آموزش سئو فنیسئو داخلیعیب یابی خطا

رفع خطای 403 forbidden

قصد داریم در این پست به آموزش رفع ارور 403 به شکل کامل اشاره کردیم، و در ادامه به راه کارهای کلی برای حل مشکل 403 میپردازیم و در انتها اگر شما به خوبی مطالعه کنید می‌توانید این خطا 403 forbidden را در مرورگر خود و یا نرم افزاری که استفاده میکنید رفع کنید، همینطور می‌توانید باعث حل شدن برخی از خطاهای ۴۰۳ معروف در گوگل ، گوگل پلی اندروید، وردپرس، بلواستکس و … می‌شوید. در ادامه با میزفا همراه باشید.

خطای 403 forbidden error چیست

خطای 403 forbidden error که به معنی ممنوع بودن است یک کد HTTP status از نوع کدهای 4xx است و به این معنا است که دسترسی به صفحه یا منبعی‌ که شما در تلاش برای رسیدن به آن هستید به دلایل مختلفی امکان‌پذیر نیست حال ممکن است این موضوع به دلایل افزایش امنیت ، تحریم‌ها، خرید هاست با تنظیمات نامناسب و یا خطاهای نرم افزاری و یا انسانی باشد.

سرویس‌دهنده‌های وب مختلف، خطاهای 403 را به اشکال مختلفی نشان می‌دهند. بیشترین شکل بروز این خطا را من در پایین فهرست کرده‌ام. گاهی اوقات صاحب یک وب‌سایت، (شکل نمایش) خطای HTTP 403 را  تغییر و سفارشی می‌کند که این امر چندان رایج نیست.

ظاهر شدن خطای 403 به چه صورت است

رایج‌ترین شکل‌های بروز خطای 403 به صورت زیر است:

403 Forbidden
HTTP 403
Forbidden
Error 403
HTTP Error 403.14 - Forbidden
Error 403 - Forbidden
HTTP Error 403 - Forbidden
Forbidden: You don't have permission to access [directory] on this server

معنای آن‌ها به ترتیب:

 • ممنوع 403
 • HTTP 403
 • ممنوع
 • ارور 403
 • ارور HTTP 403.14 – ممنوع
 • خطای 403 – ممنوع
 • ارور HTTP 403 – ممنوع
 • ممنوع: اجازه دسترسی به این سرویس‌دهنده (سرور) برای شما امکان‌پذیر نیست.

خطای 403 forbidden error در پنجره‌ی مرورگر همان‌ گونه نمایش داده می‌شود که دیگر صفحات وب نمایش داده می‌شوند. خطاهای 403 مانند دیگر خطاهای این رده ممکن است در هر سیستم عامل و در هر مرورگری دیده شود.

در مرورگر اینترنت اکسپلورر “The website declined to show this webpage” بیانگر خطای 403 forbidden error است. و در عنوان اینترنت اکسپلورر (IE) پیغام 403 forbidden error و یا چیزی شبیه به این پیغام را درج میکند.

خطاهای 403 معمولاَ در نرم افزارهای آفیس هم مشاهده می‌شود وقتی که لینک‌های بازکننده از طریق برنامه‌های مایکروسافت آفیس، پیامی دال بر این که قادر به باز کردن آن URL نیست، یا نمی‌توان اطلاعاتی را که مورد نیاز برنامه‌ی مایکروسافت آفیس است را دانلود کرد، تولید می‌کند.

