهای دیگر را هم ببیند.
صفحه لندینگ می‌تواند هر صفحه‌ای از سایت باشد. انتخاب این صفحه به عهده خود شماست. بعضی‌ها صفحه اصلی را به‌عنوان صفحه لندینگ معرفی می‌کنند و بعضی‌ها یک صفحه خاص که مدنظر دارند.

شاید بتوان گفت که متداول‌ترین نوع لندینگ پیج، صفحاتی هستند که در تبلیغات Google Adwords و در کمپین های تبلیغاتی وجود دارند. یک پست بلاگ یا هر مطلبی که بر روی وب سایت بارگذاری می‌کنید لزوما لندینگ پیج نیست، چرا که ممکن است چندین هدف را آن صفحات دنبال کنند.

یکی از مزیت‌هایی که طراحی صفحه فرود نسبت به طراحی سایت دارد هزینه آن می‌باشد، هزینه و زمان کمتری اصولا طراحی یک صفحه فرود لازم دارد.

تعریف لندینگ پیج Landing page در گوگل آنالیتیکس

تا الان ما تعریف لندینگ پیج Landing Page را در بحث دیجیتال مارکتینگ صورت دادیم، ولی باید بدانید که لندینگ پیج در ابزارهای قوی آنالیز همانند گوگل آنالیتیکس تعاریفی جداگانه دارد. در گوگل آنالیتیکس Google Analytics منظور از لندینگ پیج هر صفحه ای از سایت است که کاربران از آن وارد سایت ما می‌شوند، حال ممکن است آن صفحه اهمیت زیادی برای ما نداشته باشد و یا ممکن است داشته باشد.

به عبارت تخصصی تر هر صفحه‌ای که Session یک user از آن آغاز می‌شود را صفحه لندینگ پیج گفته می‌شود.

landing-page-google-analytics
لیست landing Page ها در گوگل آنالیتیکس

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتر و البته بی‌نظیری درباره آنالیتیکس بدانید حتما آموزش گوگل آنالیتیکس را دنبال کنید.

انواع لندینگ پیج

صفحه فرود Opt-In Landing Pages

گفتیم که لندینگ پیج اصولا هیچ کدام از بخش‌های سایت مانند هدر، فوتر و سایدبار پیش‌فرض را ندارد و کاربران از طریق تبلیغات، بنرها در دیگر سایت‌ها، موتورهای جستجوگر، شبکه های اجتماعی و … به صفحه هدف یا همان صفحه فرود هدایت می‌شوند و با یک پیشنهاد جذاب روبرو می‌شوند.

صفحات Opt-In Landing Pages که به اختصار Opt-in Page هم گفته می‌شود نوعی از صفحات فرود هستند با این تفاوت که در زمان طراحی آن‌ها بخش‌های سایت مانند هدر، فوتر و سایدبار وجود دارند. و این نوع صفحات در جایی یا یک فرمی است که اصولا در تمام صفحات به چشم کاربران میخورد.

صفحه فرود Click Through

صفحه فرود Click Throughبه این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد که وقتی کاربری کلیک کرد، به صفحه‌ای دیگر ارجاع داده شود، هدف از این نوع صفحات صرفا متقاعد کردن بازدید‌کننده و کلیک کردن آن بر روی لینکی خاص و سپس هدایت آن به صفحه ای دیگر است و اصولا برای افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری استفاده می‌شود. صفحه فرود  Click Through را می‌توان برای توصیف یک محصول با ارائه جزئیات کافی طراحی کرد. بنابراین به عنوان یک متقاعد کننده برای بازدید کنندگان عمل کرده و آن ها را به تصمیم گیری برای خرید نزدیک‌تر می‌کند.

صفحه فرود Lead Generation

صفحه فرود Lead Generation برای دریافت اطلاعاتی مانند نام و آدرس ایمیل بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنها هدف در طراحی این نوع صفحات فرود، جمع آوری اطلاعات از بازدیدکنندگان است و آنها اطلاعات خود را در فرم موجود در لندینگ پیج وارد می‌کنند. بنابراین، صفحات Lead Generation اغلب اوقات، یک فرم همراه با شرح خدمات و آنچه که شما در ازای ارسال اطلاعات شخصی بازدیدکنندگان حاضرید به صورت رایگان به کاربر بدهید را داراست. مانند کتاب الکترونیکی رایگان و یا شرکت در یک وبینار آموزشی رایگان در مقابل دریافت اطلاعات بازدیدکننده.

دکمه فراخوان یا Call To Action چیست

دکمه فراخوان یا به اختصار CTA اصولا در ساخت صفحات فرود بسیار مورد توجه گرفته می‌شود و از اهمیت بسیاری برخوردار است و از اهداف صفحات فرود کلیک خوردن این دکمه است، پس باید در طراحی و نحوه چیدمان و مکان آن دقت لازم را به‌کار برد ولی در درجه اول لازم است زمینه کلیک خوردن دکمه CTA را فراهم کنیم. منظور این است که کیفیت محتوا، استایل صفحه و نحوه چیدمان دیگر المان‌ها در صفحه فرود کمک بسیاری به بالا رفتن میزان کلیک CTA می‌کند. دکمه فراخوان یا CTA می‌تواند برای درخواست عضویت در خبرنامه، برای درخواست دانلود فایل و یا پر کردن یک فرم مورد استفاده قرار گیرد.

