آموزش طراحی سایتآموزش HTML

تگ del و تگ s و تگ strike در HTML

تگ del چیست ؟ کاربرد تگ del در html چیست ؟ تگ strike در اچ تی ام ال چه کاربردی دارد ؟ تفاوت تگ del با تگ s و strike در چیست ؟ برای کشیدن خط روی متن از چه تگی در html استفاده کنیم ؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوالات هستید این مقاله آموزشی را از دست ندهید.

آموزش تگ del ، تگ S و Strike در  HTML

در جلسه گذشته به معرفی تگ های i و em پرداختیم در این جلسه از آموزش HTML قصد داریم شما را با تگ del و تگ s و تگ strike در HTML از سری تگ‌های قالب بندی متن در HTML آشنا نماییم.

تگ del چیست ؟

با استفاده از تگ del در HTML می‌توانیم روی محتوایی که درون این تگ قرار گرفته یک خط بکشیم.

تگ s و تگ strike چیست ؟

از تگ s و strike هم در اچ تی ام ال برای کشیدن خط روی متن استفاده می شود، این دو تگ مشابه تگ del عمل می کنند اما از نظر معنایی با هم تفاوت دارند که در ادامه این مقاله آموزشی از سایت میزفا تفاوت تگ del با تگ strike و s را از نظر معنایی بررسی می کنیم.

کاربرد تگ del در html

ممکن است شما محتوای “هزینه آموزش طراحی سایت 15000 تومان” را بر روی صفحه وب منتشر کنید اما مثلا به مناسب عید نوروز تصمیم بگیرید به خریداران پیکیج آموزشی طراحی سایت 20 درصد تخفیف دهید با استفاده از تگ del می‌توانید بر روی قیمت قبلی یک خط بکشید و سپس قیمت جدید را درج کنید . در مثال زیر بر روی ” 15000 تومان ” یک خط کشیده می‌شود. به مثال زیر توجه کنید :

<p> هزینه آموزش طراحی سایت 
   <del> 15000 تومان </del>
</p>
نتیجه کد - تگ del
نتیجه کد بالا

 کاربرد تگ s و strike در html

ممکن است شما مثلا بیست سال پیش محتوایی تحت عنوان “منابع کمی برای آموزش طراحی سایت منتشر شده است ” را در صفحه وب منتشر کرده باشید اما در سال 1396 با وجود سایت ها و منابع آموزشی فراوان در حوزه طراحی سایت ، محتوای شما از اعتبار ساقط شده است حال شما با استفاده از تگ s یا strike می‌توانید بر روی محتوای نامعتبر یک خط بکشید . به مثال های زیر توجه کنید :

<p>  
   <s> منابع کمی برای آموزش طراحی سایت منتشر شده است </s>
</p>

<p>  
   <strike> منابع کمی برای آموزش طراحی سایت منتشر شده است </strike>
</p>
نتیجه کد - تگ s و strike
نتیجه کد بالا

تفاوت تگ del با تگ s و strike

گرچه تگ del و تگ s و تگ strike هر سه مشابه هم عمل کرده و بر روی محتوای درون خود یک خط می‌کشند اما از نظر معنایی با هم تفاوت هایی دارند مثال های ذکر شده در بالا تفاوت بین این تگ‌ها را به خوبی نشان می‌دهد ، دو تگ s و strike از نظر معنایی همانند هم هستند و زمانی که بخواهیم روی یک محتوا که دیگر معتبر نیست یک خط بکشیم از این دو تگ استفاده می‌کنیم اما زمانی که یک بخشی از محتوا حذف شده ولی می خواهیم آن بخش حذف شده را روی صفحه وب نگه داریم و تنها بر روی آن یک خط بکشیم از تگ del استفاده می‌نماییم.

اینم بخون، جالبه
تگ u و تگ ins در HTML

 

توجه : تگ strike در HTML5 منسوخ شده است و توصیه می‌شود که دیگر از این تگ در طراحی سایت استفاده نشود .

خب به پایان این جلسه آموزش اچ تی ام ال رسیدیم در جلسه آینده به معرفی مابقی تگ های قالب بندی متن در HTML می‌پردازیم. درصورتی که سوالی داشتید حتما در قسمت نظرات سایت میزفا مطرح کنید.

 

منبع : میزفا

تگ del و تگ s و تگ strike در HTML
امتیاز 5 از 3 رای
برچسب ها

علی اسمعیلی

سادگی نهایت پیچیدگیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سایت خود را در گوگل مدیریت کنید + ۱۵ ساعت فیلم آموزشیجزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید
بستن
با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند.

عضویت در خبرنامه هفتگی برای دریافت:

  • فیلم و مقاله رایگان سئو
  • آموزش‌های UX ، GA و GTM
  • مقاله های تخصصی ASP.NET Core
  • اطلاع رسانی از محصولات
ترک میزفا خوب نیست!
دوره رایگان سئو