دلایل بروز خطای 403 forbidden error و رفع آن

 1. خطاهای (احتمالی) موجود در URL را بررسی کنید و از درست بودن نام و پسوند آدرس سایت مطمئن شوید و فقط درست بودن آن در دایرکتوری کافی نیست. بیشتر وب‌سایت‌ها به گونه‌ای پیکره‌بندی شده‌اند که امکان باز شدن سایت از طریق دایرکتوری در آن‌ها وجود ندارد بنابراین وقتی سعی در نمایش یک پوشه به جای صفحه‌ای خاص دارید، مواجهه با یک پیام 403 forbidden طبیعی و قابل انتظار است.
  توجه: این مسئله تا حدودی رایج‌ترین دلیل برای یک وب‌سایت برای مواجهه با ارور 403 forbidden باشد.
 2. کش یا به فارسی حافظه‌ی پنهان مرورگر خود را پاک کنید. شما وقتی وارد سایتی می‌شود مقداری از آن سایت در مرورگر شما کش می‌شود و بازدید دوباره شما از آن سایت ممکن است با مشکل 403 forbidden مواجه کند.
 3. وارد وب‌سایت (مورد نظر) شوید با این فرض که این کار امکان‌پذیر است در وب سایت مورد نظر کاری که همیشه انجام میدادید و یا قصد دارید انجام دهید را شروع کنید و اگر با کد 403 forbidden یا همان خطا 403 روبه‌رو شدید می‌تواند به این معنی باشد که شما پیش از آن که بتوانید سایت آن آدرس شوید نیازمند دسترسی اضافی و یا دسترسی بالاتر (مثل ادمین) هستید.
  یعنی گاهی یک وب سایت بنابر سیاست های کاری خود مثل افزایش امنیت، برخی از صفحات آن خطای 403 forbidden رخ می‌دهد که اجازه‌ی ویژه‌ای (برای ورود) لازم است با این وجود گاهی به جای اوردن صفحه لاگین، 403 forbidden استفاده می‌شود چرا که صرفا افراد خاص و محدودی وارد می‌شوند.
 4. کوکی‌های مرورگر خود را پاک کنید؛ به خصوص اگر شما به طور معمول وارد وب‌سایت خاصی می‌شود و وارد شدن دوباره شما آخرین مرحله کار نمی‌کند.
  توجه: با وجود این که ما از (حذف) کوکی‌ها سخن به میان آوردیم، اما باید از فعال کردن آن‌ها برای مرورگر خود و یا دست‌کم برای وب‌سایتی (که قصد ورود به آن را دارید) اطمینان حاصل کنید. به شکل خلاصه فعال بودن کوکی امری لازم و ضروری است ولی هر از گاهی باید کوکی مرورگر خود را پاک کنید تا شاهد کمترین خطاها باشید.
 5. با وب‌سایت تماس برقرار کنید. ممکن است که خطای 403 forbidden، اشتباه تنظیم شده باشد، و برای افراد دیگری (که قصد دسترسی به سایت را دارند) تنظیم شده باشد، ولی این موضوع برای شما که باید دسترسی داشته باشید هم رخ داده است که مدیر آن سایت از این مشکل آگاه نیست.
  نکته جالب: در توییتر  معمولا  زمانی یک سایت به طور کامل Down یا به اصطلاح خوابیده می‌شود، به ویژه اگر سایت Down شده جز وب‌سایت‌های محبوب و پرمخاطب باشد، مملو از بحث های در قالب تویت می‌شود و اگر مثلا شما چنین مشکلی خوردید در سایت های بزرگ، می‌توانید به این شبکه ها سر بزنید و با یک جستجو به اطلاعات لازم درباره خطاهای اخیر در آن سایت می‌رسید. مثلا می‌توان از هشتک های مثل  #websitedown در توییتر استفاده کرد برای پیدا کردن یک سایت خاص. به عنوان مثال زمانی که سایت فیسبوک برای مدت کوتاهی Down شد هشتک facebookdown در این شبکه اجتماعی مورد استفاده زیادی قرار گرفت. یا سایت آمازون هم در این شبکه اجتماعی مورد هدف کاربران گرفته و با هشتک amazondown تویت های بسیاری را می‌بینیم. در واقع این روش، ترفندی عالی برای اطلاع از وضعیت دیگر سایت‌ها به جز توییتر است 🙂
 6. چنان‌چه همچنان با خطای 403 مواجه می‌شوید، با ارائه‌دهنده‌ی سرویس اینترنت (ISP) خود تماس بگیرید؛ مخصوصاَ اگر کاملاَ مطمئنید که وب‌سایت مورد نظر در حال حاضر برای دیگر افراد در دسترس است.
  این امکان وجود دارد که آدرس آی‌پی عمومی شما یا کلِ ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنتیِ شما در لیست سیاه قرار گرفته است.
 7. بعداَ مراجعه کنید. هنگامی که شما تشخیص دادید که صفحه‌ای که در پی دسترسی به آن هستید درست است و خطای HTTP 403 توسط افرادی غیر از شما هم مشاهده شده است، تنها راهکار مفید آن است که بعدا وارد وب‌سایت مورد نظر خود شوید تا رفع ایراد لازم توسط مسئولان آن سایت صورت گیرد.
 8. رفع ارور 403 در گوگل امکان پذیر نیست، به عبارتی برخی از سایت ها برخی از آی پی ها را تحریم کرده‌اند که وقتی وارد بعضی از صفحات google می‌شویم با مشکل 403 روبه‌رو می‌شویم که تنها راه استفاده از VPN یا سایر ابزارها جهت تغییر آی پی است. حال اگر شما یک بار وارد شده باشید و بعد با این ارور رو به رو شده و VPN روشن کرده باشید و باز دوباره این خطا را مشاهده کردید به معنای آن است که کوکی و کش داخل مرورگر مانع رفع این ارور 403 می‌شود که باید ابتدا آن‌ها را خالی کنید سپس دوباره تست کنید.
  این مشکلات در سرویس هایی نظیر گوگل آنالیتیکس، ادوردز، GTM و سایر ابزارهای کاربردی گوگل برای کاربران با ای پی ایران متاسفانه وجود دارد.

