تگ i و تگ em در HTML

معرفی تگ em و i
معرفی تگ em و i

امروز درباره تگ i در html و تگ em در html خواهیم پرداخت و میگوییم چیست و چه کاربردی دارد. در ادامه آموزش html همراه میزفا باشید.

با یکی دیگر از جلسات آموزش طراحی سایت با HTML در خدمت شما عزیزان هستیم ، در جلسه گذشته به معرفی تگ های b و strong پرداختیم در این جلسه از آموزش HTML قصد داریم شما را با تگ i و تگ em در HTML که به منظور مورب کردن متن در HTML به کار می‌روند آشنا نماییم .

معرفی تگ i و تگ em

با استفاده از تگ i و em در HTML می توانیم محتوای درون این تگ ها را به صورت مورب (Italic) نمایش دهیم.
به منظور درک بهتر کاربرد تگ <i> و تگ <em> در طراحی سایت به مثال‌های زیر توجه کنید در این مثال ها عبارت طراحی سایت به صورت مورب نشان داده می‌شود.

<p> آموزش 
   <i> طراحی سایت </i>
</p>

<p> آموزش 
   <em> طراحی سایت </em>
</p>

تفاوت تگ i و تگ em

ممکن است که برای شما این سوال پیش بیاید که تگ i و em هر دو محتوای درون خود را به صورت مورب نمایش می‌شوند پس چه تفاوتی بین این دو تگ وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نام تگ em از کلمه لاتین (emphasize) به معنی “تاکید” گرفته شده  و زمانی که بخواهیم بر روی یک محتوا تاکید کنیم از تگ em استفاده می‌کنیم، در غیر اینصورت بهتر است از تگ i استفاده شود.

نتیجه کد - تگ i - تگ em
نتیجه کد بالا

نکات تکمیلی در مورد تگ i و تگ em

  • تگ های i و em توسط تمامی مرورگرها پشتیبانی می‌شوند.
  • به جای این تگ ها می‌توانید از CSS و font-style:italic; استفاده کنید، اما برای سئو بهتر است که از این تگ ها استفاده کنید.

پایانترم

[box type=”info” class=”question-from-users” width=””]

سوال:

تفاوت تگ i و تگ p در HTML چیست؟

به ایمیل کسانی که پاسخ درست و کامل رو در نظرات بگن ۱۰ هزارتومان در پنل کاربری آکادمی میزفا حسابشون شارژ میشه. (البته باید در آکادمی میزفا ثبت‌نام کنید تا بتونید از این امتیاز استفاده کنید.)

[/box]

نتیجه گیری

خب به پایان این جلسه آموزش اچ تی ام ال رسیدیم در جلسه آینده به معرفی مابقی تگ های قالب بندی متن در HTML می‌پردازیم. درصورتی که سوالی داشتید حتما در نظرات میزفا مطرح کنید.

فیلم آموزشی asp.net core 2

علی اسماعیلی
درباره خودم گفتن یا نوشتن کار آسونی نیست. باید تو کم‌ترین حجم مهم‌ترین اطلاعات رو بنویسی. وقتی که اولین بار دستم به کیبورد خورد، ۶ سالم بود. حس جالبی بود؛ زندگیم شده بود ۴ تا کلید WASD روی کیبورد کامپیوتر برای کنترل ماشین. از ۱۰ سالگی که مادرم با فوتوشاپ کار می‌کرد کنارش نشستم و یاد گرفتم. ۱۳ سالم بود که اولین وب‌سایتم رو با پی اچ پی نیوک ایجاد کردم. تا الان وب سایت‌های زیادی رو شروع کردم و شاید به خاطر اینکه هدف تجربه کردن رو داشتم شکست خوردند. موفق‌ترین پروژه شکست خوردم رو می‌تونم اوکسو معرفی کنم که شاید اسمش رو شنیده باشید. الانم دارم کار‌هایی رو شروع می‌کنم چون با خودم عهد کرده بودم که تا بیست سالگی جاهای مختلفی کار کنم و تجربه کنم و بعد از تجربیاتم استفاده کنم. بعد از رسیدن به بیست سالگی خوشحالم که یکی از تجربیات خوبم همکاری با میزفاست و دارم ادامش میدم…
سرفصل های آموزش HTML
پایین سرفصل های HTML هست، روی منم کلیک کنی میتونی ببینی.
فصل ۸ – کار با جدول در HTML

روی فصل بالا کلیک کنید.

ازمون HTML شرکت کن

روی لینک بالا کلیک کن

فیلم آموزشی asp.net core 2

12 نظر

با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند.

عضویت در خبرنامه هفتگی برای دریافت:

  • فیلم و مقاله رایگان سئو
  • آموزش‌های UX ، GA و GTM
  • مقاله های تخصصی ASP.NET Core
  • اطلاع رسانی از محصولات
فیلم آموزشی asp.net core 2
ترک میزفا خوب نیست!
دوره سئو، رایگان شد.
فرصتی رایگان برای یادگیری
کاراکتر اشاره گر
دوره سئو، رایگان شد.
فرصتی رایگان برای یادگیری
کاراکتر اشاره گر