آموزش طراحی سایتآموزش HTML

معرفی HTML – HTML چیست ؟

آموزش طراحی سایت با HTML

با عرض سلام خدمت تمامی دوستداران و علاقمندان به آموزش طراحی سایت با HTML ، با اولین جلسه‌ی آموزش HTML در خدمت شما عزیزان هستم . در این جلسه به شما توضیح خواهیم داد که HTML چیست و نام HTML از چه کلماتی گرفته شده است تا شما عزیزان در ابتدا به درک درستی از اچ تی ام ال برسید و سپس در جلسات آینده وارد مباحث آموزشی جذاب‌تر و کاربردی‌تر خواهیم شد.

 اچ تی ام ال HTML چیست؟

پیش از اینکه به معرفی HTML بپردازیم لازم است تا ابتدا با انواع برنامه ھای تحت وب آشنا شویم. برنامه ھای تحت وب بصورت کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • برنامه ھای استاتیک (Static)

  برنامه هایی هستند که صفحات آن ها از متن ، تصاویر ، صوت و … تشکیل شده در واقع این صفحات هیچ گونه تعاملی با کاربر ندارند و کاربر تنها می‌تواند این صفحات را مشاهده کند .

 • برنامه های داینامیک (Dynamic)

  برنامه هایی هستند که داده ای را از کابر گرفته سپس آن را پردازش کرده و نتیجه‌ی آن را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

  HTML یک زبان نماد گذاری یا نشانه گذاری است که در طراحی سایت کاربرد بسیار فراوانی دارد . از اچ تی ام ال برای ساختن صفحات استاتیک استفاده می‌شود و به وسیله آن میتوان صفحات وبی ساخت که شامل عکس ، فیلم ،موزیک ، پاراگراف ، جدول و … است. HTML  مخفف عبارت Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری ابر متن است، که در ادامه به توضیح ھر یک از کلمات این عبارت خواهیم پرداخت.

 •  Language

  این عبارت نشان دھنده این است که HTML یکی از زبان ھای برنامه نویسی است. البته بهتر است که به جای عبارت “برنامه نویسی” از “نشانه گذاری” استفاده کنیم.

 • Text

  این عبارت نشان می‌دھد که یک برنامه به زبان HTML یک فایل متنی ساده بیشتر نیست! در واقع مرورگر‌ھا این فایل متنی را می‌خوانند و با توجه به دستورات داخل آن ، آن را به عناصر مختلف همچون عکس‌ها ، پاراگراف‌ها و … تبدیل می‌کنند.

 • Hyper

  در مقابل “Liner” قرار دارد . جالب است که بدانید زبان ھای برنامه نویسی به دو دسته تقسیم می‌شوند : 1 – Hyper – 2     Linner

  Liner : به زبان ھایی ھمچون C,Pascal, Delphi, PHP و … گفته می شود که باید دستورات به ترتیبی که نوشته شده اند به صورت خط به خط اجرا شوند و تا خطی از برنامه اجرا نشده خط بعدی اجرا نمی شود، و در واقع الگوی خطی دارند که وجود خطا در ھر خط از برنامه موجب توقف اجرای کل برنامه می شود.
  Hyper : در مقابل زبانھایی ھستند که الگوی خاصی ندارند و خطا در یک خط از برنامه موجب توقف کل برنامه نمی شود. به این زبان ھا Hyper گفته می شود.

 • Markup

  زبان HTML بر خلاف بسیاری از زبان ھای برنامه نویسی فاقد دستور‌ھایی ھمچون ساختارشرطی، حلقه، توابع و… است. در عوض این زبان از ساختار ساده ای به نام Markup Tag یا به اختصار Tag ( برچسب ) تشکیل شده است. در واقع اچ تی ام ال (HTML) یه نوع دستور بیشتر ندارد و آن ھم ھمین Tagھا ھستند.

خب در این جلسه با مفهوم HTML آشنا شدیم در جلسه بعدی به معرفی تاریخچه‌ی پیدایش HTML خواهیم پرداخت .

برچسب ها

علی اسمعیلی

درباره خودم گفتن یا نوشتن کار آسونی نیست. باید تو کم‌ترین حجم مهم‌ترین اطلاعات رو بنویسی. وقتی که اولین بار دستم به کیبورد خورد، ۶ سالم بود. حس جالبی بود؛ زندگیم شده بود ۴ تا کلید WASD روی کیبورد کامپیوتر برای کنترل ماشین. از ۱۰ سالگی که مادرم با فوتوشاپ کار می‌کرد کنارش نشستم و یاد گرفتم. ۱۳ سالم بود که اولین وب‌سایتم رو با پی اچ پی نیوک ایجاد کردم. تا الان وب سایت‌های زیادی رو شروع کردم و شاید به خاطر اینکه هدف تجربه کردن رو داشتم شکست خوردند. موفق‌ترین پروژه شکست خوردم رو می‌تونم اوکسو معرفی کنم که شاید اسمش رو شنیده باشید. الانم دارم کار‌هایی رو شروع می‌کنم چون با خودم عهد کرده بودم که تا بیست سالگی جاهای مختلفی کار کنم و تجربه کنم و بعد از تجربیاتم استفاده کنم. بعد از رسیدن به بیست سالگی خوشحالم که یکی از تجربیات خوبم همکاری با میزفاست و دارم ادامش میدم...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سایت خود را در گوگل مدیریت کنید + ۱۵ ساعت فیلم آموزشیجزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید
بستن
با موفقیت ثبت شد، میزفا از شما برای عضویت در خبرنامه هفتگی تشکر میکند.

عضویت در خبرنامه هفتگی برای دریافت:

 • فیلم و مقاله رایگان سئو
 • آموزش‌های UX ، GA و GTM
 • مقاله های تخصصی ASP.NET Core
 • اطلاع رسانی از محصولات
ترک میزفا خوب نیست!
دوره سئو، رایگان شد.
یک چیز متفاوت تجربه کنید
کاراکتر اشاره گر
دوره سئو، رایگان شد.
یک چیز متفاوت تجربه کنید
کاراکتر اشاره گر