  Your client does not have permission to get URL در گوگل آنالیتیکس
  پیغام خطای Your client does not have permission to get URL در گوگل آنالیتیکس – google analytics
 9. نحوه رفع خطای 403 در گوگل پلی اندروید هم به همین شکل است و ابتدا باید کش موجود در نرم افزار گوگل پلی را پاک کنید و سپس توسط یک نرم افزار وی پی ان یا قـنــد/شــکـن وارد نرم افزار شوید تا شاهد این خطا نباشید.
 10. برای حل خطا 403 وردپرس و یا جوملا چند راه حل دیگر هم وجود دارد، زمانی که خطای forbidden در سایت WordPress رخ می‌دهد پیشنهاد می‌شود همه افزونه‌ها را به شکل موقت غیرفعال کنید، سپس بررسی کنید و ببینید که ایا ارور 403 همچنان است یا نه، اگر نبود به این معنا هست که یکی یا چند افزونه شما مشکل ساز هستند و یا تداخل دارند و باید تک تک افزونه ها را بررسی کنید.
 11. البته برای رفع ارور 403 در وردپرس ، جوملا ، دروپال و یا هر سایتی که بر روی سرورهای آپاچی (Apache) وجود دارد یک راه حل دیگر هم دارد و آن اینکه کدهای موجود در  .htaccess را به شکل موقت غیرفعال کنید و سپس بررسی کنید.
 12. گاهی این مشکل ۴۰۳ در سمت Cloudflare هم رخ می‌دهد و به دلیل تداخل با هاست شما ممکن است شاهد این باشید که بعد از فعال سازی سایت در کلودفلیر این خطا نیز رخ دهد.
  اگر هاست مناسب ندارید به میزفا اطلاع دهید تا برای شما یک هاست مناسب و با تخفیف خوب پیشنهاد دهد.

آیا هنوز هم با پیغام‌های خطای 403 مواجه می‌شوید

اگر همه‌ی راه کارهای که در بالا  اشاره شد را دنبال کردید و اجرا هم شد ولی همچنان هنگام دسترسی به سایت یا صفحه‌ی وبِ خاصی، با ارور 403 مواجه می‌شوید، پیشنهاد میکنم با مستندات لازم در انجمن های تخصصی هاست مشکل خود را مطرح کنید تا نظرات مختلف بر اساس مشکل شما دریافت کنید.
هر چند برخی از راه‌کارهای خطاهای نظیر ارور 400 و ارور 401 همانند هم بودند ولی خواندن آن‌ها به شما توصیه می‌شود.

از شما مدیر سایت وردپرس هستید و چنین خطایی را مشاهده می‌کنید پیشنهاد میکنم این لینک را بخوانید.