بعد از طراحی اولیه دیگر المان‌های صفحه فرود، یکی از مهم‌ترین نکات طراحی دکمه Call To Action است. باید بدانیم این دکمه‌ها و فرم‌ها را چگونه طراحی کنیم و در کجای سایت بکار ببریم. در مورد استفاده از رنگ باید در این دکمه‌ها دقت زیادی داشته باشیم تا بتوانیم جاذبه ایجاد کنیم نه دافعه! در عکس زیر اطلاعاتی از اینکه باید از چه رنگ‌هایی استفاده کنید و از چه رنگ‌هایی باید پرهیز کنید را می‌دهد، هر چند این اطلاعات صرفا برای دادن دید کلی به شما است و ممکن است برای یک تجارتی مفهومی دیگر پیدا کند.

اثر رنگ ها در دکمه call to action
اثر رنگ ها در دکمه call to action

اینکه بتوانید Call-to-Action های بهتر و جذاب‌تر طراحی کنید، فقط به میزان علم گرافیک شما بستگی ندارد و باید در کنار علم گرافیک نمونه‌های موفق را هم بررسی کرده و حتی از آنها الگوبرداری کنید. شرکت Hubspot کتابی را انتشار داده که در آن صد و یک Call to Action تاثیرگذار به نمایش گذاشته شده و بی‌شک این کتاب الکترونیکی می‌تواند برای شما هم الهام بخش باشد. برای دانلود این کتاب بر روی لینک زیر کلیک کنید.

[button color=”orange” size=”big” link=”https://go.mizfa.com/?url=http://cdn2.hubspot.net/hub/53/file-13222290-pdf/docs/ebooks/original%20files/hbebook20120307.pdf” icon=”” target=”true” nofollow=”true”]لینک دانلود کتاب[/button]

 

 

 

چهار نمونه از دکمه‌های فراخوان سایت‌های معروف که تاثیر بسیاری دارند در عین سادگی آنها.

[one_half]

 

نمونه دکمه call of action
نمونه دکمه call to action سایت Evernote

آیا می‌خواهید هیچ چیز را فراموش نکنید؟ پس در Evernote ثبت نام کنید. شعار سایت Evernote است، رنگ دکمه سبز Call to Action همان رنگی است که در لوگوی این اپلیکیشن به کار رفته با این تفاوت که در تضاد رنگ سفید، به خوبی نمایان می‌شود.

[/one_half][one_half_last]

 

نمونه دکمه call of action
نمونه دکمه call to action سایت DropBox

میتوان گفت دکمه فراخوان سایت Dropbox ساده‌ترین فرایند برای ثبتنام را به کاربر نشان می‌دهد و رنگ دکمه با ساختار این سایت هماهنگی بسیار خوبی را دارد. و به خوبی خودنمایی می‌کند.

[/one_half_last] [one_half]
نمونه دکمه call of action
نمونه دکمه call to action سایت FireFox

سایتی آشنا برای هر کاربر ایرانی، قطعا همه ما از مرورگر موزیلا استفاده می‌کنیم. دکمه call to action این صفحه فرود انقدر به خوبی طراحی شده است که دیگر مجال فکر برای کلیک نکردن را نمی‌دهد.

[/one_half] [one_half_last]
نمونه دکمه call of action
نمونه دکمه call to action سایت Instagram

سه دکمه پرکاربرد در صفحه اصلی سایت اینستاگرام. طراحی بسیار ساده و قابل فهم که حتی با نخواندن متن‌های موجود در دکمه‌های Call to action و به لطف استفاده از ایکون‌های مناسب رابط تجربه کاربری بسیار خوبی را فراهم می‌کند.

[/one_half_last]

 

۲۵ نکته آموزشی درباره صفحه فرود

اینفوگرافیک لندینگ پیج landing page
اینفوگرافیک لندینگ پیج

نکات مهم درباره صفحه فرود

 1. در طراحی Landing Page بهتر است که هیچ‌گونه لینک خارجی قرار داده نشود چرا که ممکن است کاربر را از هدف اصلی دور کند و به سایتی که لینک آن وجود دارد برود.
 2. صفحه فرود فقط برای دریافت اطلاعات به صورت یک طرفه از کاربران نیست بلکه نوعی تبادل اطلاعات است، اگر شما صرفا بخواهید فقط اطلاعات دریافت کنید و هیچ چیز رایگان و ارزشمندی به کاربران هدیه ندهید، در این صورت آنها هم به احتمال زیاد همین موضع‌گیری را نسبت به شما خواهند داشت. روش‌های بسیار زیادی برای تشویق بازدیدکنندگان به ارائه اطلاعات وجود دارد، مثلا در ازای دادن ایمیل توسط کاربر یک کد تخفیف یا هدیه‌ای ارزشمند و کلا امتیازی باارزش به آنها داده شود که فقط مخصوص خودشان باشد، همچنین باید در زمان ساخت لندینگ پیج بستری فراهم شود تا کاربر از درج اطلاعات خود بیم نداشته باشد و محفوظ ماندن اطلاعات را حس کند تا بتواند بیشتر ترغیب به دادن اطلاعات خودشان به شکل صحیح باشند.
 3. هدف‌های مختلفی ممکن است یک لندینگ پیج داشته باشد، مانند دانلود کتاب الکترونیک رایگان، ثبت نام در وبینار، راهنمایی خرید و استفاده از محصول، اشتراک خبرنامه و … که باید متناسب با هدف ساخت لندینگ پیج را سر گرفت، به بیانی دیگر، باید بسته به هدف ما طراحی لازم یک صفحه فرود صورت بگیرد.
 4. یکی از بهترین راه‌کارها برای افزایش نرخ تبدیل و رسیدن به هدف در صفحه فرود، این است که تا می‌توانید مراحل ثبت‌نام در زمان ساخت صفحه فرود، برای کاربران را کمتر، ساده و سریع کنید. هرچه مراحل ثبت‌نام بیشتر باشد، کاربر رغبت کمتری برای پر کردن اطلاعات خود خواهد داشت. پس برای طراحی یک صفحه فرود موفق، پروسه‌ای را ترتیب دهید که بازدیدکننده با یک کلیک بتواند در آن ثبت‌نام کند و این موضوع می‌تواند تجربه کاربری را بهبود ببخشد.
 5. از محتوای کپی در لندینگ پیج استفاده نکنید، استفاده نکردن از دیگر محتوای صفحات سایت، کار مشکلی به نظر می‌رسد. ولی ارزش آن را دارد، یکی از راه‌حل‌های مناسب و هوشمندانه، در استفاده از متن‌های کپی استفاده آنها در تصاویر یا ویدیو است.
 6. پیام خود را تکرار کنید. در زندگی روزمره شاید تکرار، مفهوم چندان خوشایندی نداشته باشد، با این‌وجود، ارتباط بین صفحه فرود و تکرار پیام می‌تواند روشی بی‌نظیر برای تأکید روی یک نکته‌ یا ویژگی کلیدی در تجارت شما باشد. اینکه شما متنی خاص را در قسمت‌های مختلف به شیوه‌های جذاب تکرار نمایید باعث می‌شود آن متن ملکه ذهن کاربر شود. و حتما می‌دانید که اگر محصولی، متنی، عکسی، یا هر چه در ذهن کاربری به شکل مثبت ثبت شود باعث ایجاد تبلیغات کلامی شده و هدف شما را گسترش می‌دهد. به راستی چه تبلیغاتی قوی‌تر از تبلیغات کلامی است؟
 7. خدمات یا اطلاعاتی را به رایگان در اختیار کاربران بگذارید. ارائه چیزی باارزش به شکل رایگان و یا هدیه برای برخی افراد شگفت‌آور است، انجام این کار بخصوص در یک صفحه‌ی فرود می‌تواند انگیزه‌ی فوق‌العاده‌ای برای کاربران به شمار رود. اینکه مدیر سایت به این نکته پی ببرد که باارزش‌ترین سرمایه‌ی او مشتریان او هستند نه محصولاتی که برای فروش دارد باعث موفقیت او در اهدافی می‌شود که در صفحات فرود نهفته است.
 8. به تعهدات خودتان پایبند باشید. قول دادن برای موارد مختلف به کاربران جزء راه‌کارهای قوی است، که سبب می‌شود ریسک انجام عملکرد پیشنهادی، برای مخاطب پایین بیاید و همچنین تعهدات شما باعث می‌شود که مخاطب در رابطه با همکاری با شما حس امنیت بیشتری داشته باشد و برخی تردیدها و موانعی که بر سر راه او وجود دارد برطرف شود. به طور مثال وب‌سایت  Halevy Life، یک باشگاه ورزشی خصوصی در نیویورک است و در صفحه فرود خود متنی نوشته بود:  Halevy Life Fitness Guaranteed به معنای برنامه‌ی بدن‌سازی گارانتی شده‌ باشگاه  Halevy Life. این یک پیشنهادی منحصربه‌فرد است. یعنی اگر شخصی عضو این باشگاه شود و پس از گذراندن دوره، به فرم مورد انتظار خود نرسد، این باشگاه متعهد می‌شود که هزینه‌ی او را برگرداند؛ این سبب می‌شود که باشگاه Halevy Life تنها باشگاه بدن‌سازی شخصی در سرتاسر دنیا باشد که گارانتی برگرداندن هزینه را دارد. روشن است که تعهدی که می‌دهید باید وجاهت و شایستگی لازم را داشته باشد. تعهدی که توسط این باشگاه داده‌شده است، پیشنهاد بسیار جذابی است و سبب شده است مدیر این باشگاه در مرکز توجه عموم مردم قرار گیرد.
 9. از اعداد و ارقام استفاده کنید، آیا می‌دانستید، کاربران ۲۹۵ برابر کمتر از شما تمایل دارند که این مقاله را بخوانند؟ ارائه‌ی اعداد و ارقام می‌تواند راهکار بی‌نظیری برای جلب‌توجه مخاطب باشد، بنابراین اضافه کردن یک آمار جذاب در صفحه‌ی هدف بسیار به نفع تجارت ماست.
 10. از ویدئو کلیپ‌ها استفاده کنید، استفاده از یک ویدئو می‌تواند ابزار مناسبی برای جلب‌توجه بازدیدکننده و ترغیب او به کلیک روی محتوای مربوطه باشد. مدت‌زمان این ویدئو می‌تواند عاملی تعیین‌کننده باشد. ویدیو در لندینگ پیج می‌تواند یک دید کلی و خوبی را به کاربر بدهد. این تکنیک روی میزان نرخ تبدیل کاربر به مشتری تاثیر بسیار مثبتی می‌گذارد. از طرفی به کمک ویدئوها، انتقال داده و اطلاعات راحت‌تر می‌گردد.
 11. پرسش و پاسخ راهکاری مؤثر است، تشخیص نیت کاربر برای ورود به صفحات فرود، عاملی اساسی است. زمانی که متوجه این نکته شوید که چه چیز کاربر را به‌سوی صفحه‌ی هدف شما جذب کرده است، می‌توانید طی یک اقدام پیشگیرانه، سؤالاتی که ممکن است برای کاربر پیش بیاید را پاسخ دهید.
 12. از سرنخ‌های جهت‌دار استفاده کنید، یک صفحه‌ی هدف که به‌خوبی طراحی‌شده باشد، به‌وضوح نشان می‌دهد که کاربر باید کجا را کلیک کند یا اطلاعات خود را وارد کند. بااین‌حال می‌توان از فلش‌ها برای وضوح بیشتر استفاده نمود. جهت‌دار کردن صفحه فرود حتی به‌طور دقیق توسط نشانگرهای حرارتی (که میزان و مسیر نگاه بیننده روی تصویر و طول مدت نگاه او را نشان می‌دهد) موردبررسی قرارگرفته است. نتایج به‌دست‌آمده نشانگر قدرت این سرنخ‌ها برای جلب‌توجه مخاطب است. توجه کنید:
  heatmap کردن صفحه فرود
  به مسیر نگاه خود در عکس سمت راست توجه کنید، بیشترین توجه را داشته است.