هر چند شاید فکر کنید error 403 ربطی به سئو سایت نداشته باشد ولی تنظیمات نادرست سایت می‌تواند تجربه کاربری نامناسبی را به ارمغان بگذارد از طرفی ممکن است به دلیل تنظیمات اشتباه و بروز مشکل 403 در صفحات مهم مثل لندینگ پیج باعث عدم افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو شوید که این ارتباط مستقیمی در کاهش اثر بازاریابی آنلاین در کسب و کار شما دارد. امیدواریم توانسته باشیم با انتشار مقالات سئو قدمی موثر در این راه برداریم. متنظر نظرات و تجربیات شما در این موضوعات هستیم.

اینفوگرافیک همه ارورها در یک نگاه

اینفوگرافیک همه ارورها در یک نگاه
اینفوگرافیک همه ارورها در یک نگاه
 

 

هنوز مشکل دارید؟! در نظرات مشکل خود مطرح کنید 🙂

برچسب ها

پوریا آریافر

اولین کسب و کار آنلاین خودم را در فیسبوک راه‌اندازی کردم و در سال ۲۰۱۱ یکی از پرتعامل‌ترین صفحات فارسی با ۸۰ هزار فالور فعال را داشتم. سپس وارد دنیای شبکه شدم و در انتهای سال ۲۰۱۲ مدرک MCSE مایکروسافت را دریافت کردم، در دوران خدمت سربازی مسئول بهینه سازی یک وبسایت خبری معتبر شدم و آشنایی با سئو را آموختم و در سال ۲۰۱۴ توانستم به رتبه ۴۰۰ الکسا نزدیک کنم. برخلاف میل درونی، وارد دانشگاه شدم و سه ساله در مقطع کارشناسی IT فارغ التحصیل شدم، در همان سال بزرگ‌ترین کانال تلگرامی IT با ۴۰ هزار عضو را داشتم، که فروختم تا بتوانم تمرکز را فقط بر روی سئو بگذارم، فعالیت‌های سئو به شکل تخصصی بنده در قالب پروژه‌های مختلف و آموزش‌های حضوری و غیرحضوری در دفتر میزفا و دانشگاه علامه طباطبایی تهران صورت ‌می‌گیرد، تجربه بهینه سازی موفقی در بهبود UX و CRO پروژه‌های سئو کسب کرده‌ام. در همه ابزارهای گوگل به جز adwords تسلط کاملی دارم. عاشق کسب تجربه های جدید هستم. راز پیشرفت در هر کاری را یادگیری و یاددادن می‌دانم و میزفا که در اواخر ۲۰۱۶ راه‌اندازی شده، می‌تواند چنین بستر مناسبی را فراهم کند. نقد و بازخوردهای سازنده شما، جوهر تلاش‌های مستمر ماست تا یک قدم خودمون بهبود بدیم. منتظریم ...

نوشته های مشابه

‫56 نظرها

 1. سلام
  وقتی در بک اند سایت وردپرسی که دارم میخام صفحه اصلی سایتم رو ادیت کنم و دکمه بروزرسانی رو میزنم 403 Forbidden میده. همه کار کردم ولی درست نشد و فقط هم روی همین صفحه این ارور میاد.
  لطفا کمکم کنید. ممنون

  1. سلام نوید.
   پیشنهاد میکنم دونه دونه افزونه ها رو غیرفعال کن و تست کن ببین دوباره ارور ۴۰۳ میده یا نه. بعدش سراغ قالب برو.
   از سایت های معتبر هم هاست خریداری کن.

 2. سلام
  من یک پلاگیم سرعت سایت نصب کردم وبعد از اون تمام عکس های سایتم حذف شده. روی عکس راست کلیک میکنم صفحه 403 forbbiden نشون داده میشه.
  اون افزونه رو پاک کردم . الان با عکس های سایتم چیکار کنم از کجا بیارمشون دوباره

  1. سلام. چه افزونه ای بوده؟ تنظیماتش رو حتما بد تنظیم کردی. شاید افزونه اومده hot linking رو فعال کرده. دربارش سرچ کن و ببین اگر فعال هست غیرفعالش کن.