  در این دو تصویر تفاوت حضور و عدم حضور سرنخ‌های جهت‌دار را در یک تبلیغ مشابه مشاهده می‌کنید. قسمتی که به رنگ قرمز درآمده است نشانگر این است که کاربران به مدت طولانی‌تری به آن نقطه نگاه کرده‌اند. به قسمت‌هایی که کاربران توجه بیشتری به آن‌ها کرده‌اند دقت کنید؛ در تصویر سمت راست تقریبا همه‌ی قسمت‌ها (به‌جز بدن کودک که هدف اصلی ما نیست) بیشتر از عکس سمت چپ مورد توجه قرارگرفته است. پس به نحوه چیدمان المان‌ها و جهت آن‌ها در زمان ساخت لندینگ پیج بسیار توجه کنید چرا که یک تغییر جزئی می‌تواند ما را بسیار به هدف دور یا نزدیک کند.

 13. به رنگ‌ها توجه کنید، زمانی که صحبت از صفحات فرود به میان می‌آید، رنگ‌ها یکی از فاکتورهای اساسی برای انتقال پیام است و می‌تواند تأثیر بسیاری بر موفقیت صفحه هدف داشته باشد. انتخاب رنگ در زمان ساخت لندینگ پیج تنها به ویژگی‌های زیباشناسی و یک طراحی جذاب مربوط نمی‌شود، گرچه این عامل بسیار مهمی است.
 14. خالی ماندن برخی فضاها در طراحی صفحات فرود اشکالی ایجاد نمی‌کند، بدترین لندینگ پیج‌ها، صفحه‌های بسیار شلوغ هستند. این صفحات سعی می‌کنند تا جایی که می‌توانند اطلاعات مربوط به برند خود را در صفحه فرود جای دهند و آن‌قدر مطالب زیادی را در آن می‌گنجانند که برای خواننده گنگ و گیج‌کننده می گردد. مشخصاً این، آن چیزی نیست که بازدیدکننده به دنبالش هست. استفاده از فضای خالی در Landing Page، سبب می‌شود که این صفحه مرتب به نظر آید و توجه به‌سوی مطالب و عناصر مهم آن جلب شود.
 15. احساسات مشتریان را تحریک کنید، تحریک احساسات مشتری، یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که می‌توانید به واسطه‌‌ای آن بر تأثیرگذاری برند خود بیفزایید. مثلا استفاده از کودک برای دریافت کمک‌های خیریه و یا بیماری‌های لاعلاج می‌تواند تأثیر خوبی بر احساسات بازدیدکنندگان بگذارد.
 16. در لندینگ پیج خود از نشان‌های اعتماد استفاده کنید. در بسیاری از تکنیک‌های بالا، روش‌هایی از  جذب اعتماد کاربران را مشاهده کردید، اما مطمئناً ارزش این را دارد که یک بخش کامل را به آن‌ها اختصاص دهیم. نشان اعتماد یکی از قدرتمندترین عناصری است که می‌توانید از آن در صفحه‌ی هدف خود بهره ببرید. نشان اعتماد انواع مختلفی دارد، مثلا: لوگوی برندها، نشان همکاری، نظرات کاربران، سفارش و توصیه، نشان اعتماد الکترونیک (ای‌نماد و …)، گارانتی و ضمانت و در سازمان‌های معتبر. در ادامه بیشتر درباره این نشان‌ها صحبت می‌کنیم.
 17. افزودن لوگوی برندها و نشان‌های همکاری در صفحه فرود، یک روش عالی برای به نمایش گذاشتن متقاضیان معروف کسب‌وکار شماست. بسیاری از وب‌سایت‌ها از این روش برای به رخ کشیدن پوشش‌های خبری درباره‌ی برند خود استفاده می‌کنند.
 18. نظرات کاربران و توصیه‌ها بسیار می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. بازاریابی دهان‌به‌دهان یکی از تأثیرگذارترین انواع بازاریابی است، بخصوص اگر بسیاری از کاربران تجربه‌ی خریدهای اینترنتی خود را از یک وب‌سایت بخصوص در رسانه‌های اجتماعی بازگو کنند. بنابراین اگر از چنین امتیازی برخوردار هستید حتماً از آن در صفحه‌ی هدف خود بهره بگیرید.
 19. گاهی ممکن است تکنیک‌ های بالا با هم به شکل ایده‌آل همخوانی نداشته باشند.پس بهتر است چند ورژن از صفحه‌ فرود خود را طراحی کرده و مورد ارزیابی قرار دهید و با یکدیگر مقایسه کنید. گاه پیش می‌آید که برخی تکنیک‌ها با برخی اهداف همخوانی ندارند. بنابراین اگر به این موضوع شک دارید، حتماً این مقایسه را انجام دهید و به فرضیات اکتفا نکنید.

نمونه لندینگ پیج

برای دیدن نمونه های لندینگ پیج بر روی عکس‌های زیر کلیک کنید

[one_half]
نمونه لندینگ پیج زیبا مسابقه ای از سایت دیجی کالا
نمونه لندینگ پیج زیبا مسابقه ای از سایت دیجی کالا
[/one_half] [one_half_last]
نمونه لندینگ پیج یلدا از سایت دیجی کالا
نمونه لندینگ پیج یلدا از سایت دیجی کالا
[/one_half_last]

 

 

[one_half]
نمونه لندینگ پیج بسیار زیبا از میزفا با موضوع آموزشی سئو
نمونه لندینگ پیج بسیار زیبا از میزفا با موضوع آموزشی سئو
[/one_half] [one_half_last]
نمونه ۴ لندینگ پیج از سایت مدیسه
نمونه ۴ لندینگ پیج از سایت مدیسه
[/one_half_last]

 

ساخت صفحه فرود در وردپرس

شما در وردپرس هم می‌توانید به سادگی یک Landing Page طراحی نمایید. در این سیستم مدیریت محتوا تعداد بسیار زیادی پلاگین برای ساخت صفحه فرود در وردپرس وجود دارد که بسیاری از نیازهای کاربران را برطرف می‌کنند. یکی از بهترین افزونه‌ها برای راه اندازی و ساخت صفحه فرود به همراه بازاریابی ایمیلی ، افزونه My Mail است. این افزونه از پرطرفدارترین افزونه‌های بازاریابی ایمیلی است که امکان ساخت Landing Page برای وردپرس را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین شرایطی را فراهم می‌کند تا مدیر سایت مطمئن باشد ایمیل هایی که ارسال می‌کند مستقیما به صندوق پستی کاربران می‌روند و اسپم نمی‌شوند. البته طراحی لندینگ پیج برای وردپرس با افزونه های رایگان هم امکان‌پذیر است کافی است، هر چند ما فیلم آموزشی در این زمینه ایجاد کردیم و می‌توانید در پایین آن را مشاهده نمایید.

البته باید این نکته را اضافه کنم که اکثر قالب هایی که برای خرید و فروش و یا حتی به شکل رایگان وجود دارند، خود یک نوع صفحه فرود محسوب می‌شوند و اصولا طراحی و دیزاین مناسبی دارند که می‌توانید با نکاتی که در بالا اشاره شد این صفحات را مورد ارزیابی قرار دهید.

اثر یک لندینگ پیج خوب در سئو یک وبسایت

برخی از لندینگ پیج ها می‌تواند به صورتی طراحی شود که طرح آن باعث ارتقای آن لندینگ پیج در نتایج جستجوی گوگل شود. مثلا صفحه مربوط به دوره آموزشی سئو ما (mizfa.com/blog/seo-training-topics) یک نوع لندینگ پیج آموزشی هست که به خاطر نوع طراحی و کاربرپسند بودن آن باعث شده به صورت اتومات در اکثر کلمات خوب رتبه کسب کند، بدون آنکه ما اثر مستقیم در آن داشته باشیم.

دقت داشته باشید که تجربه کاربری می‌تواند اثر خوب بر روی سئوی سایت شما داشته باشید، اگر صفحه ای که ما طراحی میکنیم یک طرج خوب و اثرگذار داشته باشد می‌تواند نرخ درگیری کاربران را افزایش دهد. مثلا زمان بیشتری در صفحه و سایت سپری کنند، نظرات بیشتری ارسال کنند، آن صفحه را بیشتر به اشتراک بگذارند و باعث شود حتی بسیاری آن صفحه را در سایت خودشان لینک بکند و شما در این صورت یک نوع لینک سازی طبیعی برای سایتتان ایجاد کرده‌اید.

همه این موارد بالا اثرات مثبتی در سئوی یک وبسایت با طراحی یک لندینگ پیج خوب ایجاد می‌شود. ما در پروژه های سئوی میزفا همیشه در طراحی لندینگ پیج ها سعی کردیم بالاترین بازخوردها و اثربخشی ها را کسب کنیم. اگر نیاز به طراحی لندینگ پیج داشتید با میزفا در تماس باشید و اگر خود تمایل به طراحی دارید به نکاتی که بالا اشاره کردیم توجه ویژه تری داشته باشید.

ویژگی های صفحه فرود به شکل خلاصه

 • رعایت نکات لازم سئو داخلی ، البته همه فاکتورها لازم و ضروری نیست
 • پرهیز از لینک خارجی (به حداقل رساندن آن) و عدم هدایت بازدیدکنندگان از صفحه فرود به صفحات دیگر
 • بهینه‌بودن و سازگار بودن لندینگ پیج برای همه دستگاه‌ها (ریسپانسیو بودن)
 • دادن پیشنهادی ویژه یا هدیه‌ای ارزشمند به کاربران، یکی بخر دو تا ببر 😉
 • دکمه Call To Action جذاب و استفاده صحیح و جذاب از جهت‌دارها که به این دکمه اشاره میکنند
 • استفاده از عکس، کلیپ، نشانه‌ها، و متن‌های مناسب، زیبا و جذاب برای جلب توجه و اعتماد کاربران
 • تأکید به در امان ماندن اطلاعات کاربر نزد شما و ارسال نکردن اسپم و نیز امکان لغو اشتراک
 • تا حد امکان در دریافت اطلاعات زیاده‌روی نکنید و صرفا اطلاعاتی که برای شما حیاتی هستند را بخواهید
 • حذف تقریبا تمامی قسمت‌های سایت مانند هدر، فوتر، سایدبار، منوها و … (درصورت امکان طراحی منحصربه‌فرد)

راستی اگر تمایل داشتید می‌تونید آموزش خوب ما رو تهیه کنید، برای مشاهده فیلم آموزشی + نمونه طراحی صفحه فرود اینجا کلیک کنید.

arrow-down

آموزش ویدیویی لندینگ پیج
آموزش ویدیویی لندینگ پیج

 

در انتها اگر شما به ما یک صفحه لندینگ پیج بسیار زیبا به زبان فارسی در قسمت نظرات معرفی کنید، ما هم به شما یک دوره طراحی لندینگ پیج به شکل رایگان ارائه خواهیم داد 🙂