 3. با سلام
  من برای استخراج بیت کوین ی خواستم از مرور گر cryptotab browsers استفاده کنم و در کامپیوترم هم مرورگر کروم و هم موزیلا و هم اکسپلولر هست که این سه تا از هر لحاظ با هم همگام سازی شدن به اکانت گوگل من . اما هر کاری میکنم در مرورگر گریپتو نمی تونم turn on sync بکنم و پیام میاد اشتباهی رخ داده مجدد امتحان گنید . چه باید بکنم تا این مرور گر هم با اگانت گوگلم همگام سازی بشه . ممنون

 4. سلامی دوباره.پوریا جان راه حلی برای این مشکل ندارید چون از بقیه پرسیدم همین مرورگر رو لاگین کردن .این سایت نیست مرورگر اقا پوریا .بله تو مروگر های دیگه لاگین میشه ولی این مرورگر مهمه لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 5. سلام.وقت بخیر.ببخشید من وقتی میخوام تو یک مرورگری لاگین کنم این خطا رو میده:Something went wrong
  راستی با وی پی ان هم کردم نشد مرورگر رو حذف نصب کردم نشد کوکی ها داده هارو حذف کردم باز هم نشد ممنون میشم اگه کمکم کنید

  1. سلام مصطفی جان. شما بیا با یک مرورگر دیگه تست کن و ببین باز این خطا میده. ممکنه اصلا اون سایتی که قصد دارید لاگین کنید مشکل داره.

 6. سلام من در سایت اسکالر و وارد کردن رفرنس ها در اند نوت و مندلی به این مشکل برخوردم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام. لطفا با فیلترشکن و یا وی پی ان این مورد تست کنید.

 7. با سلام
  من فقط هنگام استفاده از اندنوت این مشکل رو دارم که باعث میشه منبع انتخابی وارد این برنامه نشه!چند تا از راه حل ها رو امتحان کردم ولی همچنان خطا هست.

  1. سلام. این خطا میگه شما دسترسی ندارید دیگه. حالا ممکنه کرک خراب باشه و یا تحریم باشید. وی پی ان تست کنید.

   1. درود
    تجربه نشون داده اگه هر بار از حدودی(مثلا10تا بیشتر)منبع وارد کنم این اتفاق میوفته!
    یه مشکل دیگه که با نصب ورژن8 اتفاق افتاد اینه آیکون endnote در word نشون داده نمیشه از طریق Add-Ins هم اندنوت نیست که انتخاب کنم با اینکه disable نشده

 8. سلام
  سال نو مبارک
  با توجه به اینکه می خواهم سایت وردپرسی خود را در گوگل ثبت کنم اما با خطای
  Forbidden Access to this resource on the server is denied!
  روبرو می شوم.
  چگونه این خطا را برطرف کنم؟
  سپاس

  1. سلام، عید شما هم مبارک باشه.
   ممکنه به خاطر از دست دادن فایل index.php در ریشه وردپرس باشه. ما راه حل های زیادی برای رفع خطای ۴۰۳ در بالا اشاره کردیم. پیشنهاد میکنم موارد بالا رو مورد بررسی قرار بدید و همینطور پوشه root نگاهی کنید و ببینید index.php وجود داره یا نه.

   1
 9. سلام
  با تشکر از سایت باکیفیت شما
  این ارور در آی دی ام من ظاهر شده
  وقتی لینک رو از فایرفاکس برای دانلود در ای دی ام کپی پیست میکنم قادر به دانلود نیست و این ارور 403 داده میشه.