پوریا آریافر
اولین کسب و کار آنلاین خودم رو در فیسبوک راه‌اندازی کردم، سال ۲۰۱۱ یکی از پرتعامل‌ترین صفحات فارسی با ۸۰ هزار فالور فعال رو داشتم. بعد اینکه فیسبوک خالی از کاربر ایرانی شد وارد دنیای شبکه شدم و در انتهای سال ۲۰۱۲ مدرک MCSE مایکروسافت رو دریافت کردم، در حالی که نمره بالا گرفتم ولی کسی به دلیل به خطر افتادن موقعیت شغلی خودش به عنوان کارآموز منو قبول نمی‌کرد، بعدش با شروع دوران خدمت سربازی، مسئول بهینه سازی یک سایت خبری معتبر شدم و سئو یاد گرفتم. در ابتدای سال ۲۰۱۴ تونستم از رتبه ۱۵۰۰۰ به ۴۰۰ الکسا نزدیک کنم، اون زمان الکسا خیلی مهم بود. وارد دانشگاه شدم، به دلیل عدم علاقه به دانشگاه سعی کردم زودتر تمومش کنم و سه ساله در مقطع کارشناسی IT فارغ التحصیل شدم، توی دانشگاه هر کسی منو میدید یاد سئو میوفتاد، در همون سال آخر دانشگاه بزرگ‌ترین کانال تلگرامی IT با ۴۰ هزار عضو رو داشتم، که به مجتمع فنی فروختم تا بتونم تمرکز رو فقط بر روی عشق خودم یعنی سئو بذارم، وقتی کانال تلگرام فروختم حس پرواز بهم دست داد، هرچند درآمد چندین میلیون ماهانه رو از دست دادم ولی دوباره باید مثل گذشته با پوستی نو یک فصلی نو رو میساختم. در این چندین سال فعالیت‌های سئو به شکل تخصصی بنده در قالب پروژه‌های مختلف و آموزش‌های حضوری و غیرحضوری در دفتر میزفا و دانشگاه علامه طباطبایی تهران صورت ‌گرفته، تجربه بهینه سازی موفقی در بهبود UX و CRO پروژه‌های سئو کسب کردم. در اکثر ابزارهای کاربردی گوگل تسلط کاملی دارم. عاشق کسب تجربه های جدید هستم. راز پیشرفت در هر کاری رو یادگیری و یاددادن می‌دونم و میزفا که در اواخر ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد تونست چنین بستر مناسبی رو برام فراهم کنه. همینطور در حال حاضر مدیریت یک تیم ۱۰ نفری از جوانان فعال و پرانگیزه رو در میزفا به عهده دارم. نقد و بازخوردهای سازنده شما، جوهر تلاش‌های مستمر ماست تا یک قدم خودمون بهبود بدیم. منتظریم …

57 نظر

57 پاسخ

 1. سلاممممممممممممممممممممم آقای آرینفر عزیزززززززززز و دوست داشتنی خودم. (فقط خودم). میخواستم ازتون بپرسم وقتی که یه لندینگ میسازیم و کارمون با اون تموم میشه چیکارش کنیم؟ کلا پاکش کنیم یا نگهش داریم و برای لندینگ ها و کمپین های بعدیمون از همون URL استفاده کنیم؟
  تو تمام سایت های دیجیتال مارکتینگ واقعا بهتر از شما ندیدم و این رو همیشه به همه اطرافیانم با مدرک ثابت میکنم و بهترین مدرک هم همین مطالب عالی و فوق العادتونه
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  1. سلام رامین عزیز. تشکر ازتون.
   میتونید هر کمپینی رو هر سال تکرار میکنید نگه دارید. اصولا کمپین ها صفحاتشون noindex هست.

 2. با سلام ممنونم از توضیحاتتون. من بعد از اینکه فایل های لندینگ پیجم رو در public-htmlاپلود میکنم بسیار مصرف دیتابیس بالا میره و سرعتم کاهش می یابد. راه حل چیست

  1. سلام رضا.
   راه حل اینکه بدید یک متخصص نگاه کنه تا بفهمه مشکل چیه

 3. سلام
  برای مثال بنری تو یک سایت تبلیهاتی قرار میدیم و کاربر هدایت میشه به یکی از صفحات سایت ما و توی اون صفحه کاربر رو برای خرید یک محصول متقاعد میشه و در نهایت به فروشگاه برای خرید اون محصول میره؟
  الان لندینگ پیج کدومه فرود کدومه

  1. سلام
   لندینگ پیج و فرود یکی هستند و میشه همون صفحه سایت که قرار هست توش متقاعد سازی رو انجام بدیم.

 4. سلام
  مرسی از مطالب عالیتون
  من سایت اصلیم با دمنه com هستش و میخوام لندینگ پیج را روی دامنه ir بسازم به نظرتون کار خوبیه یا نه

  1. سلام حسن.
   جواب بله و خیر هست. بستگی داره. صورت مسئله تعریف شده توسط شما بسیار ناقص هست و نمیتونیم نظری بدیم.

 5. سلام
  از کجا بفهمیم لندینگ پیج هر سایت کدوم پیج؟ من الان یه سایت جدید دارم نمیدونم لندیگ داره یا نه

  1. سلام فاطمه.
   ویژگی های لندینگ پیج رو در مقاله ذکر کردیم. طبیعتا اگر صفحه ای برخی از ویژگی های بالا رو داشته باشه میتونه یک نوع لندینگ پیج باشه.

   1. خب پس در اینصورت صفحه نخست خیلی سایت ها لندینگ هست، خب اینطوری که ناخودآگاه خیلی از سایتها نیاز نیست بخودشون زحمت بدن لندینگ پیج بسازن، درسته؟

    1. نه درست نیست.
     مگه صفحه اول وقت نمیگیره برای طراحی؟ مهم ترین صفحه هر سایت همون صفحه اصلی هست و یکی از مهم ترین لندینگ پیج ها هست. طراحی صفحه اصلی هر سایتی هیچ وقت تموم نمیشه و هر ماه و یا هر سال ممکنه بهینه بشه و تغییر کنه.
     درواقع زحمت صفحه اصلی یا همون صفحه نخست هر سایتی بیشتر از سایر صفحات هست و جزء اصلی ترین لندینگ پیج ها هست.

     1. توی هر سایت چنتا لندینگ میتونیم داشته بشیم؟ چنتا لینک میتونه بهش وارد بشه؟ یه سوال دیگه اینکه اگر از سایت های کم بازدید بهش لینک داده بشه تاثیر منفی تو سئو داره؟
      بابت پاسخگویی ممنون اینکه سایت شما یکی از بهترین سایت های آموزشی هست ممنون از شما

     2. بستگی به بزرگی سایت داره مثلا دیجی کالا میتونه ۱۰۰ تا لندینگ پیج حرفه ای داشته باشه (که البته داره)
      لینک هم باز بستگی داره.
      سوالاتت مربوط به لینک خیلی کلی هستند و نمیشه دقیق پاسخ داد. به کلی اما و اگر بستگی داره.
      خواهش میکنم. موفق باشی.

     3. میشه لطفا در مورد لینک بهم رفرنس بدین؟

 6. سلام من خودم یه صفحه محصول کامل رو نوشتم ولی میخوام در بین اون متن هاش چندجا کلید اضافه کردن به سبد خرید رو بزارم. صفه سازم ویژال کامپوزه ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام حامد.
   اگر دنبال لینک خرید محصول میگردی باید ای دی محصول رو مثلا در ادرس زیر درج کنی تا کار کنه:

   https://mizfa.com/?add-to-cart=ID

   کد بالا یک مثال هست و به جای میزفا، سایت خودتو بذار و به جای ID بیا ای دی محصول رو بذار

 7. سلام
  وقتتون بخیر

  ابتدا از آموزش کامل و عالی تون تشکر میکنم
  واقعا دمتون گرم و خداقوت

  چندتا سوال در مورد ساخت لندینگ پیج داشتم:
  سوال ول اینکه سایت ما که یک وب سایت خدمات شهری هست، در کلمات کلیدی رقابتی و مهم در صفحه اول گوگل هست.
  اگه الان یه لندینگ پیج جدید درست کنیم، و بخوایم کاربران ورودی سئوی سایت از نتایج گوگل به این لندینگ پیج جدید هدایت بشن، سئوی سایت آسیب نمیبینه؟

  یا اینکه بجای ساخت لندینگ پیج جدید، بهتر نیست همون صفحاتی که الان رتبه خوبی در نتایج گوگل داره رو مجددا دیزاینش رو طراحی کنم
  و محتوا و توضیحات اضافه رو حالت مخفی کنم. و اگه مخاطب تمایل داشت دکمه نمایش محتوا رو بزنه
  و در قسمت اول صفحه، طراحی لندینگ پیج مورد نظرم رو پیاده کنم.

  سوال دوم
  آیا برای ساخت لندینگ پیج میشه از یک سایت یک صفحه ای در ساب فولدر سایت استفاده کرد؟
  این روش بهتر هست یا از یک برگه سایت برای ساخت لندینگ پیج استفاده کینم؟

  با تشکر از

  1. سلام امیدوارم خوب باشید.
   بهتره همون صفحه ری‌دیزاین بشه.
   سوال دوم متوجه نشدم، با این حال ادرس عوض نشه بهتره حالا چ ساب فولدر باشه چه ساب دامنه

 8. با سلام
  عالی بود واقعا دید من نسبت به صفحه فرود کاملا واضح و روشن شد
  سپاسگزارم

 9. صفحه برای لندینگ نباید ایندکس بشه و اگه سایتی طراحی شده باشه که این قابلیت نداره چگونه میتوان یک صفحه رو در سرچ کنسول ایندکس نکرد؟

  1. سلام میثم. این نباید شما اشتباه هست. باید دید چه نوع صفحه هست اون لندینگ. الان اکثر لندینگ های ما ایندکس میشن و ترافیک بالایی دارن.
   با این حال میتونید برای گرفتن ایندکس از متاتگ نوایندکس استفاده کنید. همینطور یک سری روش برای جلوگیری از ایندکس شدن نتایج هم در این مقاله گفتیم.

 10. سلام وقتتون بخیر
  من میخواستم بدونم اگه یه صفحه به عنوان لندینگ پیج تویه سایت خودمون داشته باشیم برای نام گذاری url باید به چه صورت عمل کنیم ؟
  domain.com/landingpage/عنوان صفحه
  یا
  domain.com/عنوان صفحه
  کدوم حالت برای سئو هم میتونه تاثیرگذاری بیشتری داشته باشه؟

  1. سلام طلیعه
   هیچ کدوم هیچ فرقی از نظر سئو ندارن.
   ولی اولی از نظر تحلیل و آنالیز بعدا میتونه خیلی کاربرد داشته باشه و پیشنهاد میشه هر چی لندینک پیچ داری ساختار اول رو رعایت کنن.

 11. سلام وقت بخیر
  من میخوام یه لندینگ پیج درست کنم که تنها داخلش ویدئوهای موجود در آپارات آپلود شده رو به نمایش بذارم به صورت تصویر شاخص
  و با کلیک بر روی هر ویدئو به صفحه اون ویدئو هدایت بشن و اون ویدئو رو ببینن و اینکار رو میخوام داخل سایت وردپرسیم انجام بدم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام سجاد.
   باید برنامه نویسی بشه. با یک برنامه نویس باید صحبت کنید.