  1. سلام امیر جان، یعنی فقط در IDM اونم از طریق فایرفاکس اینطوری میشه؟ مطمئن هستید؟ ممکنه لاگین نبوده باشید و یا نیاز به وی پی ان و یا فیلتر/ش/کن داشته باشید به خاطر تحریم ها و یا …

 10. سلام.من هنگام نصب یک بازی این ارور رو میده.ممنون میشم کمک کنید

 11. عرض سلام و احترام
  خسته نباشید و وقتتون بخیر
  بنده در سرچ کنسول سایتم در قسمت HTML Improvements ارور Duplicate title tags داشتم که اومدم با یک فایل دسترسی رو بستم ولی متاسفانه از اون روز ارور 403 دارم.
  s8 picofile com/file/8354550800/photo_2019_03_09_19_51_59.jpg
  s8 picofile com/file/8354551042/Capture.JPG

  ممنون میشم راهنمایی کنید که چجوری این ارور 403 ها رو از بین ببرم .

  با تشکر فراوان

  1. سلام دوستم. جواب شما در کامنت شما هست، برای حل ارور دیگه دسترسی رو نبندید. برای حل محتوای تکراری یک بررسی در کدها داشته باشید و مشکل رو از ریشه حل کنید. هر چند تمام این صحبت های من اما و اگر داره و به معنای درست بودن نیست چرا اینکه باید بررسی بشه تا بشه نظر قطعی داد. با این حال پیشنهاد میشه خود تجویزی نکنید تا به مشکلات برنخوردید.
   پیشاپیش سال جدید خوبی براتون آرزو داریم.

 12. سلام
  در گوگل وب مستر یکی از لینک ها ارور Forbidden 403 می دهد
  در ربات تکس این لینک بلاک نیست
  لطفا راهنمایی نمایی نمایید
  باتشکر

  1. سلام آقای کریمی گرامی. اگر منظورتون از ربات تکس فایل robots است باید بگم خطای ۴۰۳ اصلا ربطی به این فایل نداره. پیشنهاد میکنم مقاله بالا رو کامل مطالعه بفرمایید. موفق باشید.

 13. سلام . ارور های 403 که به خاطر حذف ساب فولدر هست را چگونه باید حل کنیم.سایت ما وردپرسی است و در یک ساب فولدر قالبی را برای هدفی نصب کردیم ولی برای بهبود وضعیت مجبور به حذف و ادغام آن با دامین اصلی شدیم.لطفا راهنمایی کنید که چگونه می توان این ارور را حل کرد

  1. سلام. وقتی ادغام کردید باید ادرس‌هایی که دیگه وجود نداشتند رو ریدایرکت ۳۰۱ می‌کردید به آدرس های موجود. اینطوری این نوع خطاها دیگه رخ نمی‌داد.

 14. سلام . لطفا کمک کنید . من می خوام این فایل را دانلود کنم ولی خطای 403 میده . چی کار کنم؟

  1. سلام. ارور ۴۰۳ میده یعنی شما دسترسی ندارید و یا اینکه باید لاگین بشید تا بتونید دسترسی پیدا کنید. بهتر هست با مدیر اون سایت و یا پشتیبان سایت مذکور در ارتباط باشید.

 15. با سلام.
  من میخوام نرم افزار zoom رو از سایت zoom.us دانلود کنم ولی ارور 403 رو میده … میشه شما امتحان کنید. راه حلشو توی ایمیل بهم بگید؟ ممنون میشم

  1. سلام. این سایت ایران رو تحریم کرده و باید با VPN وارد این سایت بشید.

 16. سلام کلآ اینترنت من تنظیم نیست ، وبا این اصطلاحات هم آشنایی ندارم !!!!
  چه راهی برام پیشنهاد میکنید شما، بزرگوار

  1. درود بر شما. پیشنهاد میکنم هر اصطلاحی براتون آشنا نیست در گوگل دربارش جستجو کنید تا دیگه مشکل رو بتونید به شکل اساسی برای خودتون حل کنید.

 17. با سلام
  یک سایت با php هست – بر روی سرور 2003 و ویندوز xp نصب شد – با local سایت بالا می آید اما زمانی که با ip تست می کنیم ( برو روی خود آن سیستم و از روی سیستم دیگر ) ÷یغام خطا 403 می دهد .
  ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  1. سلام، متاسفانه بنده متوجه مشکل شما نشدم هر چند با ویندوز سرور هم کار نکردم.