 12. سلام
  میخواستم بدونم لینک دانلود برای آموزش ساخت لندینگ رایگان پیج را چطور باید بگیرم ؟امکانش هست

 13. سلام
  با نرم افزار موبی رایز لندینگ پیج رو ساختیم و اون رو zip کردم ولی تو اموزشتون نگفتین که چطوری اون رو روی یک سایت وردپرسی با کنرل پنل cPanel پیاده کنیم. لطفا راهنمایی کنید یا تو یک مطلب اموزشش رو بسازید.

  1. سلام وقت بخیر
   وارد پنل کاربری بشید لطفا و اونجا سوال خودتون بپرسید.

 14. سلام، این افزونه my mail که معرفی کردید جز افزونه های رایگان هست یا پولی؟ چون توو متن نوشتید که البته افزونه های رایگان برای ساخت لندینگ چیج هستو و دومین سوالی که دارم این هست که میشه با درگ اند دراپ صفحه ارو توش ساخت؟ ممنون میشم پاسخ رو به ایمیلم ارسال کنید

  1. سلام. پولی هست. من در متن نوشتم که افزونه های رایگان هم داریم درواقع هم پولی هست و هم رایگان ولی my mail پولی هست. میتونید در اینترنت جستجو کنید اگر تمایل دارید افزونه رایگان استفاده کنید. اکثر این افزونه ها با درک اند دراپ کار میکنن.

 15. سلام.
  یکی از لندینگ یج های موفق مربوط به سایت مدیسه هستش

  سرچ کنید مثلا خرید اینترنتی لباس مردانه
  ابتدا لندینگ پیج تو نتایج میاد بالا و بعد وارد این صفحه میشید و سپس بر روی مثلا پیراهن یا تیشرت کلیک میکنید وارد پیج اصلی همون سری از اجناس خواهید شد.
  موفق باشید

  1. سلام مهدی جان. بله این سایت کلا طرح ها و لندینگ پیج های خوبی داره که البته بیشتر به خاطر عکس هاش هست و سبک ساده میزنن ولی زیبا.

 16. سلام 128 ir لندینگ پیج قوی ای دارد میشه دوره رایگان را به من بدید؟

  1. سلام متاسفانه بنده منظور شما رو دقیق متوجه نشدم.

 17. سلام خسته نباشید
  اون عکس اولی و شبیه به اون رو از کجا میتونم دانلود کنم.
  و ایا افزونه ای هست که صفحه رو به اون شکل در بیاره؟
  شما با فتوشاپ طراحیش کردین؟

  1. سلام حسن عزیز، روزتون بخیر.
   کافی است در اینترنت سرچ کنید mockups Desktop. با فتوشاپ است. هر چند میشه کدنویسی هم کرد.

 18. سلام خسته نباشید
  من تو سایت شما گشتم درباره شبکه های اجتماعی و لینکدین منتهی مطلبی پیدا نکردم واسه همین تو این مطلب نظر میزارم لطفا راهنمایی کنید
  من یه اکانت ساختم تو لینکدین روزی 5 تا مطلب قرار میدادم بعد از یک ماه مطالب اخری که تو لینکدین قرار میدادم تو گوگل ایندکس نمیشد (منظورم اینه مطلبی که تو خود لینکدین گذاشته بودم ایندکس نمیشه) ولی مطالب دیگه هنوز تو نتایج گوگل هستش شما میدونید چرا لینکدین مطالب آخرم رو ایندکس نکرده؟قانون خاصی داره برای ارسال مقاله؟لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام، یعنی شما هر روز ۵ تا مطلب تو لینکدین قرار میدید و هر روز ۴ تا ایندکس میشن و فقط پنجمین مطلب هر روز شما در لینکدین ایندکس نمیشه؟

  1. درود بر شما
   بسیار خوشحالیم برای شما مفید بود، موفق باشید

 19. سلام مطلبتون بسیار مفید بود فقط قسمت Click Through رو بیشتر توضیح بدین

  1. سلام، خواهش
   قسمت Click Through هم چیزی نداره، صرفا به صفحات فرود که دارای دکلمه CTR هست اطلاق میشه
   پیشنهاد میکنم روی سئو داخلی سایت بیشتر تمرکز کنید، مشکلات بسیاری دارید.

 20. سلام.عالی بود.آیا شما سفارش طراحی لندینگ پیج حرفه ای قبول میکنید؟

  1. درود بر شما، خواهش میکنم
   لطفا با واحد طراحی سایت در تماس باشید و جزئیات لازم برای طراحی صفحه فرود ارسال کنید.
   موفق و پایدار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حداکثر حجم فایل برای آپلود: 1 مگابایت. فایل‌های مجاز برای آپلود: عکس, ویس, ویدیو, ورد یا پی دی اف, فایل متنی, زیپ. شما می‌تونید برای بهتر پرسیدن سوالتون، عکس یا ویس یا حتی فیلم در بخش نظرات میزفا آپلود کنید. برای ضبط ویس می‌تونید از خود واتس آپ استفاده کنید و بعد اینجا آپلود کنید و برای ارسال عکس هم کافی هست اسکرین شات بگیرید. Drop file here

با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند.

عضویت در خبرنامه هفتگی برای دریافت:

 • فیلم و مقاله رایگان سئو
 • آموزش‌های UX ، GA و GTM
 • مقاله های تخصصی ASP.NET Core
 • اطلاع رسانی از محصولات
فیلم آموزشی asp.net core 2
ترک میزفا خوب نیست!
دوره سئو، رایگان شد.
فرصتی رایگان برای یادگیری
کاراکتر اشاره گر
دوره سئو، رایگان شد.
فرصتی رایگان برای یادگیری
کاراکتر اشاره گر