 18. این مشکل رو برای وردپرس نتونستم حل کنم لطفا راهنماییم کنید. این مشکل رو تو ربات گوگل دارم که ی سری از فایل ها رو نمیتونه بخونه. من httacseess رو هم بررسی کردم خالیه. ولی این ارور هنوز تو کنسول من هست

 19. سلام
  من سایتم دچار مشکل شده
  ارور 403 میده
  نمیدونم چیکار کنم
  بخش پیشخوان ورد پرس ارور میده

  1. سلام، مورد ۱۰ و ۱۱ برای وردپرس هست و این موارد رو بررسی کنید.

 20. چقدر برای رفع این خطا حرف نوشتی ، مثل خیلیای دیگه ،مخصوصا این اپراتورهای پشت خطی ک خداوکیلی بنانسبت یا اوسکلن یا ماها رو خیلی دهاتی فرض میکنن ، یا همین خبرای اینترنتی ک یکیشون نرم افزار اخرین خبر هستش!! گفتم بخاطر اضافه شدن ب تجربه هاتون ، بخدا اینروزا دیگه کسی ن اعصاب داره ن حال و حوصله اضافی ک بخاد وقت بزاره واسهاینهمه نوشته، موفق باشین، سهراب از ورامین

  1. درود بر شما، پوزش از اینکه سعی کردیم مقاله کامل و مفیدی برای شما بنویسیم 🙂
   ان شالله موفق و باصبر باشید.

 21. سلام – من اچ تی اکسس را تنظیم کردم برای مسدود کردن چند تا اسپمر حالا خودم هم نمیتونم واردش بشم – چی کار باید کرد هم اچ تی اکسس درست کار کنه و هم ارور 403 نده

  1. سلام، پس اشتباه تنظیم کردید این مسدود سازی رو. پیشنهاد میشه این مورد رو به یک متخصص هاست بسپارید چرا که باید تسلط به نوشتن کدهای htaccess داشته باشه و بتونه براساس متغییرهای اسپمرها فیلتر مورد نظر رو به شکل صحیح اعمال کنه.

 22. ریدایرکت کردم تو سایت درست شد ولی تو گوگل وبمستر تولز در قسمت URL Errors هنوز هم همون خطا رو میده

  1. صبر داشته باشید همون طور که در ریدایرکت صبر کردید و اعمال شد در webmasters هم باید صبر داشته باشید. چرا که تغییرات به شدت دیر اعمال میشه. شما mark as fixed بزنید.

  1. ان شالله. میتونید یک برچسب مثلا با عنوان پروتکل https ایجاد کنید و قبلی رو به این برچسب جدید ریدایرکت کنید.

 23. سلام من یه برچسب تو یکی از مطالب سایتم ایجاد کردم بنام https ولی تو وبمستر تولز خطای 403 داد و حالا هم همون برچسب رو حذف کردم ولی بازم خطای 403 میده به نظرتون چیکار کنم باید؟

  1. سلام، یعنی وقتی شما خودتون هم وارد این برچسب میشدید خطای ۴۰۳ میده؟ یا فقط در سرچ کنسول این خطا هست؟

   1
    1. خب این نشون میده در یک جایی از سایت شما تداخل هست و نباید چنین خطایی رو نشون بده. به هر حال مهم این هست که دیگه این برچسب وجود نداره و بهتره ادرس این برچسب به یک صفحه ای که بیشترین ارتباط رو بهش داره ریدایرکت کنید. بعد از این عمل دیگه لازم نیست نگران این خطا باشید.

     1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سایت خود را در گوگل مدیریت کنید + ۱۵ ساعت فیلم آموزشیجزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید
بستن
با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند.

عضویت در خبرنامه هفتگی برای دریافت:

 • فیلم و مقاله رایگان سئو
 • آموزش‌های UX ، GA و GTM
 • مقاله های تخصصی ASP.NET Core
 • اطلاع رسانی از محصولات
ترک میزفا خوب نیست!
دوره سئو، رایگان شد.
یک چیز متفاوت تجربه کنید
کاراکتر اشاره گر
دوره سئو، رایگان شد.
یک چیز متفاوت تجربه کنید
کاراکتر اشاره گر